Twitter vs. Facebook

Кой сайт е по-добър за медиен канал?

  • Facebook

    Votes: 143 79.9%
  • Twitter

    Votes: 36 20.1%

  • Общо гласове
    179
От: Twitter vs. Facebook

Аз лично вече не използвал за лични цели социални мрежи, но според мен класацията трябва да се разшири и с Google+, който набира все по-голяма аудитория и популярност :)
 
От: Twitter vs. Facebook

Аз лично вече не използвал за лични цели социални мрежи, но според мен класацията трябва да се разшири и с Google+, който набира все по-голяма аудитория и популярност :)

Дали? ;)
Ако случайно можеш да ми цитираш авторитетен източник относно този тренд, ще съм ти благодарен. :)
 
От: Twitter vs. Facebook

Нито едното, нито другото а GOOGLE +
 
От: Twitter vs. Facebook

FB лично аз го чувам по-често като стане въпрос за социални мрежи а и на мен по-вече ми допада от останалите
 
От: Twitter vs. Facebook

Facebook, разбира се, и не защото е толкова гениален и нестандартен, защото се вдигна прекалено много шум около него.
 
От: Twitter vs. Facebook

Туитър не ползвам. Фейсбук от време на време.
 
От: Twitter vs. Facebook

Преди малко си поиграх да установя някой зависимости. Анализирах брой връзки към социални мрежи и брой потребители.
Включих само:

1. Facebook
2. Twitter
3. Google Plus
4. Pinterest

Коефициент на корелация 0,959575127 положителна, което означава, че има силна зависимост на броя на връзките и броя на потребителите.

Ако използваме правилото на Парето 80:20, 83% от потребителите на социалните мрежи предпочитат FB и Туитър.
Това означава, че по-големите ефекти и ползи могат да се очакват от Google Plus и Пинтерест - общо 17% ...приблизително 20.

Google Plus e най-ефективен по отношение на връзките и коефициента връзки/единица потребител е най-добър при тях.
Нормално, защото активно привличат и през други техни канали.

Това са резултатите най-общо.
 
От: Twitter vs. Facebook

За мен лично много зависи какъв трафик търсим за сайтовете си и дали този трафик да е таргетиран.

Ако развиваме БГ сайт или блог,искаме повече поддръжници и хора от БГ,които да следят сайта или блога,Фейсбук е по-добрата опция.Освен това там можем да завържем някоя и друга връзка,да попаднем в някоя полезна група,откъдето ще привлечем още трафик...и всеки знае за България FACEBOOK е много по-разпространен начин на комуникация от TWITTER.

Тwitter е част от СЕО - то на всеки сайт,там всеки се занимава с нещо,всеки гледа да си получи беклинковете и на всеки е ясно,че оттам няма да привлече нито купувачи,нито заинтересувани потребители към сайта си...просто най-голямата онлай реклама в цял свят,всеки го ползва.
Да не забравяме разбира се,и че когато има някакъв скандал там се обявяват нещата или някаква сензация.Ако някой известен му хрумне да напише някаква простотия и да създаде сензация или скандал го прави в TWITTER.
 
От: От: Twitter vs. Facebook

Това означава, че по-големите ефекти и ползи могат да се очакват от Google Plus и Пинтерест - общо 17% ...приблизително 20.

Интересно. Изчисленията и предположението се потвърдиха!

Pinterest users spend more than twice as much as Facebook users ($180 vs. $85)


[video=youtube_share;rMezfLZUE9g]http://youtu.be/rMezfLZUE9g[/video]
 
От: Twitter vs. Facebook

От моя опит:

Facebook: най-голяма маса трафик... незадоволително качество на единица от трафик
Google+: Най-добри линкове и като цяло използването му за SEO цел
Google: Най-добрият трафик от гледна точка на conversion rate
Twitter: слабо по всички показатели, тъй като не се използва достатъчно широко в БГ
Pinterest: набира скорост, но нямам и особено голям опит
Youtube: Добър трафик, но хората трудно излизат от видео портал... те не влизат там за да пазаруват,а да гледат видео-та и да се забавляват...
 
От: Twitter vs. Facebook

В България фейсбук е по-популярен от туитър, но в другите страни, мисля, че е обратното, например в Англия ако не се лъжа туитър има много повече потребители отколкото фейсбук.
 
От: Twitter vs. Facebook

Фейсбук трябва да се предпочете според мен - просто дава много добри възможности за развиване на рекламна идея - групи, снимки, клипчета - сичко може да се качва на едно място и да се създаде мини къмюнити. Аз лично гласувам за ФБ

Напълно съм съгласен
 
От: Twitter vs. Facebook

Фейсбук, откъдето и да го погледнеш е по-комплексен и широкообхватен. Със сигурност функционално погледнато е много по-полезен. Големия проблем при него идва обаче от трудно контролирания трафик на информация, на лична такава. За маркетинг цели е по-добър според мен, което не трябва да отказва никой да използва Туитър. Той е просто една идея по-малко потребен, или поне на БГ пазара на социални мрежи.
 
От: Twitter vs. Facebook

Аз държа на twitter, тъй като е минималистичен, а понякога това е от голям плюс. Доста хора се затормозяват от излишни неща и макар фейсбук да е по-популярен, twitter има своите плюсове и предимства пред него, особено за фирми и компании, които пускат кратки свои новини или нещо полезно. Поради краткостта и минималистичността на съобщенията, един човек е способен да следи новини и съобщения от много източници, което и означава повече гарантиран и очакван, без изненади трафик или популярност към вашия сайт. Като цяло са различни и е трудно да се сравняват различен тип мрежи.
 
Последно редактирано:
От: Twitter vs. Facebook

Предпочитам Twitter, напълно споделям мнението на Nullbyte,
 
От: Twitter vs. Facebook

според мен и двата си имат предимства. Много по-бързо едно съобщения може да достигне до милиони хора през туитър, и много по-бързо се търси и намира информацията там. Във фейсбук пък може повече информация да се сложи
 

Горе