Summercart или opencart

От: Summercart или opencart

Здравейте ...
Здрасти байно,

Найш авдиторията тука колко й дреме за оценките на разни новорегистрирани?

Някой ако не го мързи може да преброи кой подред Съмъркарт възхвалител с брой постове под 15 си ти. На бас че не можеш се класира в първата ... десеторка да речем.
 
От: Summercart или opencart

:!:Здравейте и от мен! Пиша в тази тема защото точно тя ме подтикна да потърся какво е аджеба това Opencart.А бях решил да купя Съмъра. И сега два месеца по късно след като ползвам Опенкарт съм щастлив че не съм влязъл във някакви филми. Опенкарт е БЕЗПЛАТЕН, купих си тема от themeforest.net за 42 лева, а на сайта opencart.com има и безплатни, и превод на български който ми излезе 28лева, ако разбираш английски можеш да спестиш от превод - само административният панел не е преведен а самият магазин си е на български Безплатно. Плюс това има и някакви намаления за хостинг и домейн - аз не ги ползвах понеже вече ги имах.А и има опция за безплатна инсталация което не е маловажно за човек който не разбира може да разгледате opencart.bg/.Аз лично избрах безплатния вариянт и ако имам някакви ядове поне ще се сърдя на себе си а не на някой който цени високо труда си/което всъщност не е лошо/. Всеки е свободен да направи своят избор, аз направих своя и съм доволен. Поздрави и успехи в бизнеса!
п.п: Всъщност не вярвам Summercart да предлага нещо много по-вече от Опенкарта а и ако има то на каква цена.
 
Последно редактирано:
От: Summercart или opencart

Иво Мирчев много си прав но знаеш ли колко пари искат на месец за тази връзка. Вие предлагате еднократно да си заплатиш модулче докато ония цуцат всеки месец и то не 5-10 лв...
 
От: Summercart или opencart

Да пуснат админите една нова тема с гласуване и ще разберем приблизително.

Аз друго си мисля - от един от горните постове разбрах че Съмъра се хвалят че са продали 1300 копия - като се има в предвид че в БГ едва ли реално фукнкционират повече от 1000 магазина и то на всички платформи ми се струва че поне половината от ентусиастите които са платили Съмъра са гризнали дървото
 
От: Summercart или opencart

Кога стана такъв оптимист пък ти? 99% са в киреча! Къде отиде на половината?

Да пуснат админите една нова тема с гласуване и ще разберем приблизително.

Аз друго си мисля - от един от горните постове разбрах че Съмъра се хвалят че са продали 1300 копия - като се има в предвид че в БГ едва ли реално фукнкционират повече от 1000 магазина и то на всички платформи ми се струва че поне половината от ентусиастите които са платили Съмъра са гризнали дървото
 
От: Summercart или opencart

Написах малко оптимистично поне половината че ако бях написал 90% Агейнст щеше пак да ме обвини в политическа пропаганда :)

Това със Съмъра ми прилича на вица дето едно вестникарче търчи по улицата и вика колкото му глас държи "40 жертва на измама - 40 жертва на измама" един любопитен го спира купува вестника а вестникарчето продължава да търчи и вика "41 жертва на измама"
 
Re: От: Summercart или opencart

...Аз друго си мисля - от един от горните постове разбрах че Съмъра се хвалят че са продали 1300 копия - като се има в предвид че в БГ едва ли реално фукнкционират повече от 1000 магазина и то на всички платформи ми се струва че поне половината от ентусиастите които са платили Съмъра са гризнали дървото

Мисля, че продаваха и в чужбина... Не знам, но може и за България цифрата да е ОК, в последните 2-3г. не малко търговски фирми (с 1-2 реални магазина) сложиха към сайта си Съмър карт.
 
