VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Имаш ли USB на телевизора? Това мисля, че ще ти реши проблемите. Mini Android Има го и в бг, дори в продавалника скоро гледах обяви.
 
Имаш ли USB на телевизора? Това мисля, че ще ти реши проблемите. Mini Android Има го и в бг, дори в продавалника скоро гледах обяви.

Да, има. И то май два видях, че има. Това устройство малко ми се вижда странно да правви това. Все пак говорим за предване на сигнал, а не чак толкова за прехвъляне на данни.
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Да, има. И то май два видях, че има. Това устройство малко ми се вижда странно да правви това. Все пак говорим за предване на сигнал, а не чак толкова за прехвъляне на данни.
Не, не ме разбра. Това устройство е мини компютърче на андройд ОС. Слагаш го в USB-то и прави телевизора ти "умен" ;) Няма да имаш нужда от лаптоп за да гледаш филмите, които си свалил.

Ето едно клипче с инфо
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

@$INeed$ явно ТВ-то ти е Смарт. Имаш Wifi или Lan?
Ако имаш не са ти нужни никакви устройства, а просто DLNA ще ти съврши работа.
За windows не ги знам програмите, за линукс мога да ти кажа ushare :)
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Какъв е тв-то смарт, обикновен, с лан, без лан с вифи ..марка, модел?
Може да има и друг начин да гледаш филми.
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Не разбрах - имаш ли аудио вход, като телевизора е обикновен?
 
От: Re: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Мда, не е. Ето това ще ме спаси може би: http://www.ebay.de/bhp/vga-hdmi-konverter, но реално пишат, че преобразуването влошавала качеството и май ще е VGA->VGA и аудиото с домашно кино.

Дано стане. Изводът е един - да са си еднакви и от двете страни. :) Ако някой се сети за решение, ще се радвам да го сподели, но май едвали.

И на мен ми се налага да правя подобно упражнение, само че ми трябва SCART към HDMI, за да си свържа домашното кино, което е стар модел и има само SCART изход, с телевизора, който е нов модел и е с HDMI (има и SCART, обаче като гледам нещо с цифров звук не ми изкарва звук на киното, понеже през SCART-a минава само аналогов звук).

Ето това би трябвало да ми свърши работа, обаче още не мога да се наканя да си го поръчам.
 
От: Re: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Имам аудио вход. Да. Обикнове е, не е смарт. Обикновено LCD. На 4 години. ;)

А аудио кабел нямаш ли?
По единия кабел върви видеото, по другия кабел - аудиото.
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

VGA е само за образ, звук може да се изкара с друг кабел. По HDMI върви и звук и картина. Ако имаш USB вход на телевизора, най-вероятно можеш да качваш на флашка и да гледаш от нея. Аз съм на Виваком и при тях в приемника може да се вкара флашка и от него да се гледа. Начините са много.
 
Да, имаме и други кабели, но реално синхронизацията нещо май куца. Все пак не е добра идея звука и картината да се преобразуват в друг приемник (един, общ), по различни кабели. Това, което ми показхте в ebay ми се вижда добро решение. Някой има ли идея дали работи така както би ми се искало (от първия пост), дори няма да е зле ако някой сподели опита си с него. ;)

@Вискяр Бг, и двете устройства имат такива жакове. Проблемът е както казах е, че искам да го напрая така, че да може да оптимизирано на макс. В момента ще обясня по подробно как е - комп, кабел (VGA-VGA), стерео уредба, кабели за звука към стерео уредбата от компа, някакви кабели, който да правят съраунда и това е. Не е зле, но определено пред телевизора се случва малка Хирушима всеки път.
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Здравейте колеги,

Искам да ви попитам нещо много юзърско, тъй като не ми се налагало да го правя, но напоследък толкова кофти филми дават и любимото ми HBO вече се отвори на някакви сериали, които грам не ми допадат.

Та мисълта ми е как мога от лаптоп да изнеса звук и картина към теллевизора, които е LED и си има HDMI. Видях кабел, който има в единия край VGA накрайник, а в другия HDMI. Идеален изглежда, но малко не ми идва на акъл как реално ще метне звука в телевизора. Картината би я пренесал, но нали си има отдел слот за звук - джак за слушалки.

Ето какво решение намерих аз:

hdmi-vga2.jpg


или

25881.jpg


Но не знам дали е това, което ми е нужно. Искам един резултат - със стария лаптоп (стар, защото няма HDMI) да мога да изнеса и картината и звука в телевизора. Телевизора е сравнително нов. ;)

Ако има и линк към някое решение, пак пускайте. Мерси много.

