VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

$INeed$

Well-Known Member
Здравейте колеги,

Искам да ви попитам нещо много юзърско, тъй като не ми се налагало да го правя, но напоследък толкова кофти филми дават и любимото ми HBO вече се отвори на някакви сериали, които грам не ми допадат.

Та мисълта ми е как мога от лаптоп да изнеса звук и картина към теллевизора, които е LED и си има HDMI. Видях кабел, който има в единия край VGA накрайник, а в другия HDMI. Идеален изглежда, но малко не ми идва на акъл как реално ще метне звука в телевизора. Картината би я пренесал, но нали си има отдел слот за звук - джак за слушалки.

Ето какво решение намерих аз:

hdmi-vga2.jpg


или

25881.jpg


Но не знам дали е това, което ми е нужно. Искам един резултат - със стария лаптоп (стар, защото няма HDMI) да мога да изнеса и картината и звука в телевизора. Телевизора е сравнително нов. ;)

Ако има и линк към някое решение, пак пускайте. Мерси много.

П.П: Това дали става:
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Точно това ти е нужно. Ако не бързаш, то най-евтино и качествено (с позлатени накрайници) можеш да го намериш из китайските магазини.
 
Еми не бързам, ама за един кабел от 10-15 лева, няма смисъл. Но наистина това ли е кабела, като се има в предвид, че ми е нужно и звука да се изнесе в телевизора. Питам защото същия кабел с накрайник VGA изнася само картината, за звука - не успява и е нужно да се прави системи с още кабели. :) А това никак е изглежда Tech. :)
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Зависи от дължината. Аз търсех между 5 и 10 метра и бяха по-скъпички.

Образът е прекрасен, звукът - също. Видеоклипове от Youtube или мачове от sportlemon, преминали по този кабел, се виждат и чуват на LED, гаче ли са директно от българска кабеларка.
 
Ааа, не повече от 2-3 метра. Но като цяло ми е нужно само да става, ако ще да е и 30 милиметра, все ще намеря, даже знам от къде ще поръчам ако е на 100% това. :)

Мисля, че беше cable.bg ли нещо такова. :)
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Взимай смело. Не мога да обясня как именно се предава звука, тъй като не съм достатъчно технически грамотен, но през този кабел го чувам на практика :)
 
Взимай смело. Не мога да обясня как именно се предава звука, тъй като не съм достатъчно технически грамотен, но през този кабел го чувам на практика :)

Мне, няма да стане. :)

Намерих коментари и защо:

VGA еаналогов, HDMI е цифров -не става само с кабел-трябва си устройство което е по-скъпо от картата. Виж ако картата има DVI тогава може с преходник/кабел. А за звук през VGA-забрави

DVI към HDMI потърси
или кабел или преходник + кабел

VGA практически не може да изкара звук.

Единствената разлика между DVI и HDMI е, че DVI не пренася звук. Ако няма да гледаш HD може да си оставиш VGA. Забележима разлика в качеството няма.

Явно пак увисва аудиото. :) Ще видя как да го вкарам и него. Имам една уредба, ама става вече голям филм. ;)
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Ми не знам, гледам кабела на картинката, дето си дал. При мен е същият (втората снимка), само дето е по-дългичък.

P.S. Mea culpa. От едната страна се оказа, че не е баш това, дето си мислех.
 
Мда, не е. Ето това ще ме спаси може би: http://www.ebay.de/bhp/vga-hdmi-konverter, но реално пишат, че преобразуването влошавала качеството и май ще е VGA->VGA и аудиото с домашно кино.

Дано стане. Изводът е един - да са си еднакви и от двете страни. :) Ако някой се сети за решение, ще се радвам да го сподели, но май едвали.
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Мда, дори се сетих откъде съм се объркал.

Имам една любима старичка Тошиба за спалнята и баш за нея търсех такъв кабел (беше само с VGA-изход). Обаче точно в този период започна да има някакви проблеми с харддиска и й взех заместник (пак Тошиба, но по-нов модел). За когото всъщност и купих кабела, но той си е HDMI-HDMI. Изключил съм за цялата история, тъй като си седи постоянно свързано и не ми е направило впечатление де е мушнат.
 
Да, предположих, че нещо много лесно ще ми се случат нещата и реших, че има нещо съмнително. :) Еми сега остава да измисля как да свържа тогава звука с уредбата, която имам за VGA към VGA - ясно. Мерси за съпорта. ;)
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

При мен не стана. До колкото разбирам нямаш HDMI на компа и искаш да изведеш към ТВ? Разсъждавах като теб, купих си не кабел а преходник от VGA към HDMI, защото имах кабел HDMI/HDMI. Не стана работата както я мислех. Звука го извадих през жак, към жак. Скъсах си нервите, какво ли не опитах, но в крайна сметка си останах само с идеята.
 
@coolice, лаптопът има само VGA изход и стандартните за слушалки и микрофон. Няма HDMI, което щеше да е супер.

@lqllqlq, да, точно така. добре си ме разбрал. ;) Пуснах един кабел, който има VGA накрайник и за звука, който в една кутия преобразува сигнала и го вкарва с HDMI. Това по чуждите форуми е добро решение до момента, в който не се забелязва някаква разлика в HD филмите и как звука "гонел" картината. Отказах се и мисля, че е ясно какво се изисква в задачата - VGA към VGA, а звука изнесен в уредба. И мисля, че ще се получи. Вярвам, че това ще е от полза и за други, тъй като всеки е "пенсионирал" стария си лаптоп да обслужва ентъртеймънт частта в дома - филми, снимки, музика.
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

Имаш 2 решения:
1. Сменяш лаптопа с нещо не толкова архаично ;);
2. Ползваш DLNA стига разбира се ТВ-то да ти го поддържа
 
ОО, с това изглежда много филм. :) Ще си се насоча към първоначалния план, преди да му хрумне гениалната идея, че може един кабел с два различни изхода да пренесе всичко. :)
 
От: VGA към HDMI | Лаптоп към LED телевизор

И аз съм го вързал така, HDMI към HDMI лаптопа+Tv за авук имам домашно кино и разлика в догонване не намирам.
Щом си изкарал картина бухай звука в квото имаш (спомена за уредба)
 
Да, @uphero, така ще бъде явно. :) Исках да са малко кабели и техника, но явно няма да стане както си го мислех.

Иначе HDMI -> HDMI, няма проблем никакъв. ;)
 

Горе