От: Summercart или opencart

Здравейте,
Използвам Summer-а от около 2 години. Доволен съм от функциите му, но.....
Идва момента за ъпдейт с по - нова версия и тука започва да става интересно.
Направени са три пакета, които заплащаш ежемесечно, а сумите не са никак малки за подръжка.
Пакета, който е подходящ за мене (над 3000 продукта) излиза 144лв/месец.
Няма такава цена просто. То хубаво труда струва пари ама......1728лв/година май е малко скъпичък този труд.
За тази сума не ще се прехвърля на друга система ами.....и за банкет ще останат.
Нищо лошо относно функционалността на системата, политиката за новостите нещо не ми допада.
Всичко хубаво на всички пожелавам:)
 
От: Summercart или opencart

Здравейте,
Използвам Summer-а от около 2 години. Доволен съм от функциите му, но.....
Идва момента за ъпдейт с по - нова версия и тука започва да става интересно.
Направени са три пакета, които заплащаш ежемесечно, а сумите не са никак малки за подръжка.
Пакета, който е подходящ за мене (над 3000 продукта) излиза 144лв/месец.
Няма такава цена просто. То хубаво труда струва пари ама......1728лв/година май е малко скъпичък този труд.
За тази сума не ще се прехвърля на друга система ами.....и за банкет ще останат.
Нищо лошо относно функционалността на системата, политиката за новостите нещо не ми допада.
Всичко хубаво на всички пожелавам:)
 
От: Summercart или opencart

Ако се хващате със Summer-а, трябва да сте наясно, че вероятно готовите функционалности и бързата инсталация ще си останат единствените положителни неща, които ще получите.
Ако искате нещо по-различно от това, което предоставя CMS-то, ще трябва да си плащате колкото ви поискат.
Ако се надявате някой програмист, да ви я развива - да възможно е но ще е голяма мъка.
Твърдението, че е темплейтен софтуер е толкова вярно, колкото може да се прилагат темплейтите на самите мирчев айдиас. Забелязали ли сте, че друг не предлага темплейти?
Говоря от личен опит и ще поясня защо - когато се казва, че се ползва темплейт то трябва да се ползват еднообразни структури, които да се подават към темплейтите. при Summara например ако искате да подадете данни към меню трябва да сте наясно, че менютата са различни съобразно типа структори, които им се подават - примерно еднакво изглеждащи менюта се парсват по коренно различен начин. По този начин трябва да забравите за каквато и да била унификация или предвидимост в класовете им. Липсата на елементарно описание на класовете и противоречивата им иерархичност водят само до един извод - целта на системата е тя да остане затворена и всички последващи ъпгрейди, добавки или шаблони да се правят единствено от авторите срещу цена, която само те могат да определят.
Дали това е хубаво и за кого е добре, всеки може сам да направи изводите си от собствената си камбанария.
 
От: Summercart или opencart

Мисля, че ако парите за summer-а се инвестират в дизайн, оптимизация и доработки на opencart-а, крайният резултат ще е много по-добър.
 
От: Re: Summercart или opencart

Любопитен съм каква част от електронните магазини в България са с Open cart и каква със Summer Cart.

Преди време ми се наложи да си правя превод на OpenCart (нямаше още направен за версията, която ползвах). Качих го после като безплатен extension на сайта на opencart и наскоро гледах че има над 1,000 downloads. А това е само един от всичките безплатни и платени преводи, които се търкалят там. Т.е. OpenCart си е доста по-популярна система. Нищо лошо не мога да кажа и за SummerCart. Не съм я ползвал, но гледах един много добре оптимизиран магазин на тази система. Не знам доколко се дължи на платформата и доколко на някой seo специалист, но магазин на 1 г. се класира 2-ри по ключова дума с 65К месечни търсения от БГ.
П.С. Извинявам се за някои неточности в превода на всички, които са го изтеглили. Аз самият ги установих по-късно. Оправих ги и някой ден ще ъпдейтна :)
 