П.П: Това дали става:

С това със сигурност няма да стане. Ако имаш представа от това какъв сигнал се извежда от VGA и какъв се подава към HDMI изобщо няма да си губиш времето. Накратко за това което искаш да направиш ти трябва хардуерен конвертор които да прави VGA сигнала в цифров.
Ето един такъв конвертор - http://www.shopmania.bg/shopping?q=VGA+TO+HDMI+Конвертор+1080P


Взимай смело. Не мога да обясня как именно се предава звука, тъй като не съм достатъчно технически грамотен, но през този кабел го чувам на практика
- Аз мога да ти обясня - НИКАК! VGA не извежда звук, а само аналогов видео сигнал. Варианта е да вземеш звука от изхода за слушалките, но както казах по-горе звука с случая е най-малкия проблем...
 
От: Re: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

@Вискяр Бг, и двете устройства имат такива жакове. Проблемът е както казах е, че искам да го напрая така, че да може да оптимизирано на макс. В момента ще обясня по подробно как е - комп, кабел (VGA-VGA), стерео уредба, кабели за звука към стерео уредбата от компа, някакви кабели, който да правят съраунда и това е. Не е зле, но определено пред телевизора се случва малка Хирушима всеки път.

Не виждам как можеш да промениш принципното решение лаптопа да ти подава на отделни изходи видео и звуковата информация. Това не е асемблиран компютър, дето можеш да си правиш каквото искаш.
Каквото и да ползваш, ти трябват два кабела от лаптопа.
Не знам дали си струва каквато и да е инвестиция в тази насока. Аз бих спестил такива разходи и бих се помъчил да си купя нещо наистина удобно.
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Ако телевизора ти има поне лан и поддържа DLNA слагаш един сървър на компа и си ги гледаш през лан.
 
Не е, прави си. Но все пак е компютър, не някое умряла видео с магнитни касети. Да, за двата кабела разбрах. Мислех, че ще мина с един, или поне с два без допълнителни устройства, но уви, в някой друг филм. Май май, ще съм с домашното стерео сараунд и това е. И с помисли за нещо по-ново. ;)
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Да, през VGA звук няма да излезе, трябва ти и един кабел еднакъв от двете страни 3.5 мм мисля, че беше стандартен за слушалки примерно. Аз лично действам така:

На лаптопа ми нямам HDMI изход и използвам VGA изхода, включвам го в LCD-то, което има HDMI, но също използвам VGA изхода на телевизора и отделно включвам звук от DVD-то, което е свързано с лаптопа с 3.5 жак.

За качество незнам дали има разлика дали е VGA-HDMI или VGA-VGA. Но според мен няма да има разлика, просто накрайниците са различни. Не може в единият край да влиза VGA и някъв си кабел да го преобразува в HD, даже ми звучи абсурдно това да стане без някакъв преобразувател на сигнала.
 
Има значение, особено ако е VGA-HDMI. Проличава си при HD филмите. В няколко форума четох това. Така, имам една питанка, може ли звукът да се изкара през телевизора от лаптопа и по специално от жака за слушалки на лаптопа. Ако ДА, то тогава да взема този кабел? А после ако има разминаване картина-звук, ще пия една студена вода. :)
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Здрасти, аз имам hdmi на лаптопа, но да го карам до тв и да го връзвам всеки път, когато искам да изгледам някой филм... Не си е работа. Преди време си взех едно мини андройд стикче, боднах го в USB-то, закачих му един хард, kbd и мишка и сега си имам малко компютърче с 52 инча монитор ;) С това нещо имаш интернет на тв, скайп, вибър, браузър, можеш снимки и видео да си пускаш директно от телефона или таблета, сваляш си филмите и си ги гледаш, дори някоя игра може да пуснеш :) А сега с това HBO GO е направо супер, директно от браузъра си пускаш филмите :) Моя съвет е да направиш точно това и да не се занимаваш с кабели и лаптопи.
 
От: Re: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Има значение, особено ако е VGA-HDMI. Проличава си при HD филмите. В няколко форума четох това. Така, имам една питанка, може ли звукът да се изкара през телевизора от лаптопа и по специално от жака за слушалки на лаптопа. Ако ДА, то тогава да взема този кабел? А после ако има разминаване картина-звук, ще пия една студена вода. :)

Може. Вариант едно с преходника VGA- HDMI които съм предложил горе - включваш си звука от слушалките и vga кабела към преходника - а от него излиза само HDMI към телевизора които носи и видео и звук
Вариант в взимаш си кабел 3.5 incha стерео към change и единия край го включваш в изхода за слушаки а другия във входовете за звук на телевизора
 

Горе