sitewide/not sitewide links

От: sitewide/not sitewide links

sitewide links : мисля че когато линка се постави (header, sidebar, footer) и се появява на всички страници на сайта

not sitewide links: мисля че когато линка се постави на отделна страница, например на Homa pega или на някоя др. стр. от сайта

поне аз така го разбирам ако не съм прав някой може да ме поправи :)
 
От: sitewide/not sitewide links

Каква е разликата между двата типа линкове?
Сайтуайдът в днешно време е като харакири за простосмъртни. Отиваш си бавно и мъчително, докато се сетиш, че може да се преместиш на нов домейн.
 
От: От: sitewide/not sitewide links

sitewide links : мисля че когато линка се постави (header, sidebar, footer) и се появява на всички страници на сайта

not sitewide links: мисля че когато линка се постави на отделна страница, например на Homa pega или на някоя др. стр. от сайта

поне аз така го разбирам ако не съм прав някой може да ме поправи :)

Точно така, тези термини имат една основна разлика, която ги обособява отделно - на всички страници и на една само. Вторият тип се среща при продажба от точно определена страница с добър PR, ауторити и ранкинг, като само на нея.
 
От: sitewide/not sitewide links

Страната ви даде един много ценен съвет който го суша няма да загуби
 
От: sitewide/not sitewide links

Линковете с exact anchor, които са brand какво им пречи да са sitewide? Дори бих казал, че е по-добре. Нека се подчертае тогава "простосмъртни", защото не всеки гради бранд.
 
От: sitewide/not sitewide links

Ако си много силен като Уордпрес Зенкарт Опенкарт и други подобни автори на платформи може и да се пробваш да се правиш на бранд :)

За простосмъртните обаче не е полезно да се правят на тарикати особено когато не могат да летят - както беше казал гарванът на вълкът докато падали от самолета :)

Г. отдавна се бяха заканили че ще убият търговията с линкове - това е една от мерките в тази посока
 
От: sitewide/not sitewide links

Г. отдавна се бяха заканили че ще убият търговията с линкове - това е една от мерките в тази посока

Щото не взимат половината приходи. :twisted:
 

Горе