tarsq.com(beta) - факт!

Kirev

Active Member
И така скъпи ми колеги.
След всякакви перипетии около сайта, той вече е онлайн. Все още е в бета версия, понеже определено има неща за доизпипване. Ще кажа, че дизайнът не е едно от тях. Понеже никой нямаше желание да реализира дизайн, който да допадне на целия ни екип(аз и колегата), ще я караме на едно просто CSS оформление.

Ето какво Ви предлагаме за момента:


  • Търсене на видео клипове в YouTube и Vbox7
  • Преглеждане на клиповете
  • Сваляне на клиповете в .mp3 формат
Какви са следващите неща, които смятаме да Ви предложим:

  • Сваляне на клиповете в avi, flv, mp3, mp4 и 3gp
  • Избор на резолюция при сваляне във видео формати(avi, flv, mp4, 3gp)
В състояние съм да приема почти всякакви критики относно функционалността на сайта.
Ако някой има идеи, нека ги сподели. Ще помислим в/у тях и ако ги намираме за благоприятни и разбира се ако са по възможностите ни, ще ги реализираме.

Ето линк към сайта:

 
От: tarsq.com(beta) - факт!

страхотно работи, поздравления за идеята и успех
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Свалянето на клипове в mp3 формат ми зарежда няколко минути и ми дава грешка под Opera и Mozilla. :shock:
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Да ми изпратиш грешката на ЛС?
А за зареждането няколко минути... нормално е, понеже конвертирането извършва последователни заявки. Тоест... има изчакване, което е доста кофти, но смятаме да разпределим на няколко сървъра, за да намалим периода.

EDIT: Искам да допълня, че файловете се изтриват пред определен период от време. Ако сте оцелил точно този момент е разбираемо.
 
Последно редактирано:
От: tarsq.com(beta) - факт!

Сайта работи арно, нз обаче дали в дългосрочен план няма да имаш проблем със vbox. Относно идеи мога да предложа топ 100 на сваляните файлове съответно във видео и mp3 формат. Пробвай да добавиш и сайтовете dailymotion и metacafe
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Относно Топ 100, не мисля, че е толкова необходимо, а не искам да ползвам бази с данни от гледна точка на сигурността.
За още сайтове... не е никакъв проблем, но си мисля, че клиповете, които са във Vbox7 и YouTube удовлетворяват изискванията на един нормален потребител за видео и музика :)
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Сайта работи арно, нз обаче дали в дългосрочен план няма да имаш проблем със vbox. Относно идеи мога да предложа топ 100 на сваляните файлове съответно във видео и mp3 формат. Пробвай да добавиш и сайтовете dailymotion и metacafe


АМИ ЗАЩО ДА НЯМА ПРОБЛЕМИ И С ЮТУБЕТУ А САМО С ВЕБОКСА ДА ИМА?


Колко е процесорното време за едно търсене?
както си го направил ако имаш 50 онлайн и ща изфърлят от хоста :)
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Не се притеснявам за такива неща, понеже аз си хоствам сайта. На хостинги компаниите вече им нямам доверие.

Относно проблемите с YouTube и Vbox..., колко сайта има, които предлагат клипове именно от там. Те защо нямат проблеми? Защо точно аз трябва да имам?
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

ми това го питам и аз :)
защо да имаш проблеми точно с вбокс?
що не ти каза проблеми с ютуб а с вебокс ква е разликата :)

а процесорното време наистина си има значение и то огромно
и сам да си хостваш пак пречи
важен е принципа на заявките които подаваш и метода за търсене
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Опростили сме всичко максимално и сме го направили възможно най-ефикасно(така се предполага).
В момента се убеждавам, че пречи да си хоствам сам, понеже в момента интернета ми е "изпит". Работата е там, че веднъж, като съм се хванал на хорото, ще го играя.
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

интересно си го направил за ютубата лесно
но в бокса нема xml трябва да парсваш html ?
не е ли зор ?
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Да, методите са различни. И в двата случая е зор, но сме го свели до минимален зор, което не означава малък :)
Благодаря, че проявяваш някакъв интерес.
Определено някои неща идват по нанагорнище. Лидерът при тях е интернета. Явно ще се плаща 60 лв. интернет...
Някои хора инвестират в реклама, други в награди, трети в трето, а аз явно ще инвестирам в интернет.
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

любопитно ми е защото и аз имам подобни проекти фреш

разликата е доста всъщност

но долу горе се натам и оттам :)
clalgariA com примерно
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Божа работа, както се казва.
И все пак ако е удобно да останем в темата...
Всеки има идеи, но не всеки ги реализира ;)
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

ко значи че всеки има идеи но не всеки ги реализира
аз искам да ти покажа че не си новатор както ти си мислиш

имам доста подобни на твоята търсачка само аз имам 5 а познавам хора които имат още доста ...

