slu6alka.com мнение?

Moko

Well-Known Member
Здравейте, колеги!
Харесал съм един телефон и намерих един сайт 'slu6alka.com' , в който цената му е най-изгодна. Има само положителен рейтинг в 'pazaruvaj'.com , но не знам доколко са надеждни там оценките? Сайта никак не е лош, макар да има тук-там правописни грешки. Някой пазарувал ли е от него, че в гугъл нищо не излиза, освен мненията от 'pazaruvaj.com' ??
Други сигурни онлайн сайтове за мобилни телефони?? Някой сигурен търговец ми трябва :)
Благодаря предварително!
 
От: slu6alka.com мнение?

Най - вероятно процента ще е малък.
Виж да ли имат фб страница и вътре да ли е писано нещо или нещо някъде, незнам и аз точно в тази ниша. Може и китайско висококачествено менте, може и не.. незнам.
 
От: slu6alka.com мнение?

Най - вероятно процента ще е малък.
Виж да ли имат фб страница и вътре да ли е писано нещо или нещо някъде, незнам и аз точно в тази ниша. Може и китайско висококачествено менте, може и не.. незнам.

крият данъци и не издават фактури, там е цялата работа. не знам само откъде ги взимат толкова евтино и какъв мижав марж си взимат... току-що говорих със съпорта на get.bg - потресен съм... тия хора трябва да подбират кадрите си по-внимателно. като за начало един тест за правопис няма да е никак зле! най-обичам някой, дето ми се прави на грамотен :lol:
Друго - аз ги питам, ако дойде дефектна стока, какво правим, те ми отговарят "докато не се случи, не можем да ви кажем" ...?! Аз ли съм тъп или...??
[12:40:05] Istoka: Hello! Please add me to your Contact list.
[12:40:12] Istoka: здравейте, има ли някой? :)
[12:43:43] GET. BG CUSTOMER SUPPORT: Здравейте,
[12:44:09] Istoka: искам да попитам дали имате в наличност Motorola Defy+
[12:44:20] GET. BG CUSTOMER SUPPORT: Ако е в сайта е налична към момента
[12:44:33] Istoka: да, в сайта е
[12:45:07] Istoka: гаранционния срок е 24 месеца, имате сервизи, в случай че стане нещо?
[12:45:20] GET. BG CUSTOMER SUPPORT: да
[12:45:42] Istoka: а за продукти, които пристигнат дефектни (DoA) ?
[12:45:52] Istoka: в случай, че телефонът просто "не запали" ?
[12:46:02] GET. BG CUSTOMER SUPPORT: какво?
[12:46:12] Istoka: ако телефонът просто не иска да се включи
[12:46:16] Istoka: ако е дефектен
[12:46:27] GET. BG CUSTOMER SUPPORT: ще ни потърсите по телефона
[12:46:48] Istoka: и ще го замените
[12:47:14] GET. BG CUSTOMER SUPPORT: няма как да ви кажа за неща който не са се случили
[12:47:45] Istoka: т.е нямате установена политика за дефектните стоки??
[12:48:05] GET. BG CUSTOMER SUPPORT: Има след като се случи
[12:48:11] GET. BG CUSTOMER SUPPORT: и причината за това
[12:48:33] Istoka: добре, последно да питам
[12:48:45] Istoka: има други сайтове, за които казват, че не издават фактури
[12:48:58] Istoka: вие издавате ли фактури
[12:52:07] Istoka: ?
[12:54:31] GET. BG CUSTOMER SUPPORT: издаваме, данъчни
[12:54:41] GET. BG CUSTOMER SUPPORT: регистрира ни сме по ДДС
[12:57:38] Istoka: (y)
[12:57:40] Istoka: благодаря
[12:57:48] Istoka: това беше всичко, което ме интересуваше :)
[12:57:53] Istoka: най-вероятно ще поръчам от вас
[12:58:11] Istoka: тъй като предпочитам да поръчам от някой, който вече е име в бранша
[12:58:14] Istoka: благодаря още веднъж
[12:58:15] Istoka: лек ден :)
[12:58:26] GET. BG CUSTOMER SUPPORT: Благодаря!
[12:58:30] GET. BG CUSTOMER SUPPORT: Приятен ден!
 
От: slu6alka.com мнение?

Пишеш му на обяд. Задържал си го в обедната му почивка. Сигурно от яд не е могъл да пише правилно :D
 
От: slu6alka.com мнение?

Издават опростена фактура, от която не можеш да използваш ДДС-то, правят врътка със неначисляване на ДДС уж, а пък после не знам как го внасят или прибират и задържат.

Скоро видях, че при пазарна цена на SGS III около 850-900лв, в някои сайтове го продават за около 730-750лв, обадих се по телефона и ми казаха, че извадат "опростена" фактура, от която ддс не може да се ползва за данъчен кредит да речем, като направиш кратка сметка разликата в цената идва точно около 20% ддс, че даже е и малко отгоре. Има доста такива магазини и аз реших да не си правя експерименти и да пазарувам от тях.
 
От: slu6alka.com мнение?

крият данъци и не издават фактури, там е цялата работа. не знам само откъде ги взимат толкова евтино и какъв мижав марж си взимат...

