serp и backlinks "мощ" ?

CrAzY-MaST

Well-Known Member
Изникнаха няколко съмнения и въпроси в главата ми...
1. Линкове от безплатни хостинги - hit.bg, freehostia.com, wordpress.com, blogger и т.н. оказват ли влияние върху PageRank-а и serp на сайта към който линкват ? Примерно имаш 10 сайта в един от изброените/или подобни/ и всички те имат различен ПР или еднакъв, ще помогнат ли линковете за ПР и ранкинга на сайта към който линкват или резултата ще бъде същия ако си линкнат само от един подовеб сайт към твоя ? Казано с две думи: има ли разлика дали си линкнат от 10 блога в blogger или от един за PR i serp ?

2. Имаме сайт със ПР, и доста от вътрепните имат своя ПР, имаме си и поддомейни с ПР, има ли смисъл да се сложи линк към друг сайт на всички страници или не ?

3. Имаме няколко сайта на един хост, ще ни помогнат ли линковете от всеки сайт ?

Предполагам че има полза от всички изброени линкове, но все пак някой по-компетентен да изкаже мнение
 
От: serp и backlinks "мощ" ?

преди да ти отговоря ще ти кажа, че много правилно разграничаваш ранкването и пр

1 оказват влияние естествено, но моя съвет е да ги правиш на различни акаунти (особено за блогър)

2 не съм сигурен че дали правилно разбирам въпроса ти, но ако го разбирам, то отговора е по-скоро не

3 от кой сайт по-точно

значение имат и хуиса и ip-адреса, чети и за "c class"
 
От: serp и backlinks "мощ" ?

gartar
1. Защо на различни акаунти ?
3. Няма значение. Да кажем имам извесно количество сайтове със някакъв ПР на тези сайтове и искам да засиля друг, който е на платен хост и домейн.

Значи предлагаш да сменя хуиса на сайтовете ми тъй ли ? Ще има повече ефект ли ? За хоста немога да ползвам отделен за всеки сайт.
 
Последно редактирано:
От: serp и backlinks "мощ" ?

Можете да мислите за пр и линковете като запротичане по скачените съсдове :) Ако са хубаво налинкнати тези ще са много олезни ако са слабо налинкнати ще са по малко ....
 
От: serp и backlinks "мощ" ?

еми блоговете ти в еднин акаунт се линкват от една страница, а блогър е на Г и ти гарантирам че специално за тях ги имат в предвид, мисля че и за другите

за хуиса просто не прекалявай

за смяна на хуиса не съм ти казвал, а и не съм сигурен какъв ефект би имало това, по-скоро за различен - да

"Да кажем имам извесно количество сайтове със някакъв ПР на тези сайтове и искам да засиля друг, който е на платен хост и домейн."
по-скоро мисли дали са релевантни

като цяло мисля че не разсъждаваш правилно, целта на сеото е не да си създаваш сам сайтове и да си градиш собстверн ранк, а по-скоро да търсиш други сайтове които могат да ти свършат тази работа(по-точно които вече са я свършили и ти само да използваш това).не казвам разбира се че е грвешно, но помисли реално кое ти е по-изгодно и по-практично.а иначе ако линкваш от собствени сайтове към твои има начин да си заличиш следите си напълно но има и вариант да оставиш такива, в този случай зависи дали Г имат алгоритъм за дадения случай(това е много сложна и широка тема и е част от тайната на "великия им алго") и освен това ако те разберат то не е ясно как ще реагират.както горе ти казах основните неща са хуиса, ип,
ц класа и други, примерно може да те засекат по адсенсето или афи линковете, но не е ясно, мисля че някъде на скоро имаше такава тема по бг форумите

аз лично ако смятам да прекалявам сериозно с това бих се уверил че Г няма да знае за това, и то бих се уверил по всякакъв начин, независимо дали имат част от алгото за това(това си е и тяхна тайна де)

за това както ти казах просто не прекалявай ако го правиш и най-добре търси други линкове

още нещо специално за хоста хуиса и т.н съм 99% сигурен че има вратички и то сериозни, това не съм го чел а съм го виждал при някои от конкурентите ми, може би такава инфо си се намерила в някой блек хет форум
 
От: serp и backlinks "мощ" ?

