Superhosting купи ICN.bg

chokoev

Active Member
От днес активите на ICN са прехвърлени на Superhosting. Някой с повече информация?

Ако сте имали акаунт в ICN в който е имало домейни, проверете дали всички домейни са прехвърлени. На мен ми липсваха два .bg домейна. След чат със съпорта върнаха домейните за около 30 минути.
 
Обикалям групите по соц. мрежите да чета. Но каквото официално е споменато на сайта на ICN.bg, следя за още.

Здравейте, приятели,
От днес обслужването на всички Ваши услуги, които сте упрaвлявали при нас, се поема от хостинг компания SuperHosting.BG.
Промяната е свързана с придобиване на активите на ICN.Bg от SuperHosting.BG, като част от европейската хостинг група team.blue.
В лицето на SuperHosting.BG виждаме надеждният партньор, който ще продължи обслужването на Вашите хостинг услуги и домейни и ще Ви помогне да развивате Вашия онлайн бизнес още по-успешно оттук нататък!
Повече за промяната ще откриете на нашия сайт: https://www.icn.bg/
Добре дошли в голямото семейство!

Ако някой има още информация, нека сподели. Това ще е май най-голямото за тази сфера в БГ, след придобиването на Суперхостинг от team.blue. ;)
 
Ще останат ли български компании накрая..?!! На кои идва редът според вас :) нс1 могат ли да се продадът и те на team.blue/супера ?
 
От днес активите на ICN са прехвърлени на Superhosting. Някой с повече информация?

Ако сте имали акаунт в ICN в който е имало домейни, проверете дали всички домейни са прехвърлени. На мен ми липсваха два .bg домейна. След чат със съпорта върнаха домейните за около 30 минути.
Типърва ще гледаме какво ни липсва...
При нас цени са объркани, промо кодове ги няма, афилиейт кинти ги няма, ще видим...
 
Типърва ще гледаме какво ни липсва...
При нас цени са объркани, промо кодове ги няма, афилиейт кинти ги няма, ще видим...
Абе чужденците навлезнаха на този пазар отдавна но не виждам нито да са свалили цените, нито да са заляли всичко с перманентни промокодове или с афилиейти.......
 
Сега е моментът човек да направи една хостинг компания, че да го купат и него!

@КакъвМуБешеНовияНикНаDEVILX??
 
Аз имам два хостинг плана при ISN, а дори и имейл не получих, че ме продаватна superhostig сега научавам от тази тема. Нито знам новите акаунти нито нищо
 
Аз имам два хостинг плана при ISN, а дори и имейл не получих, че ме продаватна superhostig сега научавам от тази тема. Нито знам новите акаунти нито нищо
И аз точно така.. случайно виждам темата и с голямо учудване разбирам.. бахти бях доволен от ICN.BG , а тук като влезнах в профила си все едно се върнах в 1 клас.. платил съм хостинга си до нова година.. после вече ще се местя при coolicehost без това отдавна имах намерение да го направя. хибрид ВПС изглеждаше добре..
 
И аз точно така.. случайно виждам темата и с голямо учудване разбирам.. бахти бях доволен от ICN.BG , а тук като влезнах в профила си все едно се върнах в 1 клас.. платил съм хостинга си до нова година.. после вече ще се местя при coolicehost без това отдавна имах намерение да го направя. хибрид ВПС изглеждаше добре..
Вече са Cloud, не само маркетингово. :) Заповядай. Ако нещо има, пиши на лично. ;)
 

Предприехме тази крачка, защото смятаме, че нашите клиенти трябва да продължат да получават най-доброто обслужване и да се възползват от множество услуги, които да им позволят да развиват успешно онлайн бизнеса си.

Колегите от СуперХостинг.БГ си поставиха за цел да превърнат България в хъба за дигитални услуги на Балканите, който помага на бизнесите в тяхната дигитализация и активно работят в тази посока. Затова в тяхно лице виждаме надеждния партньор, който ще поеме обслужването на нашите клиенти.


Юлиян Бориславов, управител на ICN.BG
 
Последно редактирано:

Предприехме тази крачка, защото смятаме, че нашите клиенти трябва да продължат да получават най-доброто обслужване и да се възползват от множество услуги, които да им позволят да развиват успешно онлайн бизнеса си.

Колегите от СуперХостинг.БГ си поставиха за цел да превърнат България в хъба за дигитални услуги на Балканите, който помага на бизнесите в тяхната дигитализация и активно работят в тази посока. Затова в тяхно лице виждаме надеждния партньор, който ще поеме обслужването на нашите клиенти.


