View Image бутона на Google ще изчезне

Blinky

Owner
Здравейте,

Това е интересна новина, която не мисля, че трябва да я пропуснем. Ето повече за събитието, което предстои:

https://www.altpress.com/news/entry/google_removes_view_image_button_from_search

Ще се радвам да го обсъдим, ако вече хората имат мнение по въпроса. :)
 
Обикновено, от прекалено голяма лакомия се губят потребители. Ся бат Гошо е голем, ама има и други.
 
Search by immage и нещото които ми се струва по-голямата загуба. Дано им увре канчето и го върнат...
 
Ще е голям минус. Но предполагам, че знам причината. От там масово се крадът изображения безпощадно за изпозлването им без права в сайтове ( масова практика в Бг, изобщо балкански страни и Русия, виждал съм и индийци да го правят). ДО някъде има резон, казвам до някъде. Но пък ще кофти за СЕО според мен ( не че съм специалист в тая област де )
 
Google нещо много неща махат. Вече и goo.gl ще спират и няма да може да се създават линкове чрез него.
Да, тъкмо днес мислех да пусна тема за това, но реших, че не е мега якото нещо, алтернативи много за шортиране, но честно казано махат явно неща, които не им изглеждат добре да съществуват, особено като са на ей така. Ще махат още според мен, дори се чудя този Google Plus какво ли ще му измислят друго, освен да е както каза те "мост" при акаунтите на Google. :)
 
Да, тъкмо днес мислех да пусна тема за това, но реших, че не е мега якото нещо, алтернативи много за шортиране, но честно казано махат явно неща, които не им изглеждат добре да съществуват, особено като са на ей така. Ще махат още според мен, дори се чудя този Google Plus какво ли ще му измислят друго, освен да е както каза те "мост" при акаунтите на Google. :)

Google Plus много хора го ползват да си съхраняват снимки, ще им бъде доста кофти ако го закрият. Но реално и то нищо не прави.
 
Съмнявам се плюс да го махнат. Може да не е мега социалната мрежа, но масата хора го изпозлват за бизнеса си. Но предполагам, че махат, неща, които явно не се употребяват много, че да се подържат.
 
Навремето AOL и Yahoo точно така се самоубиха. Май идва ред на Google.
Няма да е, особено както сега партнират с майкрософт.. Може да изчезнат някои неща... :D Ама гугъл.. кой ще го замени особено като търсачка, да не говорим че 80 процента от бизнеса в света плаща за реклама в гугъл и фейсбук... А AOL и Yahoo винаги са били мряла работа...
 
Ама гугъл.. кой ще го замени особено като търсачка, да не говорим че 80 процента от бизнеса в света плаща за реклама в гугъл и фейсбук...
Точно така се говореше и за Yahoo, но започнаха да вървят срещу интересите на крайните потребители и по естествен път бяха изхвърлени от пазара. Сега от тях остана само една поща. Това е съдбата на самозабравилите се мегакорпорации.
 
Точно така се говореше и за Yahoo, но започнаха да вървят срещу интересите на крайните потребители и по естествен път бяха изхвърлени от пазара. Сега от тях остана само една поща. Това е съдбата на самозабравилите се мегакорпорации.
Taka е, но гугъл все още не вървят срещу ничии интереси.... Поне според мен :)
 
Точно така се говореше и за Yahoo, но започнаха да вървят срещу интересите на крайните потребители и по естествен път бяха изхвърлени от пазара. Сега от тях остана само една поща. Това е съдбата на самозабравилите се мегакорпорации.
Да, пълна скръб са, дори се чудя защо още ги има, за едната поща ли? Едно време си спомням как гонехме трафика от него, от Google и дори от тогавашния MSN....сега дори не знам някой да влиза в този сайт, имам една поща там от много време, която чеква единствено и само през мейл клиента на телефона си. Честно казано, не бях се замислял, но наистина Yahoo яко потънаха., И въобще не можем да видим това, че Google са имали предимство...просто си поеха с грешна политика и си следваха пътя на долу.
 

Горе