svejo.net

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Здравейте,

незнам поради каква причина , но с помоща на колегите от форума бяхме направили един мой блог популярен в свежо. Няма и 30 мин след което линка беше премахнат незнам поради каква причина.. писах на админите ,но така ли иначе не получих никакъв отговор..

Може ли да ми обясните как най-лесно да направя популярен една статия ? Колко гласа трябват? или коментари? А дали отделните потребители нямат по-голяма тежест с гласуванията си? Ако си направя аз 6-7 акаунта дали ще е от полза ако гласуват за да станат популярни, за ИП-то мога да си го променям няма проблеми...
 
възможно е тематиката да е предизвикала махането на линка - едва ли нещо друго е направило впечатление

профилът блокиран ли е или само е махнат линка?
 
От: svejo.net

както може би си забелязал има статии с по-малко гласове но свежи, за разлика от такива с доста повече гласове..
това може да те наведе на мисълта, че не зависи само от броя гласове...

едва ли някой от тук може да ти каже формулата или алгоритъмът по които софтуерът на свежо.нет прави една публикация "свежа"

Мога ли да регистрирам повече от един потребителски профила в Svejo?

Дори и раздвояването на личността не е достатъчен аргумент за регистрирането на повече от един профил в Svejo. Чрез регистрацията си ти биваш идентифициран като потребител и имаш своите права и задължения в системата регламентирани чрез общите условия за ползване, свежия пътеводител и законите на Република България. Регистрирането на повече от един профил е пряко нарушение на общите условия за ползване.

Защо има връзки с много гласове, които не са станали популярни?

Алгоритъмът, който изчислява рейтинга на всяка публикация отчита множество фактори (брой събрани гласове; времето, за което са събрани гласовете; кармата и рейтингът на гласувалите за публикацията потребители; броят анонимни гласове и т.н.) и въпреки че броят гласове е един от най-важните фактори, той не е единствен. Всеки фактор оказва влияние. Във всеки един момент има n на брой връзки, които се „борят” да станат популярни и техният брой определя нивото. Ето защо понякога връзки с много гласове не са станали все още популярни, а такива с по-малко гласове могат да излязат на първа страница.
 
От: svejo.net

аз мислех че това е българския twitter но само след седмица се убедих че няма нищо общо. Не им знам алгоритъма но просто няма логика в него, имам чувството че се подреждат по тяхно усмотрение а не на чиста алгоритмична логика. Аз лично като потребител не останах доволен от опита си със сайта.
 

Горе