URL-то на страницата - на английски или на български?

Pirosog

New Member
Здравейте,

Тъй като не съм много запознат със SEO-то, имам един въпрос, който вероятно е много лайшки, но пък ми е от значение.

Играе ли голяма роля, на какъв език е URL-то?

Например

site com/latest-movies/

много по-лошо ли е, по-зле ли ще ме класира с времето от

site com/nai-novite-filmi/

Линковете са естествено само примерни, и не се отнасят за тематиката?

Също така, предполагам, повечето пишат на латиница, но Гуугъл им дава предложения "Може би имахте предвид", и накрая да се окаже, че човекът писал на латиница, ще кликне 1 път и търсенето ще му се преобразува на кирлица. В такъв случай и site com /най-новите-филми/ ми се струва логично.

Под всички тези линкове, ще има само и единствено уникални статии, няма да има копи-пейстове.

Поздрави
 
От: URL-то на страницата - на английски или на български?

За 3,5 години би трябвало да си забелязал, че горе в дясно има поле за търсене. ;)
 
От: URL-то на страницата - на английски или на български?

URL по никакъв начин не влияе на класирането .
По мои наблюдения това не е съвсем така. URL ти удря едно рамо особено за слабо конкурентни търсения.
А мен по-скоро ми е любопитно дали има разлика при WP дали линка е текстов след наклонената черта, или от рода /?p=57 ?
Текстов линк естествено е по-добре това е едно от нещата с които започва всяка една статия със СЕО препоръки за WP.
 
От: От: URL-то на страницата - на английски или на български?

Текстов линк естествено е по-добре това е едно от нещата с които започва всяка една статия със СЕО препоръки за WP.

А дали наистина е така или са просто митове и легенди. Има много сайтове с адреси от рода на page=15, които се класират доста добре, така че не съм много сигурен какво влияние оказва това.
 
От: URL-то на страницата - на английски или на български?

URL по никакъв начин не влияе на класирането .

Текстов линк естествено е по-добре това е едно от нещата с които започва всяка една статия със СЕО препоръки за WP.


Старата тема на нов глас... пак почнахте да се изказвате неподготвени. И двата цитата колкото са верни, толкова и грешни. И двата метода си имат положителни и отрицателни страни.

А Pirosog - въпросът ти е излишен. Та само погледни в кой сайт се намираш и какви са линковете след разширението на домейна. Това да е довело до загуба на позиции и влияние на форума? Не, напротив, форума си се класира отлично по своите теми.
 
От: URL-то на страницата - на английски или на български?

shipochki, това за мен са митове или недоказуеми неща .
Факторите, които влияят на класирането са много за да се правият някакви изводи. Но URL на кирилица може да ти доведе много ядове при споделяне в социални мрежи

Всеки Гуру си има собствено мнение, излязло от кристалната му топка, че да вярваме и да се съобразяваме с него.
 
От: От: URL-то на страницата - на английски или на български?

А дали наистина е така или са просто митове и легенди. Има много сайтове с адреси от рода на page=15, които се класират доста добре, така че не съм много сигурен какво влияние оказва това.
То и в моята ниша сайта на лидера в серпа е направен с таблица но това не означава , че е правилно от СЕО гледна точка . Мисълта ми е , че има много по-важни неща от URL но макар и на опашката той е част но печелившата функция. В една друга тема тук стана въпрос , че щом Google подчертава ключовите думи е URL значи не е съвсем без значение.
 
От: URL-то на страницата - на английски или на български?

Здравейте,

радвам се, че се получи дускусия. И при моите търсения, на първо място илиза форум, при който в линка няма ключови думи. Той обаче е доста известен, има доста такива или сходни теми, и голям брой хора коментират. Другите резултати са нетолкова известни форуми, с нетолкова мнения, но с ключова дума в URL-то. Сега остава да разберем, как да направим така, че латиницата да е най-близка до килирицата, за Google - например, кожа дали е koja или kozha.

Поздрави.
 
От: URL-то на страницата - на английски или на български?

Здравейте,

радвам се, че се получи дускусия. И при моите търсения, на първо място илиза форум, при който в линка няма ключови думи. Той обаче е доста известен, има доста такива или сходни теми, и голям брой хора коментират. Другите резултати са нетолкова известни форуми, с нетолкова мнения, но с ключова дума в URL-то. Сега остава да разберем, как да направим така, че латиницата да е най-близка до килирицата, за Google - например, кожа дали е koja или kozha.

Поздрави.

Има си правила за транслитерация.
http://ganbox.com/blog/транслитерация-в-google/
 
От: URL-то на страницата - на английски или на български?

Благодаря много на всички! Надявам се, темата ще е полезна и за други.
 

Горе