Vbox7 премахна потребителското съдържание от платформата си

Vbox7 ми е АБВ.бг - за последните 15 години да съм влязъл 10 пъти. Няма да липсва на никой с изключение на лелките, които си гледат сериалите там.
Сега влезнах да погледна за да си ъпдейтна впечатленията. Абсолютно долнопробен клюкарски сайт, че и LGBTQ секция си имат.
Там няма никаква добавена стойност. Сайта е за умствено деградирали хора.
Аз съм в потрес !
 
Преди малко получих това:

Уважаеми потребители,​


Считано от 15.01.2024 г. и във връзка с промени в ЗАПСП, всички видеа, които представляват User-generated content (UGC) с неуточнени авторски права няма да бъдат публично достъпни на платформата Vbox7.com, като ще бъдат достъпни само за личен преглед и ползване от потребителите, които са ги качили в личните им профили след успешен вход.


Единствено изключение е допуснато за периода от 22.01.2024 г. до 22.02.2024 г., когато всички видеа, независимо от това дали са с уточнени авторски права или не, ще бъдат достъпни за публичен преглед, освен ако потребителите сами не са избрали различен режим.


След посочения едномесечен прозорец, за публично преглеждане ще са достъпни само видеа със значки AVT, THE или PART, както и отделни видеа, за които макар и да не са в канал със значка, съответният потребител, който ги е качил докаже пред VBOX7, че притежава авторски права или разрешение от автора за публично споделяне на съответното видео в платформа за видеосподеляне каквато е Vbox7.com.

Като вляза в профила си виждам, че имам значка AVT, затова още не са ме забърсали.
 
Последно редактирано:
Те отдавна се подготвят на тази крачка. Целта им е да приличат на BuzzFeed. Отделно Нова притежава ВБОКС, а в нея 99% от съдържанието беше пиратско и неуредено. Някак не върви. А и поддръжката на видео платформа си е далеч по-скъпо от текст. Общо взето - съдбата на data.bg само че зад vbox7 имаш НОВА с всички служители и способи за развитие.

Хубаво мнение, съгласен съм с всичко. Да пусна обаче за BuzzFeed 2 видеа. Навярно ще го продават това новото - то няма идея, нищо интересно - НОВА просто държат екипа програмисти / тийма зад проекта - и са им намерили нещо да цъкат, да има какво да правят...

 

Горе