VPS или оптимизация на сайт

manqga

Member
Здравейте,
в момента съм на суперхостинг план Суперпро
от време на време виждам следния надпис в сайта си:
Resource Limit Is Reached

The website is temporarily unable to service your request as it exceeded resource limit. Please try again later. И още един надпис свързан с паметта на сайта,гледам постояно е на червено в хост панела
На ден прави към 10 000 посещения.Сайта е предимно със статии (текст + 1 снимка)
Моля за съвет
 
От: VPS или оптимизация на сайт

Сайта на каква система е ? Какви модули ползваш ? Пробвал ли си да включиш кеш ако системата го позволява ?
 
От: VPS или оптимизация на сайт

Оптимизирай. Аз имам подобен с 20 000 уникални и 10 снимки повече от твоя на страница и нямам проблеми....
 
От: VPS или оптимизация на сайт

Сайта е на WP
плъгините които използвам са следните:
Akismet
All in One SEO Pack
Contact Form 7
Easy AdSense
fbLikeButton
Google XML Sitemaps
NextGEN Gallery
WP Super Cache
Shadowbox JS
Wonderm00n's Simple Facebook Open Graph Meta Tags
Даже незнам последните 2 за какво ги бях сложил
 
От: VPS или оптимизация на сайт

Еми... Махаш WP :D и няма да имаш проблеми. Съвети за WP не искам да давам просто не ме кефи.
 
От: VPS или оптимизация на сайт

Hyper Cache Extender + DB Cache и виж след 1-2 дни каква промяна ще има. Според това са си доста посещения, макар че наистина зависи от съдържанието и темата на Wordpress-a. Провери да не би да използва timthumb за оразмерявне на снимките.

Аз лично имам сайт с около 1500-2000 посещения, който също изпълва лимита на суперхостинг про. Във всеки случай задължително сложи кеширащ плъгин.
 
Firefly, безумие е да се слага кеш на кеша! Безсмислено е да се слага DB Cache с Hyper Cache Extender!

Използването на двата плъгина едновременно води до негативни резултати - използват се повече ресурси.
 
От: VPS или оптимизация на сайт

Защо? Едното кешира заявките към базата данни, а другото останалите заявки. Не е ли така? Препоръчах го само защото преди време тук ми го бяха препоръчали така и от тогава си ги ползвам така двете.
 
Re: От: VPS или оптимизация на сайт

Hyper Cache Extended кешира всичко в едно, а DB Cache/DB Reloaded кешира заявките към базата.

В крайна сметка се получава, че Hyper Cache Extended кешира кеш (този на DB Cache) - двойна рабта (двойни ресурси) => безсмислено е.
 
От: VPS или оптимизация на сайт

Що не се спрете с тия теми от типа "Боли ма гъзъ. Някви съвети?".

Боб ли да фърляме какъв е проблема, или очакваш да разтягаме общи локуми?
 
От: VPS или оптимизация на сайт

Сега сложих Hyper Cache Extended и да видим ще има ли ефект от него.
 
От: VPS или оптимизация на сайт

Ако не стане с оптимизацията - или VPS или смяна на хостинг провайдера.
cbox.biz - Бизнес и Про плановете са с отворени лимити на CPU/RAM и прочее :)
 
От: VPS или оптимизация на сайт

За VPS си мисля, че ще му излезе доста солено - все пак, за да покрие такова натоварване може би ще му трябват по-добри параметри на сървъра, а те не са много евтини.

mlazarov, благодаря за пояснението. Живял съм в заблуда значи. Ще взема да го махна единия кеш.
 
От: VPS или оптимизация на сайт

Ако решиш да го правиш на vps, замисли се и за cloud hosting от icn.bg го предлагат вече като услуга, аз все още не успях да пробвам за какво точно става въпрос, но досега чувам само положителни отзиви. Идеята ми е че не ти трябва да влизаш много надълбото в администриране на сървъри и т.н. а до колкото разбирам при cloud а нещата са по опростени.
 
От: VPS или оптимизация на сайт

Cloud имат и Суперхостинг, но пак ми се вижда доста скъпо удоволствие.
 
От: VPS или оптимизация на сайт

Не съм гледал цените за VPS,някъде бях мяркал нещо от порядъка на 30-40 лв на месец
 

Горе