SMS - разплащане с добавена стойност

HuKouCu

New Member
Здравейте,

можели да ми кажете фирма която мога да ползвам за смс разплащане дори да е от чужбина ( не е никакъв проблем ), подобна на мобио, смсзона и т.н., но да не ме задължават и санкционират ако не оповестявам колко струва въпростния смс който са пратили. Разглеждах доста руски сайтове в който е оповестено само колко струва смс в рубли но в другите валути няма такова нещо.

Поздрави, HuKouCu :oops:
 
От: SMS - разплащане с добавена стойност

Наскоро и аз търсех подобни посредници и след дълго дирене попаднах на fortumo.bg. Не съм ги тествал, но предлагат SMS-и в много държави и с много местни мобилни оператори. До колкото мога да ги локализирам, мисля, че бяха естонци. Плащането дори май става чрез привеждане по банкова сметка, но май можеше и с PayPal. Пак повтарям, че не съм ги ползвал, но имам намерение да ги пробвам.
 
От: SMS - разплащане с добавена стойност

Здравей Unwise,

днес си писах със съпорта на фортумо, който наистина са естонци и те ми казаха, че имат 2 услуги- едната не изписва "реклама" в входящия смс към крайния клиент. Но обявяването на услугата се изисква от мобилните оператори плюс това се следи от КРС. След всичко това което вече знам за смс разплащанията стигнах до извода, че явно всички тези "правила" ги е наложила нашата мила законодателна система и космополитните ни мобилни оператори, който си правят каквото искат....
 
От: SMS - разплащане с добавена стойност

А какво ти пречи да има цената на СМС-а?

Е аз се сещам защо може да го искаш, но това си е един вид измама. Цената на стоката или услугата винаги трябва да е ясна за клиента.
 
От: SMS - разплащане с добавена стойност

А какво ти пречи да има цената на СМС-а?

Е аз се сещам защо може да го искаш, но това си е един вид измама. Цената на стоката или услугата винаги трябва да е ясна за клиента.


Ясно ми е, че стоката-смс трябва да се знае колко струва, но въпроса ми е друг коя фирма / ако някой знае някое / предлага тези условия.

П.п. отностно измамата, доста сайтове са "измамнни сайтове" :twisted:

Поздрави, HuKouCu
 
От: SMS - разплащане с добавена стойност

Нещо не ми стана ясно точно какво искаш и от какво се оплакваш. Защо не можеш/искаш да работиш с BG фирми?
 
От: SMS - разплащане с добавена стойност

Не желая в смс, който получават мойте клиенти да се съдържа името на фирмата която ползвам.
Не желая фирмата която използвам да ме задължава навсякаде да уповестявам цената на смс след като във въпростната държава аз не съм под "ударите на закона" ако не уповестя това. Ето това искам, по-ясно незнам как да обясня.
 
От: SMS - разплащане с добавена стойност

- За точка 1 мисля, че може да се разбереш със съответните фирми.
- За точка 2 и ако става дума за BG - повярвай няма начин да не посочваш колко е цената на СМС в рекламата - дори и фирма от чужбина да е тя пак работи с BG фирми на които това е изискване. А самото то идва от операторите и от закона.
 
От: SMS - разплащане с добавена стойност

За точка 1 знам :)
За точка 2, българските фирми искат да се изписва четливо, без значение услугата дали се ползва в албания или България. Мобилните оператори искат да се изписва цената на смс, но и КРС следи за това, което според мен е по-страшно.

Поздрави, HuKouCu :eek:
 
От: SMS - разплащане с добавена стойност

Опит с Албания нямам, но се съмнявам, че КРС следи за реклами в Албания.

По-вероятно самите фирми ги наказват операторите ако има подадени сигнали за проблеми от клиенти.
 
От: SMS - разплащане с добавена стойност

КАК ТАКА ДА ИСКАШ СМС-СИ АМА ДА НЕ ПИШЕ КОЛКО СТРУВАТ А?
НЕ МИСЛИШ ЛИ ЧЕ СИ МАЛКО НАГЪЛ ?
ИЗОБЩО всичките ти мнения са някакви умопомрачителни - ти дса не си комбина с баи родо
 
От: SMS - разплащане с добавена стойност

КАК ТАКА ДА ИСКАШ СМС-СИ АМА ДА НЕ ПИШЕ КОЛКО СТРУВАТ А?
НЕ МИСЛИШ ЛИ ЧЕ СИ МАЛКО НАГЪЛ ?
ИЗОБЩО всичките ти мнения са някакви умопомрачителни - ти дса не си комбина с баи родо


1во НЕ МИСЛЯ, ЧЕ СЪМ МАЛКО НАГЪЛ.
2ро Задавам, въпроса доста прилично / поправете ме ако бъркам/ и не мисля, че трябва да се държиш с мен като с каруцар / относно "умопомрачителните" ми мненията/.
3то незнам кой е радо, пък и честно казано не ми пука кой е.
4то След като нямаш конкретно мнение по темата не е нужно да я успамваш с ненужна и безсмислена информация.
Личното мнение можеш да го изразиш като ми пишеш ЛС и там мога да ти обясня кое как и защо мисля ако си заинтересован толкова от вижданята и разбиранята ми.

Надявам се да не съм засегнал някой с мнението си, ако това е станало се извинявам.

Поздрави, Ники
 
От: SMS - разплащане с добавена стойност

Здравейте,

можели да ми кажете фирма която мога да ползвам за смс разплащане дори да е от чужбина ( не е никакъв проблем ), подобна на мобио, смсзона и т.н., но да не ме задължават и санкционират ако не оповестявам колко струва въпростния смс който са пратили. Разглеждах доста руски сайтове в който е оповестено само колко струва смс в рубли но в другите валути няма такова нещо.

Поздрави, HuKouCu :oops:


Бате като мен ли искаш да загазиш с полицаите ? ВИж ми темата в ОФ ТОПИК "проблеми с полицията" заради тъпите смси.
 

Горе