мдам и да допълня собствени саитове от които да се линкваш не се правят за гол пеиджранк или линк ами защото това един от малкото начини без да кууваш линкове (в някои ниши и да искаш никои няма да ти продаде) да получиш линк от супер тръстед рилеитед саит (ако си го направиш супер тръстед)
 
От: serp и backlinks "мощ" ?

Разбира се, че трябва да има и входящи линкове от други сайтове, просто едно подсилване от собствените сайтове би се отразило добре според мен, само ако се направи както трябва :) След това вече нещата ще си текът самостоятелно като по вода :)


Благодаря за отделеното време :)
 
От: serp и backlinks "мощ" ?

за блогър наистина съм тествал и това че с в един акаунт прост убива тежестта на линка. Но иначе от мои блогове в блогър към мой сайт си имат тежест. Също и други са ме линквали от блогове в блогспот с висок ранг и си имат тежест.
 
1. Има разлика. Колкото повече, толкова по-добре.
2. Sitewide линковете имат по-голяма тежест от заглавна страница само.
3. Ще помогнат. Но едва ли ще е право пропорционално, заради същото IP.

Когато се прави мрежа от сателити винаги:
- използвайте различни BlogSpot акаунти
- използвайте различни Google Analytics акаунти (ако изобщо слагате)

Това ще затрудни поне малко Google да направи връзка между всички сайтове и да обезцени линковете.
 
От: serp и backlinks "мощ" ?

мисля че параноята е малко излишна
айде сега да се логвам от различни ИП-та като си гледам различните акаунти :)
 
От: serp и backlinks "мощ" ?

чак и аналистикса...

ами особено ако си разрешил да споделяш информацията си от статистиките с google наистина е добре да са различни акаунтите
 
От: serp и backlinks "мощ" ?

между впрочем за анлитикса е така говорих си с един пич с сплогове :) като му го отнасял един го отнасяли всичките с един същ аналитикс :) верижно :)

пп като се заговорихме за аналитикс дадохтели му да шарва данните с други приложения ... аз засега не ....
 
От: serp и backlinks "мощ" ?

ахх тези гугъл завзели са цялото интернет пространство и ако им нарушиш измислените правила може да залезеш :)
значи ще се ползват или различни броячи или различни акаунти
но като се замисля те може и ИП да започнат да гледат...
 
От: serp и backlinks "мощ" ?

ахх тези гугъл завзели са цялото интернет пространство и ако им нарушиш измислените правила може да залезеш :)
значи ще се ползват или различни броячи или различни акаунти
но като се замисля те може и ИП да започнат да гледат...

еми вземаш да схващаш ...

Г са купили едни от най-голените сайтове и продълбжават да купуват здраво
когато преди време слушах че били силни и мощни, за това ми беше по-скоро смешно, ама сега се убедих че много неща държат и могат много, много са мощни

за ип-то за сега не го мисли, но някой ден ... знаеш ли до къде могат да стигнат
 
От: serp и backlinks "мощ" ?

Не забравяйте и да си смените името в Общината!
И адресната регистрация в личната карта

е ... имаше нужда да го успокои малко някой човека
 
От: serp и backlinks "мощ" ?

между впрочем за анлитикса е така говорих си с един пич с сплогове :) като му го отнасял един го отнасяли всичките с един същ аналитикс :) верижно :)

пп като се заговорихме за аналитикс дадохтели му да шарва данните с други приложения ... аз засега не ....
абсолютно потвърждавам за сплоговете и analytics-a или може би един и също блог акаунт (все още неясно)
 

Горе