От: От: Summercart или opencart

Здравейте,
Използвам Summer-а от около 2 години. Доволен съм от функциите му, но.....
Идва момента за ъпдейт с по - нова версия и тука започва да става интересно.
Направени са три пакета, които заплащаш ежемесечно, а сумите не са никак малки за подръжка.
Пакета, който е подходящ за мене (над 3000 продукта) излиза 144лв/месец.
Няма такава цена просто. То хубаво труда струва пари ама......1728лв/година май е малко скъпичък този труд.
За тази сума не ще се прехвърля на друга система ами.....и за банкет ще останат.
Нищо лошо относно функционалността на системата, политиката за новостите нещо не ми допада.
Всичко хубаво на всички пожелавам:)
Точно така. Космически цифри..
 
От: От: Summercart или opencart

Здравейте колеги! От няколко месеца чета сериозно форума и всеки път когато влезна намирам нещо ново и полезно. Ето че се и регистрирах и да изкажа моето мнение относно "битката" м/у Open Cart и Summer Cart.

Първо и аз като повечето от вас съм решил да отворя онлайн магазин. Бях се спрял на варианта Summer Cart тъй като е български продукт и пишеше цена от 20лв, което си признавам ме грабна. В последствие научих че бивш колега от университета работи в Mirchev Ideas - фирмата която предлага Summer Cart и си поговорих с него.

Значи накратко казано Summer Cart се предлага в 3 варианта като първите 2 не включват основни неща като различни разплащателни методи, сравнение на продукти, каквито и да е филтри, класове или атрибути на продукти, клиентски групи и още какво ли не. Доколкото съм разгледал тези функционалности ги има в която и да е безплатна Cart система. Но дори това не е проблема. Ако искаш свой дизайн ти казват че има вграден дизайн редактор чрез който едва ли не може да правиш чудеса - да, ама не. С него може да правиш най-основни промени по дизайна. Има готови темплейти който са по 200 евро, за справка Open Cart има мн повече и мн по добри темплейти дори и безплатни, а и платените са с пъти по-ефтини.
Тогава питах колко струва създаването на мой собствен дизайн и след като полълних въпросник в който изрично обясних че не искам кой знае какво дизайнерско чудо ми върнаха цена от 1800 евро без ддс. Като отбелязаха, че ако някой ден се ъпгрейдна към нова версия губя дизайна!?

Плюс всичко това разбрах от приятелят ми, че фирмате главно печели от модификации по вече продадени Summer Cart магазини. Ето простия пример, който получих. Купил си си Summer Cart и в последствие някоя функци не работи като хората или ти трябва леко променена и донагласена. Тогава пичовте ти правят оферта за модификация, като цената се формира така. Програмиста, който ще я прави преценява че му трябват 2 часа, но за да е спокоен казва че му трябват 4 часа. От там мениджъра който се свързва с вас пък увеличава труда на 8 или направо закръглено 10 часа. Като имате в предвид че един час е 25 евро правете си сами сметка колко би струвала една малка корекция.

И така като теглим чертата. Лиценз 1450лв + дизайн минимум 200евро + някоя и друга модификация поне още 250 евро излиза че крайния продукт е "скромните" 2350лв без ддс. Като абсолютно същия резултат може да се постиген с Open Cart, няколко добавки към него - не повече от 200лв и един красив дизаин пак макс 200лв. Надявам се съм бил полезен с разсъжденията и фактите. Успех на всички!
 
От: От: Summercart или opencart

Здравей FreeDom12k2,

Първо искам да ти благодаря, че споделяш твоето мнение и впечатление от контактите си с нашата фирма и нашия продукт. Също така уважавам решението ти, че Summer Cart не е подходяща платформа за теб и ти пожелавам да изградиш много красив и много успешен сайт.
Summer Cart наистина се предлага в 3 варианта, но вариантите са гъвкави, не са строго фиксирани, ако клиентът желае по-важните функции могат да се добавят и в евтините пакети. Вграденият дизайн редактор чудеса не прави, но прави челни стойки :) и стават красиви и различни дизайни без никакво допълнително заплащане. Признавам, че се изисква да си отделиш 4-5 часа за да го разучиш качествено, а и нашият съпорт доста помага на клиентите в експериментите с дизайн редактора.

