Superhosting.bg Затъват

От: Superhosting.bg Затъват

А дали писмото наистина е било от Superhosting?
 
Re: От: Superhosting.bg Затъват

Имам 4 хостинга и сайтове към тях и съм много доволен клиент. Съпорта е наистина уникален. Нямало е да имам проблем и да не е разрешен. Пипали са ми дори и по кода на сайтовете без да имат никакво задължение за това.

А аз за това нещо бих ги съдил :)

Не, че нещо, но хостинг доставчика е предназначен да предоставят хостинг. След като мой или чужд сайт, представлява пречка за правилната и нормална работа на останалите сайтове на същата машина, то следва същият да бъде спрян(ограничен).

Много са ни криви разбиранията тука в България - радваме се когато ни човъркат в нашата работа, при все, че това нещо е наказуемо от закона. Аз поне до сега нито веднъж не съм видял в ТОС на която и да е било хостинг компания, да се упоменава, че в случай на биг-фат-булшит, те имат правото да ти човъркат из файловете, нали? За мен това си е вмешателство в личното пространство, нарушаване на корпоративна тайна и още поне 5 грозни закона с които се бъзикат.

Нищо лично ;)
 
От: Re: От: Superhosting.bg Затъват

А аз за това нещо бих ги съдил :)

Не, че нещо, но хостинг доставчика е предназначен да предоставят хостинг. След като мой или чужд сайт, представлява пречка за правилната и нормална работа на останалите сайтове на същата машина, то следва същият да бъде спрян(ограничен).

Много са ни криви разбиранията тука в България - радваме се когато ни човъркат в нашата работа, при все, че това нещо е наказуемо от закона. Аз поне до сега нито веднъж не съм видял в ТОС на която и да е било хостинг компания, да се упоменава, че в случай на биг-фат-булшит, те имат правото да ти човъркат из файловете, нали? За мен това си е вмешателство в личното пространство, нарушаване на корпоративна тайна и още поне 5 грозни закона с които се бъзикат.

Нищо лично ;)
Случката е следната:
Имах инсталиран е107. Някакви намират дупки в него и успяват да проникнат в цялата директория на хостинга ми. Трият абсолютно всичко. Качвам резервното копие и пак се случва същото. От Суперхостинг се свързват с мен и ми обясняват къде се намира пропуска в сигурността. По моя молба ми преправят няколко файла и проблема ми се решава.
Не мисля, че има нещо нередно. :)
 
От: Superhosting.bg Затъват

Колкото и да спорите, просто няма по-добри от тях...
 
Re: От: Re: От: Superhosting.bg Затъват

Едва ли ще пипат нещо без твое разрешение.

След горното обяснение стана ясно, че са го правили с разрешение.

Аз говорих от чисто хипотетична гледна точка - не съм клиент на суперхостинг, но първото изказване epige прозвуча, че са бърникали из файловете му без позволение.
 
От: Superhosting.bg Затъват

Питат винаги, аз даже преди няколко дни им писах да ми обновят на vps-а PHP версията и ме питаха да си проверя преди това, да не би да имам някой скрипт, който да не работи на новата версия. След като потвърдих го смениха.
 
От: Superhosting.bg Затъват

И аз нямам проблеми с тях. Единствено една неделя не си вдигаха телефоните.
 
От: Superhosting.bg Затъват

Здравейте @irgy.net,

Направих бърза справка, но не намерих запитвания от вас за описаните проблеми. Дори да е имало някакво прекъсване, знаете, че винаги реагираме много бързо. Ще помоля, ако забележите отново проблем, веднага да ни пишете и да изпратите колкото се може повече диагностична информация - например грешка, screenshot, ping и/или tracert, с кой доставчик на Интернет сте и др.

Относно "затъването" - разбирам, че може да сте бил ядосан, но съм сигурен, че винаги може да се намери решение на всяко недоразумение. Ще се радвам, ако промените заглавието на темата, най-малко за да не е подвеждаща.

Връщам се на случаите, който описвате. За съжаление, симптомите много ми напомнят на проблеми в един от най-големите доставчици на Интернет в България. Ще помоля да ми пишете и на лично съобщение, ако желаете, кой е вашият доставчик и IP адрес. Особено, ако прекъсванията се проявяват при записване на информация в сайта. Доколкото знам обаче, този проблем е отстранен, а и се проявяваше относително рядко.

Друго, което искам да отбележа и може да е причина за описаните от вас случаи, е свързано с използваните ресурси от вашия акаунт. Можете да ги следите от статистиката в вашият клиентски профил. От наша страна, с цел оптимизация, сме извършили допълнителни настройки в конфигурацията на php на вашия акаунт, които вярваме, че ще окажат положителен ефект. В много редки случаи, те могат да създадат впечатление, че сайта не работи коректно като ще се радваме на обратна връзка, за да локализираме проблема и намерим решение. Колегите от техническия ни екип ще ви съдействат максимално бързо и професионално по този въпрос.

Благодаря на всички, включили се в темата!


Прави ми впечатление че сайтовете ми тази седмица на няколко пъти са downtime, включително и сега на няколко пъти.
Не знам какви ги вършат тия от Суперхостинг, ама не ми харесва.
Не съм слагал някакъв измерител на даунтайма на сайтовете си, но ще взема да сложа
Препоръчайте нещо безплатно, с което да след колко време и кога сайтовете са ми фолу
 
Последно редактирано:
От: Superhosting.bg Затъват

Когато една компания започне да затъва толкова много, че потребителите ѝ да се кълнат в нея, аз на това му викам WIN. Пожелавам на всеки така да "затъва" :)
 
От: Superhosting.bg Затъват

Аз не споря, просто казвам впечатление. Миналата седмица мисля 3 или 4 пъти си засичах сайтовете долу, макар и за по 2-3 минути да бяха долу.
Сега ги следя с пингдом, и като направи седмица статистиката я публикувам в темата.
 
От: Superhosting.bg Затъват

Колкото и да спорите, просто няма по-добри от тях...

определено е така много съм доволен
 
От: Superhosting.bg Затъват

Все пак ви препоръчвам, когато забележите някакъв проблем, първо да се свържете с нас. Защото диагностициране на случаи, които са били преди дни или седмици е много трудно и рядко е успешно. Особено, когато нашият мониторинг не показва прекъсвания или влошаване на качеството на услугата.

Аз не споря, просто казвам впечатление. Миналата седмица мисля 3 или 4 пъти си засичах сайтовете долу, макар и за по 2-3 минути да бяха долу.
Сега ги следя с пингдом, и като направи седмица статистиката я публикувам в темата.
 
От: Superhosting.bg Затъват

Днеска пак някаква профилактика ще правят на сървър flora.superhosting.bg
 
От: Superhosting.bg Затъват

Днеска пак някаква профилактика ще правят на сървър flora.superhosting.bg

:/ знаем, хората изпратиха мейл на всички който ползват тази машина.
 
От: Superhosting.bg Затъват

Считам за редно и аз да се включа темата. Изключително доволен съм от услугите на Superhosting и тяхното обслужване. Компанията налага стандарти, които могат да служат за пример, не само на конкурентите им в този бранш, но и за представителите на други търговски ниши.
 
От: Superhosting.bg Затъват

Днеска пак някаква профилактика ще правят на сървър flora.superhosting.bg

Профилактиката приключи, връщаме се на тръстиката:mrgreen:
 
Последно редактирано:

Горе