Tags & blogs

AdSenser

Member
Здравейте,
Ще искам да мигрирам един от сайтовете си към WordPress, като честно казано досега не съм използвал насериозно тази платформа...*:) Чудя се следното: как е най-добре човек да постъпи с tag-овете, предвид оптимизация за резултати в търсачките? Да имаш само Widget, т.е. в колонката отдясно, да ги включиш в текста на статията, т.е. кликаеми думи в самия текст, да ги изведеш като линкове под статията? Има ли значение?*:)
 
От: Tags & blogs

Според мен става голямо натрупване с тия тагове в колоната. Малко ме дразни. Пълни се с десетки линкове. Пусни си ги да излизат в онова каренце под самата статия.
 
От: Tags & blogs

Ахам, добре, мерси ;) А какво смятате за това да се вписват в съдържанието, т.е. да може да се кликат в самата статия... може би с времето ще стане претрупване и там..*:)

btw то има и уиджети да ограничиш колко макс думи (тагове) да ти излизат в колонката... аз мисля на 20 ги сложих ;)
 
От: Tags & blogs

Да, аз точно в Permalinks умишлено махнах да не е на кирилица, защото каквото и популярно да отворя - svejo.net, dao.bg, все не се използва кирилица в адресите... но то и ако Pligg е основата, май и трудно ще го направят*:mrgreen:
 
От: Tags & blogs

Хах, е да, прав си... ама аз разглеждах и всички популярни БГ новинарски сайтове, и от тях нито един не използва кирилица, за да вкарва заглавието в URL... но сега се разрових и разбрах за някакъв плъгин към Wordpress, който ти преобразува заглавието от например ууу.site.com/реклама-в-българия*на ууу.site.com/reklama-v-bulgaria... мисля това е най-удачното, може би на него ще се спра.. така хем си имаш кирилицата в заглавието, хем на "латински":mrgreen: в URL, може би по този начин ще "хванеш" и хората, които потърсят в Google "реклама", и тези, които напишат "reklama"... въпреки че след като Google започна да транслитерира, тази хипотеза е малко спорна ;)
 
От: Tags & blogs

еми успех..

п.с. "всички популярни БГ новинарски сайтове" са популярни, не защото имат "латинска кирилица" в урл-тата си, а защото пускат по 150 контента на ден...
 
От: Tags & blogs

Току що в друга тема писах за кирилицата в адресите на wikipedia и dmoz :)
 
От: Tags & blogs

Ами туй е , дето обясняваш на пича че кирилицата в URL-тата не пречи, и аз така мисля щом dmoz и wikipedia я ползват.
 
От: Tags & blogs

А за тези които не знаят Google Directory се захранва от Dmoz, и там URL-тата са с кирилица.
 
От: От: Tags & blogs

А за тези които не знаят google directory се захранва от dmoz, и там url-тата са с кирилица.


Адски много директории се захранват от там, но май напоследък не е много актуално с прецакването на директориите от страна на Гугъл. :(
 

Горе