SUPERHOSTING.BG - Поредната издънка

Torbalan Trolski

Well-Known Member
Да! Поредната тема за суперите.

Много отдавна съм оставил при тях само .bg домейните. Като се замисли човек какво ли може да се обърка с един прост ДНС-хостинг?

Е може. Гледам вчера в аналитикса трафика към магазина е бил наполовина на нормалнното. Викам си избори, хората се вълнуват повече от политика, от колкото от оналайн пазаруване.

Ама си казвам я да видя аз да не би нещо да не е наред. И каква изненада - вместо магазина ми се отваря една страница като на паркиран домейн. Изпадам в лек потрес. Да не са ме нещо хакнали!?!?
Поглеждам ВПС-а - всичко по на шест.

Бърза проверка
Код:
host xxxxxx.bg
xxxxxx.bg has address 69.64.147.243
xxxxxx.bg mail is handled by 10 p.nsm.ctmail.com.

Хммм ... Я да видя в панела как е положението ->
Код:
Изтича на:    04.05.2016                Остават:    191 дни
Тръгвам да влизам в ДНС администрацията -> грешка домейнът не намерен. WTF ?
Естествено ДНС записи никакви.

Пожар в тикет системата и по телефона.

Според логовете никой не влизал в акаунта през последните 72 часа (то е и нормално, не е пипано нищо по ДНС-те от над една година).
Обаче ДНС записи няма.

Е трябва да им се признае, че след като ги спеших възстановиха нещата за около час. Но остава въпроса, ами ако беше някой забутан сайт, който се обновява 1-2 пъти месечно и се бях усетил, когато ми писне WMT. Чао СЕО, позиции итн и с нищо не ме топли, че те са проспали, че не им се обновила услугата с ДНС-хостинга.


Ето и обяснението на съпорта

attachment.php
 

Прикачени файлове

  • SH-answer.jpg
    SH-answer.jpg
    83.8 KB · Преглеждания: 410
От: SUPERHOTING.BG - Поредната издънка

Все пак е успяло да се изговни СЕО-то.

Още ми висят в HTML Improvements над 60 Duplicate meta descriptions, макар че са минали поти 3 седмици и половината са към несъществуващи страници.

Find Cash Advance, Debt Consolidation and more at *******.bg. Get the best of Insurance or Free Credit ...

"Благодаря" ви СУПЕРХОСТИНГ, че не сте си свършили работа и сте осрали нещата.

Сега ще трябва с месеци да чакам да се изчистят лайната.
 
От: SUPERHOTING.BG - Поредната издънка

На сайта му няма нищо. Въпроса е, че за тези 20-на часа, докато домейна поради тяхната безотговорност е бил един вид "паркиран" гошо е индексирал тези бози с кредити, застраховки итн.
И сега ще трябва да чакам да се махнат, въпреки че всеки продукт си има каноникал и оригинално мета описание.

PS. Blinky оправи, моля те името на новото поколение издънки в заглавието. Явно съм бил много афектиран, когато съм пускал темата (не че няма защо).
 
Последно редактирано:
От: SUPERHOTING.BG - Поредната издънка

Оправи го бързо през SearchConsole. Отиваш на Fetch&Render, пускаш първия линк, натискаш Fetch, чакаш, натискаш submit to index. И така около 60 пъти. За 30-60 минути и си готов.
 
За да не отварям това тема.
Дойде ред да похваля Суперхостинг.
Днес домейнът ми падна. Причината бях аз - от месец се канех да си платя домейна, и все пак не го платих навреме. Имам служебни имейли с напомняне за изтичащия срок.
Enom естествено бяха набичили реклами като за паркиран домейн, с връзка "Разрешете проблема". Е, тази връзка бе просто прозорец с текст "Обърнете се към нашите реселъри", и възможност за връзка с поддръжката от Еном. Влязох си в пощата, отворих съответния мейл, отидох където трябваше, но паролата не сработваше, та се наложи да искам смяна.
Платих онлайн таксата за домейна и за около 15 минути домейна бе актуализиран и всичко работеше.
Единствената лъжичка катран бе, че в пакета за плащане имаше промо код, който така и не дойде.
 

Горе