THEBODYISSUE - Съвети и препоръки

asenlevov

Member
Здравейте, колеги! Скоро планирам да пусна ето това сайтче. За сега си го държа на orderedd.com, но ще си му купя домейн.

Бих искал малко съвети за подобрение, тъй като съм нов в това.
Също така бих искал малко съвети за monetizing.
За сега планирам да си пусна афилиат към някой сайт за добавки и да рекламирам в Adsense.
Също така за трафик планирам да слагам теми от нишата за либидото и секса и се чудя
дали това е позволено в Адсенса.

Благодаря много, колеги :)

link: www.orderedd.com/thebodyissue
 
От: THEBODYISSUE - Съвети и препоръки

Също така за трафик планирам да слагам теми от нишата за либидото и секса и се чудя
дали това е позволено в Адсенса.

Не, недей рискува.
 
От: THEBODYISSUE - Съвети и препоръки

Да, туко-що си инсталирах плъгинчето на Yoast и то ме посъветва същото. Може ли да попитам какво е добре да се пише на tags и някакви meta tags май видях? Как е добре да си напиша description на сайта?
 
От: THEBODYISSUE - Съвети и препоръки

Да, туко-що си инсталирах плъгинчето на Yoast и то ме посъветва същото. Може ли да попитам какво е добре да се пише на tags и някакви meta tags май видях? Как е добре да си напиша description на сайта?

В "description" пишеш (кратък) текст, който да грабне човека виждащ го в търсачката да кликне на линка. В "title" още по-кратко пишеш ясно какво има на текущата страница (без измами и отклонения). Важното е на сайта да не ползваш повтарящи се "title" и "description" навсякъде, добре е да са уникални за всяка страница.
 
Ако държиш в този обсег контента, сводно може да сложиш AdSense. Но бих ти препоръчал и на някоя друга позиция текстови рекламки с линкове към някакви ревюта на продукти, в тематиката на сайта и такива, в които ще имат интерес посетителите ти. ;) Не прави експерименти да пишеш за секс, либидо, ерекции и прочие...ще ти отреже шанса за AdSense. А ако няма да ги използваш, може да пишеш. Но все пак не прекрачвай адулт границата. :)

За подобрения:

Бих пооформил повече долу футъра. ;) Виж как са повече инфо сайтове, особено като имат толкова много за скрол - винаги футъра е един вид "всичко" насъбрано, за да не се връщаш назад.
 
От: THEBODYISSUE - Съвети и препоръки

Такам, поработих доста по сайтчето и е почти готово са пускане. Само чакам малко постове да ми напишат и директно го пускам на thebodyissue.com

Имам няколко въпроса обаче. Как да си reduce-на или optimize-на картинките на сайта и да го забързам евентуално.
Вече ползвам EWWW Image Optimizer, но гугъл теста пак изкарва еррор. Пуснах и бълк оптимайзинг за всички вече качени картинки и пак го показва.

Също така и за CSS и Javascript грешките в гугъл спийд теста ако някой има опит, имам нужда от съвет.

И.. накрая.. имате ли някаква идея за добър long description на сайтчето?
 

Горе