Звънни им на тези от Слушалката и ги попитай, имат оставен телефон на сайта, но нещо не ми изглеждат много читави. Освен този телефон и адрес няма никаква друга информация кои са и за какво се борят :)
 
От: slu6alka.com мнение?

Пишеш му на обяд. Задържал си го в обедната му почивка. Сигурно от яд не е могъл да пише правилно :D

яд ли, глад ли, той/тя си знае :D

@manuel - на мен по принцип не ми трябва фактурата, не съм фирма. Ако мога да си спестя 20% от цената ще бъда безкрайно щастлив! НО (!!!) откъде купуват толкова евтини телефони и дали имат гаранция? Защото като чета отзиви, никой не е доволен от гаранцията и гаранционното обслужване. Предполагам, че 40 лева отгоре (може би и по-малко, заради доставката) и да се насоча към Get.bg ще бъде къде-къде по-разумно, защото те поне имат сервизни бази и са голяма фирма.
 
От: slu6alka.com мнение?

А защо изобщо ще купуваш от гет.бг при което те са прекупвачи, кажи кой е телефона и ще ти намерим най-евтиния вариант от някой сносен онлайн магазин? Кажи точния модел и цената, от която да търсим по-ниска :)
 
От: slu6alka.com мнение?

Motorola Defy+ търся. В Slu6alka.com и mobilebutic.com цената му е 295лева , а в get.bg е 339 лева. Разликата е на практика 30 лева, като ме одерат 10 лева за доставка.
 
От: slu6alka.com мнение?

Ами, да за тази разлика не си заслужава кой знае колко. Но иначе и аз с мобиленбутик съм говорил. Има 3-4-5 сайта, които са абсолютно еднакви, правени са от една и съща фирма и т.н. цените им са по-ниски.

От мобилебългария съм гледал че хвалят много SLOT Mobile, но за жалост 90% от мненията изглеждат фалшиви, т.е. написани от самата фирма. Някак прекалено грамотно са написани, за да са реални всичките. В smartphone.bg гледам го няма. При операторите също го няма, за жалост. Иначе там схемата е телефон + договор за 1г. на цена ~5лв, което оскъпява 60лв телефона, а пък цената му е намалена поне със 100 и нагоре :)

Поздрави и успех,
Мануел
 
От: slu6alka.com мнение?

Ами, да за тази разлика не си заслужава кой знае колко. Но иначе и аз с мобиленбутик съм говорил. Има 3-4-5 сайта, които са абсолютно еднакви, правени са от една и съща фирма и т.н. цените им са по-ниски.

От мобилебългария съм гледал че хвалят много SLOT Mobile, но за жалост 90% от мненията изглеждат фалшиви, т.е. написани от самата фирма. Някак прекалено грамотно са написани, за да са реални всичките. В smartphone.bg гледам го няма. При операторите също го няма, за жалост. Иначе там схемата е телефон + договор за 1г. на цена ~5лв, което оскъпява 60лв телефона, а пък цената му е намалена поне със 100 и нагоре :)

Поздрави и успех,
Мануел

Vivacom пуснаха Defy, когато излезе. С 1 година договор излизаше към 500 лева тогава, но четох в нета за много дефектни бройки, което ме отказа. За новата версия не съм чел негативни отзиви - казват, че е бърз, има си ъпдейт за андроид 4 и най-важното - корав е!
Иначе в мобайла и аз гледах SLOT Mobile, но и там схемата явно е същата...Между другото реших да погледна в амазон как стоят нещата и като видях 130$ и ми стана лошо, честно :X Естествено, същия в amazon.co.uk е 150 паунда :D Карай :)
 
От: slu6alka.com мнение?

От Гет купих телефон преди доста години и ги предпочетох точно заради това че издават фактури с ддс - Получих телефона без фактура въпреки че изрично им бях написал данните за фактура - Обадих им се и се разправяхме били пропуснали били забравили щели да ми я изпратят - така и не я получих

Аз бих ти препоръчал от този клас Асценд Г300 - купих го на дъщерята и е много готин

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4098&idPhone2=4594

Виж дали се предлага в БГ
 
От: slu6alka.com мнение?

Manta, главен водещ мотив е тоя ред :
- IP67 certified - dust tight and water proof (up to 1m for 30 mins)
Пусни си в youtube един клип за тест на Defy и ще видиш защо точно към него съм се насочил :)
 
От: slu6alka.com мнение?

Не знаех че си водолаз - мислех че само фърчиш :)
 
От: slu6alka.com мнение?

http://store.three.co.uk/view/produ...91602D6320F36A761F02DB?priceplan=PAYG&id=1183

Ето една добра оферта - не знам само ако е кодиран дали ще го разкодират в БГ

70 + 10 за карта + 15 за разкодиране = 95 паунда. Пак ще излезе по-евтино, отколкото в гет.бг , но не знам, ако му стане нещо трябва да го мятам чак до англия :/
 
От: slu6alka.com мнение?

Какво да му стане нали гледаш клипове че е безсмъртен :)
 
От: slu6alka.com мнение?

Какво да му стане нали гледаш клипове че е безсмъртен :)

тука яко ме затапи :D нали знаеш с техниката как е - ако случиш на хубаво е окей, обаче ако случиш на боклук... Ще си помисля и ще кажа откъде съм го взел :)
Благодаря ти, че си потърсил! :) (не мога да ти дам ряпа, че скоро ти дадох :D)
 

Горе