и за реализацията аз невярвам че твоя сайт ще стане успешен освен ако не приемаш за успех 100 -200 уникални на месец

като техника си го подкарал ама като реализация е пълна нула ...
особенно с просенето на дизайн
моя които е на твоя принцип качи за две седмици 2 000 уникални от гоогле ?
ти как мислиш да ти дойдат от гоогле посещенията че не виждам как ще стане както е сега?
сори че така пиша ама ме ядосваш като говориш така
все едно имаш велик проект а всъщност твоето засега е само една идея в начален стадии а моите са завършени и работещи проекти ?
коментс? И ДА В ТЕМАТА Е ВСИЧКО КОЕТО НАПИСАХ !

П.П. ЗАТОВА И МИ СТАНА ЛЮБПитно ЩОТО СЪМ МИНАЛ ОТТАМ И ЗНАМ КАК ТОВАРИ ПО ТВОЯ НАЧИН СЕРВЕРА
И ако вдигнеш посещения просто забрави по тоя начин да ти издържи сървъра ще блокира при по малко от 50 онлайн !
заТОВА И ТЕ ПОПИТАХ за техниката
вместо да кажеш ии так и так а ти как го направи аз еди ко си пуснах еди как си ти ми се нахвърляш пак като някой самовлюбен нарцис ...
замомента туърсачката ти неструва в тояа състояние в което е
като идея не е лошо но е далеч от бета дори имаш само наредено пхп и една форма за търсене ... ? е все е начало де :)
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Чакай бе човек. К'во се палиш?!
Просто ти говориш надменно и се изказваш по начин, сякаш никой не може да направи нещо по-добро от теб! Аз не претендирам, че ще пробия, че ще направя перфектния и най-използван сайт в тази област. Именно поради причината, че не знам как ще е, пуснах темата, за да се изтества от маса хора и да видя как ще се държи цялата композиция.
Също не твърдя, че идеята е уникална, а просто исках да предложа алтернатива на някои сайтове, които искат да се плати или във краен случай да чакаш. Да, в Търся.ком също чакаш, но няма как да стане без изчакване, поне по начина, по който е реализиран проекта.
Сигурен съм, че има по-способни и по-кадърни хора, които са реализирали такива проекти и имат успеваемост, но аз също искам да опитам.
Относно метода, който не споменах и явно съм те подразнил с това..., ами какво да го споменавам като ти сам го каза. В единия случай използвам cURL, в другия парсвам. Какво повече трябва да се изяснява в тази гледна точка?
Посещенията от Google... Добър въпрос! Със сигурност нещата няма да останат така, както са в момента. Обмисляме някои неща, които биха подпомогнали и оптимизацията на сайта в това отношение.
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

ами нали затова те попитах как си с процесорното време защото това много товари...
аз съм много по бос в пхп от теб със сигурност просто минсах оттам и затова се меся :)
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Предполагам си на ясно, че процесорното време няма да е никак малко.
Сайтът е на линия от днес и не мога да споделя конкретни данни. Според зависи е, както казва един приятел.
Относно PHP... не се пиша познавач. По-скоро учащ се любител. Именно за това не съм сам в реализацията на проекта и без срам и угризения смея да твърдя, че не точно за това не работя сам в/у проекта.
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

е баце за какво беше темата за дизайн, след като не го ползваш :)
 
От: tarsq.com(beta) - факт!

Не мисля, че имаше подходящ дизайн.
С това не целя да обидя никой, понеже както споменах и в другата тема, като не искам да плащам нямам НИКАКВО право на претенции.
Не искам също да прибързвам, понеже изчаквам още малко един стар колега, защото веднъж сложа ли го дизайна... там ще си остане(основата).
В крайна сметка за мен е важно сайта да функционира добре, а дизайн... все ще се намери.

И още веднъж искам да благодаря на хората, които се включиха в другата тема, относно дизайна.
 

Горе