Stripe в България

+ на Stripe е възможността за интеграция директно в сайта, което е минус при ипей - препращането към външна платформа.
Аз точно това написах - epay имат такава интеграция, използва се в Dominos. Има и запазване на картата. Виж повече за ePay Go
 
Мерси, ще погледна.

Междувременно тъкмо ми активираха акаунта, ще споделям, ако има нещо интересно.

Screenshot 2020-04-17 at 0.48.53.png

Относно Shopify:

As for your question, you should be able to use Stripe in Bulgaria with a Shopify by early May!
 
Последно редактирано:
Аз точно това написах - epay имат такава интеграция, използва се в Dominos. Има и запазване на картата. Виж повече за ePay Go

Ето какво ми отговориха ePay по този въпрос:

Здравейте,

Услугата се нарича ePay One Touch - позволява плащанията да се извършват
с един клик. След като клиентът веднъж е посочил с коя карта ще
разплаща, при последващи плащания не се изисква от него да посочва
картови данни. Може да видите техническата документация на сайт ни:
https://www.epay.bg/v3main/front?p=one_touch. Моля да имате предвид, че
услугата се предлага за плащания на поръчки на ниска стойност - не
повече от 100.00 лв. При вас има продукти на по - високи сума.


Поздрави!

Тъп лимит.
 
Ето какво ми отговориха ePay по този въпрос:
Тъп лимит.
Аз ще интегрирам с един клиент Safecharge и сега видях, че имат това, което търсиш - https://docs.safecharge.com/documentation/accept-payment/web-sdk/quick-start/
Съпорта им е в София, освен това имат и много добри функции за обработка на плащания и по спомен комисионната им беше много приемлива.
 
Новината е повече от хубава. Значи вече може спокойно да си го ползваме. Нека по-запознатите да споделят някои неща, нищо, че чета в момента и ще гледам да прочета повече, но все пак:

1. Може ли да се ползва за пеймънт процесора в магазините, кои големи работят с него. Да речем може да си ундрауваш от Пейпал, или от Скрил, Пайонер...
2. Имат ли карти, мисля че да. Фирмени сметки могат ли да се отварят? Мисля, че можеше. И карти видях, че имат - май са Мастеркарт. Или на твоя фирмена в БГ, или на лична.
3. Работи ли с банкови сметки - направо да хвърлиш на сметка - независимо от държавата и сметката, може ли да мине при верификация на пейпал акаунт.

Горе долу е това. А да и последно - по-изгодно е от към такси и комисиони от Пейпал, Скрил, 2 чекаут, и други. Говорим за всякакъв тип суми - от 5-6 лева до 300 лева и на горе. ;)
 
Това е наполовина на PayPal (без отстъпки за обем транзакции).
Да, доста добре е, определено. Дори в пъти, както каза @Victor R - x2. Доколкото разглеждах и с опенкарт е ок - Opencart Stripe Payment Gateway е модула. ;) Дори с доста вече системи си работи добре. ;)
 
Я кажете последно, какво се реши с изискавнето за издаване на касова бележка за плащания с тези платформи?
Независимо, че плащанията на практика директно или не толкова директно постъпват по банковата ви сметка, наредбата не третира тези плащания като банкови, следователно за всяко получено плащане по PayPal, Skrill, Neteller, чрез Braintree, Bluesnap, Stripe, 2Checkout, плащания в крипто, плащания чрез виртуални ПОС от Уникредит, ДСК и т. н. сте длъжни да издавате касов бон.
 
Брях ... тамън до оня ден се чудех кво ще ползвам за разплащания в новия ми межународен проект.... кога ще го пускат публик?
 
Брях ... тамън до оня ден се чудех кво ще ползвам за разплащания в новия ми межународен проект.... кога ще го пускат публик?

Вече си е публично. Искат разни досадни документи за верификация, но то е нормално и очаквано. Иначе активацията е бърза, има няма 20-30 минути.
 
Вече си е публично. Искат разни досадни документи за верификация, но то е нормално и очаквано. Иначе активацията е бърза, има няма 20-30 минути.
Мен друго ми е интересно. Някой с вече интегриран пеймънт процесор в сайта си, магазина или там каквато система има за обработване на поръчки. Както и някой сдоби ли се с карта, с която да оперира на пост терминали и онлайн плащания. :)

Иначе официално работи вече, гледам е доста развита щом предлагат и вече готови модули за системи, поне най-популярните.
 
Мен друго ми е интересно. Някой с вече интегриран пеймънт процесор в сайта си, магазина или там каквато система има за обработване на поръчки. Както и някой сдоби ли се с карта, с която да оперира на пост терминали и онлайн плащания. :)

Иначе официално работи вече, гледам е доста развита щом предлагат и вече готови модули за системи, поне най-популярните.

Не те разбирам? Ако системата ти поддържа интеграция със Страйп е въпрос на два апи ключа и един уебхук. В дашборда в Страйп си вкарваш банковите детайли и веднъж дневно би трябвало да ти пращат заработеното като си удържат таксите. Не съм го пуснал на живо, но пробвах с моята дебитна карта и всичко мина и се отчете моментално.
 
Не те разбирам? Ако системата ти поддържа интеграция със Страйп е въпрос на два апи ключа и един уебхук. В дашборда в Страйп си вкарваш банковите детайли и веднъж дневно би трябвало да ти пращат заработеното като си удържат таксите. Не съм го пуснал на живо, но пробвах с моята дебитна карта и всичко мина и се отчете моментално.
Всеки може така, въпросът е да си имат и затворена система. Не да да разчитат, че някой имал сметка някъде. И да, има, ама ако иска да си има още една и да е вързана към формата му в Дубай. Иначе, ако ще разчитат само на такси, браво на бизнес модела им. Дали можело уж там да си правиш и фирмена сметка? Или аз нещо не съм допрочел.
 
Мен друго ми е интересно. Някой с вече интегриран пеймънт процесор в сайта си, магазина или там каквато система има за обработване на поръчки. Както и някой сдоби ли се с карта, с която да оперира на пост терминали и онлайн плащания. :)

Иначе официално работи вече, гледам е доста развита щом предлагат и вече готови модули за системи, поне най-популярните.

@Blinky като карта имат това - https://stripe.com/corporate-card - но все още го няма в БГ и затова не съм задълбавал и не знам нищо за нея. Ние Страйп го интегрираме в момента, очаквам да го пуснем преди края на тая седмица и след това ще мога да споделя кое как се случва.
 

Горе