Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

tedkata_m

Well-Known Member
Sportsdirect.com - доста известен сайт. Пазарувах по 2-3 начина от него, но все не мога да преценя как да ми излезе най-изгодно. Споделете вашия опит - ако дадем при поръчка английски адрес и чрез доставчик от типа на Габко или Джиджи-биджи или чрез групови поръчки излиза най-евтино за пазаруване? В евро май е най-добре да се падарува от там или се лъжа?
 
От: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

Най евтино ти е с директна доставка до БГ.Особено ако купуваш маратонки (но да са няколко чифта). Търсете в Ибей кодове за спортсдирект-най- често са за 10% OFF и струват 2 паунда.Пратката идва за 5-7 дни.Посредниците взимат по около 1 паунд за килограм(чифт маратонки е 1кг и малко с кутията).Това е.Събирате се 3-ма човека за по 1 чифт маратонки и доставката ви излиза 6 кинта на човек директно с DHL .
 
От: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

Аз поръчвам от момче, което организира групови поръчки, взима по 2.6 на лира и 5лв за цялата доставка. Ако говорим за по-големи количества, предполагам също може да сработят нещата, просто разполагаш количеството в 4-5 пратки и (той прави по 4-5 поръчки на месец ако н се лъжа), поръчката пристига от 10 до 12 дни в най-близък за теб офис на ЕКОНТ. Ако си заинтересован мога да ти дам скайп-а на момчето.
 
От: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

Аз съм пробвал с общи доставки и нещата излизат тънко.


Повярвай че от начина който казвам в предното ми мнение по-тънък начин няма :)
 
От: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

Аз под обща доставка имам предвид - събираме се няколко приятели и пристига кашона у нас.
 
От: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

Аз под обща доставка имам предвид - събираме се няколко приятели и пристига кашона у нас.

Значи говорим за едно и също :beer:
 
От: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

В евро ли пазарувате или в лири?
 
От: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

Аз лично спрях да пазарувам от там. Често пробутват нискокачествени или дефектни стоки, като разчитат че от България няма да се разправя човек да я връща. Подменят ми поръчани неща с подобни, но не същите, които съм поръчал.
 
От: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

Аз лично спрях да пазарувам от там. Често пробутват нискокачествени или дефектни стоки, като разчитат че от България няма да се разправя човек да я връща. Подменят ми поръчани неща с подобни, но не същите, които съм поръчал.

Най-често го правят това като започнат големите намаления през януари и февруари.Връщат старите колекции в склада-майка и ги пращат по клиенти.Получавал съм маратонки от които едната е стояла на витрината не знам си колко време и от бяла беше станала жълта.Снимки на супорта и разправии по телефона и ми пратиха нов чифт.От там насетне съм нямал ядове.
 
Sportsdirect.com - доста известен сайт. Пазарувах по 2-3 начина от него, но все не мога да преценя как да ми излезе най-изгодно. Споделете вашия опит - ако дадем при поръчка английски адрес и чрез доставчик от типа на Габко или Джиджи-биджи или чрез групови поръчки излиза най-евтино за пазаруване? В евро май е най-добре да се падарува от там или се лъжа?

Това, коет съм видял да правят мои приятели е да се организират и да правят масови поръчки. И доста сайтове тук го практикуват това. При този вариант може да получиш допълнителни отстъпки, бонуси и шипинга идва добре разпределен на база продукти. От моята практика това е един не лош вариант. ;)
 
От: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

Е от тaкaвa груповa поръчкa бях 20 лв. нaзaд. Зaтовa пуснaх темaтa.
 
Re: От: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

Е от тaкaвa груповa поръчкa бях 20 лв. нaзaд. Зaтовa пуснaх темaтa.

Значи нещо не е било измислено добре в организацията. Аз където съм участвал, ми е излизало продукта + по 1 паунд на продукт шипинг. Не е като да си поръчам 3-4 неща и да си им платя 25 паунда шипинг, което реално за там е още един не лош продукт. :)
 
От: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

Е от тaкaвa груповa поръчкa бях 20 лв. нaзaд. Зaтовa пуснaх темaтa.