Юлиян Бориславов, управител на ICN.BG
Бла бла бла

не може да каже предложиха ми цена която не мога да откажа хахаха
 
Тва малко ми прилича като едно време, когато започнаха да ги изкупуват мрежарките. В момента, по големите градове са 2-3 фирми + некви супер малки, които всъщност са в полза на големите, защото "обират" неподходящи маркетингови райони.
Да видим догодина КОЙ ще отиде в семейството тоже :)

А дали е така навън? Нямам наблюдения, но поне от 10г не съм видял нещо гръмко от сорта на "хост гатор, купиха неймчип" или др подобни, сравними с нашите сделки (пропорционално за пазара нали)
 
Аз ако съм на мястото на собственика на ICN сигурно е взел едни хубави пари.. има екип има опит.. създава нова компания, нов хостинг и догодина пак може да продаде.. бързо ще си върне клиентите хахаха 100% сега ще има отлив на клиенти.. ако се усети бързо
може да ги хване пак.. колко му е ..
 
768x432.jpg
СуперХостинг.БГ, най-голямата българска хостинг компания, бе придобита от западноевропейската група Team.blue. Стойността на сделката не бе обявена. На база информация за сходни сделки и показателите на компанията, според Company.Guru, изчисленията на Money.bg сочат, че сделката е в диапазона 17.5 - 31.5 милиона лева, като най-вероятно е близо до 24 милиона лева. Българското дружество ще продължи да се развива като самостоятелна компания, запазвайки своето име, мениджмънт и стратегията си за развитие, но вече ще е част от международна група, която присъства на 12 пазара

"Навлизането на стратегически за сектора инвеститор като Team.blue позиционира България като регионален център за хостинг услуги и онлайн бизнес. От важно значение е, че те избраха да се доверят на местния мениджмънт и да подкрепят досегашната ни визия за развитие на компанията. В СуперХостинг.БГ винаги сме имали сериозни планове за разширяване на дейността ни в Югоизточна Европа, а Team.blue разполага с ресурса да ни помогне да направим това", посочват от СуперХостинг.БГ.

Българската компания започва дейност през далечната 2005 г., а през 2017 г. придоби Host.bg. СуперХостинг разширява дейност и на Балканите. Повече от година компанията присъства на пазара в Сърбия под бранда SuperHosting.RS, като се планира стъпване и в други страни на Балканския полуостров. "Финансовият гръб на Team.blue ще позволи това да се случи с ускорени темпове и офисът на българското дружество в София да се наложи като регионален център за хостинг услуги, решения за изграждане на сайтове, електронна търговия и други аспекти на интернет бизнеса", посочва Методи Дреновски, управляващ партньор на СуперХостинг.БГ.

 
Тва малко ми прилича като едно време, когато започнаха да ги изкупуват мрежарките. В момента, по големите градове са 2-3 фирми + некви супер малки, които всъщност са в полза на големите, защото "обират" неподходящи маркетингови райони.
Да видим догодина КОЙ ще отиде в семейството тоже :)

А дали е така навън? Нямам наблюдения, но поне от 10г не съм видял нещо гръмко от сорта на "хост гатор, купиха неймчип" или др подобни, сравними с нашите сделки (пропорционално за пазара нали)


Защото не си чувал за EIG https://en.wikipedia.org/wiki/Endurance_International_Group

те купуват фирми без да анонсират и правят много критични местения понякога а не го анонсират за да може като им избяга клиент в осем от 10 случая да попадне пак при тях
EIG-Brands.png
 
Аз ако съм на мястото на собственика на ICN сигурно е взел едни хубави пари.. има екип има опит.. създава нова компания, нов хостинг и догодина пак може да продаде.. бързо ще си върне клиентите хахаха 100% сега ще има отлив на клиенти.. ако се усети бързо
може да ги хване пак.. колко му е ..
Те веднъж са си прецакали клиентите и после да се надяват да се върнат при тях?
 
Аз ако съм на мястото на собственика на ICN сигурно е взел едни хубави пари.. има екип има опит.. създава нова компания, нов хостинг и догодина пак може да продаде.. бързо ще си върне клиентите хахаха 100% сега ще има отлив на клиенти.. ако се усети бързо
може да ги хване пак.. колко му е ..
Пак плоски и кухи схеми.... чел ли си някога договор за придобиване и сливане, заедно със стандартните забранителни и ограничителни клаузи? Кога ще порастнеш и ще почнеш да мислиш като бизнесмен, а не като шиптър?
 
Да, принципно не съм. Но това е на глобално ниво. Имах предвид, че изчезват самите фирми/брандове. До като в показания пример, фирмите си остават (просто са в друга кошница), тук напълно изчезват. Немчип, Гатор, Арвик, А2, 1цу1 и прочие си работят, а Хостбългария, Хост.бг, ИЦН и една торба други - изчезват, най-малкото спират да работят с клиентите, и чрез платформите си и фактически.
 

Горе