Themeforst и лиценз

nonoa

New Member
Здравейте !
Харесал съм си една тема от themeforest. Реших да я закупя, но разбрах, че може да се използва само един път т.е само на един домейн, а аз исках първо да я тествам на друг домейн. Затова ще я тествам на localhost и след като ми хареса и въведа информацията и е готов сайта направо тогава ще кача темата на домейна. Въпроса ми е как този лиценз се въвежда като кача темата на домейна ? Как се разбира, че например това ми е първото качване на първи домейн ? Как например се вижда, че на този домейн има тема и нейния лиценз е например някакъв код.
 
Здравейте !
Харесал съм си една тема от themeforest. Реших да я закупя, но разбрах, че може да се използва само един път т.е само на един домейн, а аз исках първо да я тествам на друг домейн. Затова ще я тествам на localhost и след като ми хареса и въведа информацията и е готов сайта направо тогава ще кача темата на домейна. Въпроса ми е как този лиценз се въвежда като кача темата на домейна ? Как се разбира, че например това ми е първото качване на първи домейн ? Как например се вижда, че на този домейн има тема и нейния лиценз е например някакъв код.

Като я закупиш ще ти се генерира ключ за активация(евентуално), който после да въведеш някъде в настройките на темата. Иначе това за домейна го пишат всички, но не държат на него. Десетки теми съм закупил, качвал съм на различни домейни, активирал съм по няколко пъти, никога не съм имал проблем.
 
Като я закупиш ще ти се генерира ключ за активация(евентуално), който после да въведеш някъде в настройките на темата. Иначе това за домейна го пишат всички, но не държат на него. Десетки теми съм закупил, качвал съм на различни домейни, активирал съм по няколко пъти, никога не съм имал проблем.
От над 50 купувани през годините имам само една такава в моя Themeforest акаунт, и тя не е нищо особено. Наложи се да се купи, защото един не лош сайт беше правен от пишман девелопър с нулната, и се наложи рирайт и вкарване на ключа, за да е всичко ок, да се получават ъпдейти, да няма проблеми с автора и най-вече да не изглеждат като скъсаняци. :)

@nonoa , според мен дори да я девелопнеш на събдомейн, ако си пишеш с автора, няма да имаш проблем да я отключи и на рут-а. На локал хоста е супер, ако успееш да настроиш средата, на която и ще бъде. Но мисля, че ще можеш, а и по-лесно и бързо се девелопва, единствения минус е, че може в последствие да изникне някой подводен камък, но рядко се случва, ако приближиш двете среди като сетъп.

Успехи. ;)
 
Свали ли същата нулната тествай настроъъвай и после си купи
Или малко по-интелигентно, че девилекса е все по някакви шанаджийски схеми. В host си насочваш истинския домейн към 127.0.0.1 и после само наливаш на истинския хостинг.
 
Или малко по-интелигентно, че девилекса е все по някакви шанаджийски схеми. В host си насочваш истинския домейн към 127.0.0.1 и после само наливаш на истинския хостинг.
животът е такъв бате, като някой ти предлага лимон направи си лимонада, защо ти е фреш хахаха
 
Качваш директно на хост и домейн и казваш на .htaccessa да пуща само твойто IP другите към coming soon пейдж.
 

Горе