Наи-добре е да се прави така.
Събирате се 3-ма и:
номер 1 поръчва маратонки за 30 паунда или евро
номер 2 поръчва маратонки за 25 паунда или евро
номер 3 поръчва тениска и маратонки за 45 паунда или евро
плащате цялата сума примерно 300лв
и после делите 300лв -колкото е общата сума на поръчката с шипинга на 30+25+45 паунда или евро
така всеки поема равна част от доставката и равна част от превалутирането :)

Ти най вероятно си направил поръчката -събрал си парите и не си сметнал това че има превалутиране,банкова такса и т.н.
Това става ако сте от 1 град и няма да има допълнителни разходи за разпращане до други населени места което оскъпява допълнително.
 
От: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

Ами просто направих същата поръчка после през посредник и при положение, че той взима по 30 ст. на паунд повече ми излезе по-евтино с 10 лв. от корективната доставка. Като го питах дали в евро не излиза по-евтино, той ми каза: не става в евро, само в лири...Което е пълна лъжа.
 
От: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

Не знам с какви хора сте поръчвали, аз до сега проблеми съм нямал, наскоро поръчах 2 чифта обувки, излезнаха ми по 2.60 на паунд при положение, че паунда е 2.70 и 5лв за цялата доставка.
 
Да, добре го е описал потребителя @bamzo. А за суми над 1000-2000 паунда си е направо мана небесна. Моите хора не поръчваха под 3К между другото. :) А над тази сума и чаши и фанелки получаваха като обонуси. Между другото чашите им са трепач. :)
 
От: Re: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

Да, добре го е описал потребителя @bamzo. А за суми над 1000-2000 паунда си е направо мана небесна. Моите хора не поръчваха под 3К между другото. :) А над тази сума и чаши и фанелки получаваха като обонуси. Между другото чашите им са трепач. :)
Падаръчета пращат за суми над 200 паунда-обикновено чаша.По-ценно е да ти пратят каталог защото в него има кодовете за отстъпки за 1 година напред,по месеци по категории .Ако искате още информация питайте.
 
От: Re: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

С брат ми си поръчваме поне 2 пъти годишно. Поръчките ни са за суми минимум около 400-500 лв. Ако се включи и някой друг, става и по голяма поръчката. Поръчваме на схемата 2,60 лв за паунд и 5 лв за цялата доставка, независимо колко е обемна.
Използваме услугите на местен предприемач (става въпрос за Варна), като си получаваме доставката директно при него. Доволен съм, и сметките ми излизат чудесно.

За конкретен пример - за последната ни доставка (яке, два чифта зимни обувки, 3 чифта маратонки, неопределено количество фланелки, горници и анураци) платихме горница от 13 лв над цената в сайта. В тези 13 лв е включена и доставката.
В сравнение, миналата седмица, при намаленията на адидас, си поръчах 2 чифта маратонки, директно на адреса на приятел, който живее на около 30 км от Лондон. Шипинга ми до там беше 5 паунда, което си равно на цената на доставката от горния пример. Отделно сега трябва да си платя и доставката до България, която ще е около 3 паунда мисля.
 
От: От: Re: Sportsdirect.com - как пазаруваме най-изгодно от него

С брат ми си поръчваме поне 2 пъти годишно. Поръчките ни са за суми минимум около 400-500 лв. Ако се включи и някой друг, става и по голяма поръчката. Поръчваме на схемата 2,60 лв за паунд и 5 лв за цялата доставка, независимо колко е обемна.
Използваме услугите на местен предприемач (става въпрос за Варна), като си получаваме доставката директно при него. Доволен съм, и сметките ми излизат чудесно.

За конкретен пример - за последната ни доставка (яке, два чифта зимни обувки, 3 чифта маратонки, неопределено количество фланелки, горници и анураци) платихме горница от 13 лв над цената в сайта. В тези 13 лв е включена и доставката.
В сравнение, миналата седмица, при намаленията на адидас, си поръчах 2 чифта маратонки, директно на адреса на приятел, който живее на около 30 км от Лондон. Шипинга ми до там беше 5 паунда, което си равно на цената на доставката от горния пример. Отделно сега трябва да си платя и доставката до България, която ще е около 3 паунда мисля.


Посредника е прибрал около 10-15% от сумата.Писах ви по-нагоре откъде и как се взимат кодове :)
 

Горе