Естествено с готови шаблони е много по-лесно, (тук не коментирам дали са за Summer Cart, Open Cart или т.н.), но там липсва уникалният нюанс, който всеки бизнес има. Темплейтите изглеждат супер с определелени специално подбрани демо продукти, специално направени демо банери, нереалистични търговски послания като 50% SALE , обаче някой като си сложи неговите продукти (я има читави снимки, я не), неговите промоции и банери (ако въобще има банери, защото те трябва да се изработят от дизайнер и струват пари) крайният резултат може да е по-хубав, а може и да не е.
Конкретно за готовите темплейти за Summer Cart, няма да си кривя душата - знаем, че са скъпи и че са малко на брой, работим усилено в тази насока и се надявам с новата версия на Summer Cart след 2-3 месеца да пуснем 50-тина безплатни шаблона плюс сегашните 6.

Относно скъпата оферта, която си получил, нищо конкретно не мога да кажа тъй като не знам подробностите, но ми се струва че проектовият мениджър не те е разбрал добре - не работим чак толкова скъпо. Редовно правим дребни корекции по 50-100 евро. Силно съм озадачена от обяснението за това как се ценообразува някаква дребна корекция. Примерът е силно преувеличен. Защото по логиката на твоя пример, колкото по-лениви програмисти имаме, толкова повече пари ще изкарваме ... Ех, де да беше толкова лесно! При нас проектови мениджъри са издигнати програмисти и те са компетентни сами да преценяват колко труд ще отнеме някаква модификация. Освен това правят и големи отстъпки, когато имаме свободни ресурси. Случва се понякога да се допитват до мнението на другите програмисти, но взаимовръзката не е като скачени съдове както на теб са ти го обяснили. Все си мисля, че твоят познат от университета вече на работи при нас, най-вероятно точно заради такива тарикатлъци :) Здраве да е! И аз пожелавам успех на всички!
 
От: От: Summercart или opencart

... но ми се струва че проектовият мениджър не те е разбрал добре - не работим чак толкова скъпо ...

Това не е сериозно.
Ако проектовият мениджър греши, добре е да греши надолу или просто му е било рано за издигане.
Четейки мненията за системата Ви, не само тук, оставам с впечатлението, че проектовите Ви мениджъри "не разбират" желанията на клиентите твърде често.

Проблемът с темплейтите също е сериозен според мен.
Доста често сайтовете, които продавате, са бяла страница с различен "банер" горе.
Чудесно е, че работите в тази насока.

Градивната критика, която получавате тук, е доста полезна.
Трите абзаца, които сте изписали, не Ви правят особена услуга.
Аз бих подходил с по-различен тон.
 
От: Summercart или opencart

Г-н Арсенов,
Благодаря за подкрепата.
Нашата система има много достойнства, които са трудно видими за колегите от уеб бранша, но са идеално разбираеми за реалните търговци. Затова и като пиша тук аз не се старая да привличам клиенти или да обяснявам колко по-добра система е Summer Cart от Open Cart, а само да развенчая някои митове и легенди по наш адрес, доколкото мога, разбира се.
Вероятно имиджът на скъпа и сериозна фирма привлича към нас клиенти като М-Тел, Практикер, Техномикс, ФК Левски, издателите на в.Труд и 24 часа и няма да казвам кои още, че ще се отегчите. Сигурна съм, че форумните ветерани вече негодуват срещу тази самореклама :) Не ме разкъсвайте на парчета ако обичате.
Едновременно с това ние предлагаме отличен продукт за новостартиращи предприемачи, които могат да инвестират малки суми месечно за да продават в Интернет и да пробват бизнес идеята си. Предварително благодаря за търпението и великодушието на форумните ветерани.
 

Горе