SEO ?

Devastion

New Member
Здравейте! Пълен новак съм в сферата на SEO-то. Някой може ли да ми обясни от какви основни факти се влияят търсещите машини? Искам публикациите ми да се класират на по-горен ред. Преди като използва wp.com SEO-то си идваше от само себе си. Но сега на собствен хостинг нещата някак си не отиват на добре. Нужно ли е да плащам на хора да ми оптимизират сайта? Използвам WP и съм добавил няколко plugin-а, но само добавките не може "да ми направят играта". Как да подобря SEO-то на блога ми? Ако може да ми дадете някоя полезна статия ще сте перфектни!
 
От: SEO ?

Здравейте! Пълен новак съм в сферата на SEO-то. Някой може ли да ми обясни от какви основни факти се влияят търсещите машини? Искам публикациите ми да се класират на по-горен ред. Преди като използва wp.com SEO-то си идваше от само себе си. Но сега на собствен хостинг нещата някак си не отиват на добре. Нужно ли е да плащам на хора да ми оптимизират сайта? Използвам WP и съм добавил няколко plugin-а, но само добавките не може "да ми направят играта". Как да подобря SEO-то на блога ми? Ако може да ми дадете някоя полезна статия ще сте перфектни!

Tърсачките обичат блоговете, особенно ако съдържанието и се обновява често. Но важно е да е УНИКАЛНО, copy и paste гугъл не харесва. След време си набави качествени баклинкове. Посещавай сайтове на твоята тематика, включвай се в разговорите, оставяй си линка след това и така на татък. Във форума има достатъчно информация за това.
 
Здравей, като цяло оптимизациите са 2 - on page и off page, което отговаря на твоя въпрос с фактурите, това са за on page оптимизацията - контент, структура, тагове, елементи и др, а за off page - линкове и трафик ресурси. Това е погледнато общо, но е много по-детайлно в неговата всъщност - SEO. Еми имаш 2 опции, както е във всеки бизнес, или си плащаш или го научаваш. Няма средно положение, защото даже и да знаеш основата, ще трябва да платиш за детайлите. Реално е лесно, ако се следват всичко правила и се прави по точно определени и изградени начини. Целият форум е пълен с интересни статии по тази тема. Аз лично ти препоръчвам да изчетеш всички важни, и после да минеш към другите, то реално са и навързани по един или друг начин. ;)

Ако имаш въпрос, винаги може да питаш във форума за помощ, съвети и други. Но колкото по-конкретен ти е въпроса, толкова по-добър и ясен отговор ще получиш. :)
 
От: SEO ?

Здравейте! Пълен новак съм в сферата на SEO-то. Някой може ли да ми обясни от какви основни факти се влияят търсещите машини? Искам публикациите ми да се класират на по-горен ред. Преди като използва wp.com SEO-то си идваше от само себе си. Но сега на собствен хостинг нещата някак си не отиват на добре. Нужно ли е да плащам на хора да ми оптимизират сайта? Използвам WP и съм добавил няколко plugin-а, но само добавките не може "да ми направят играта". Как да подобря SEO-то на блога ми? Ако може да ми дадете някоя полезна статия ще сте перфектни!


SEO се прави бавно, но славно:)
 
  • Like
Реакции: Alf

Горе