VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

След като вече 8 месеца заложих на Coolice Host спокойно мога да кажа, че съм доволен от съпорта и работата на сайтовете. Сайтовете , който са сложени там се държат добре както на скорост така и за сигурност. Относно комбинацията между cPanel и ВПС - (хибрид) мисля си струва.

Шансовете да подновя за още една година са доста големи. !
 
Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cP

След като вече 8 месеца заложих на Coolice Host спокойно мога да кажа, че съм доволен от съпорта и работата на сайтовете. Сайтовете , който са сложени там се държат добре както на скорост така и за сигурност. Относно комбинацията между cPanel и ВПС - (хибрид) мисля си струва.

Шансовете да подновя за още една година са доста големи. !

Мерси много за добрия коментар. Надявам се да си още много време доволен. И ако има нещо, на линия сме. Coolice се старае доста и не е отказвал помощ никому. ;)
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

През новата година и аз идвам при вас! Вече чух много от потребителите да хвалят хостинга и съм сигурен, че ще остана доволен.
 
Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cP

През новата година и аз идвам при вас! Вече чух много от потребителите да хвалят хостинга и съм сигурен, че ще остана доволен.

Ще лепне идеално сайтовето ти, ако е това в подписа ти. :)
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

Здравейте, искам да попитам при вземането на план при вас , съдействате ли при прехварлянето на сайтове от стария хостинг към новият, разбрах 4е нямате ограни4ение на процерното време?
 
Ако стария хостинг ползва цланел и не е забранил бекъп системата - можем да копираме един акаунт от друг доставчик и да презапишем взетия при нас ... Може да ви се струва че не предлагаме същия разширен сървис като други хостинги но компенсираме с повечето ресурси и издръжливостта на товар на хостинга :) Иначе винаги ще помогнем със съвет относно местенето



Не ползваме лимити с минути иначе cpu ресурса Fair Share лимит като на впс компания - освен ако някой не си избере нашите впси с гарантирани ядра или дедикейтет сървър - тогава е колкото може - гарантираното - докато не падне сървъра...

Ползваме клауд линукс на хибридните планове той изобразява графично и в табличен вид данните за потреблението като мери пиково натоварване и аверидж (средно) натоварване -лимита ни е средното натоварване да не надвишава 25% (зелена линия на цпу графиката) в 95% от времето... Който ни е ползвал знае че лимита е съвсем честен и че по скоро ще се опитаме да помогнем да си оптимизрате сайта със съвети вместо да ви натискаме да ъпгрейдвате...


Мерси на всички който са написали по някоя добра дума във форума :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

И аз ще похваля coolice за съветите и бързата реакция при някаква нужда. Не знам от колко човека е екипа им, но определено се реагира бързо и навременно.
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

Да попитам локацията на сървърите в България ли е?
 
Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cP

Да попитам локацията на сървърите в България ли е?

Не, Франция и Холандия, като има 6 различно гео IP-та във Франция, Англия, Испания, Италия, Германия, Холандия. Какво точно ти е нужно и с каква цел? Ако нещо може да се помогне тук, ще се радваме. ;)
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

Да попитам локацията на сървърите в България ли е?
Не че искам да го хваля, ама 22ms дали ти говори нещо, при пингване на даден сайт (моя сайт) ?
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

Не че искам да го хваля, ама 22ms дали ти говори нещо, при пингване на даден сайт (моя сайт) ?

Никой не спори за качеството на услугите. Интересуваше ме дали са в България сървърите. За навън опции много. :)
 
Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cP

Никой не спори за качеството на услугите. Интересуваше ме дали са в България сървърите. За навън опции много. :)

Да, така е, опции много, но не се знае кво ще си изтеглиш от торбата с п****. :) Мини през Хостгатора и после Голдеди, които ще е чудо ако ти върнат отговор в рамките на 24 часа и пак ще си говорим за избори. Сигурен съм, че си си поглеждал класацията в Бг секцията за хостинг, както и тази в Ен секцията. Само ще ти кажа, че има причина някои да имат гласове, други не чак толкова. ;)

И защо е нужно да са в БГ тези велики сървъри? Ако гоните някакъв тип отпимизация, няма да е лошо да попрочетете малко по-задълбочено новостите около това чудо SEO. :)

Доколкото и аз знам, нямат сървър тук. Но прас голям, след като някъде бях чел, че един дейта център е на 80 км. от този на Google.
 
От: Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux

Да, така е, опции много, но не се знае кво ще си изтеглиш от торбата с п****. :) Мини през Хостгатора и после Голдеди, които ще е чудо ако ти върнат отговор в рамките на 24 часа и пак ще си говорим за избори. Сигурен съм, че си си поглеждал класацията в Бг секцията за хостинг, както и тази в Ен секцията. Само ще ти кажа, че има причина някои да имат гласове, други не чак толкова. ;)

И защо е нужно да са в БГ тези велики сървъри? Ако гоните някакъв тип отпимизация, няма да е лошо да попрочетете малко по-задълбочено новостите около това чудо SEO. :)

Доколкото и аз знам, нямат сървър тук. Но прас голям, след като някъде бях чел, че един дейта център е на 80 км. от този на Google.

Аз хоствам само Български сайтове на хибридите и всичките се отварят много бързо от България. Така, че това не е никакъв проблем. Пък за SEO-то, както каза ти има куп новости :)
 
От: Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux

Да, така е, опции много, но не се знае кво ще си изтеглиш от торбата с п****. :) Мини през Хостгатора и после Голдеди, които ще е чудо ако ти върнат отговор в рамките на 24 часа и пак ще си говорим за избори. Сигурен съм, че си си поглеждал класацията в Бг секцията за хостинг, както и тази в Ен секцията. Само ще ти кажа, че има причина някои да имат гласове, други не чак толкова. ;)

И защо е нужно да са в БГ тези велики сървъри? Ако гоните някакъв тип отпимизация, няма да е лошо да попрочетете малко по-задълбочено новостите около това чудо SEO. :)

Доколкото и аз знам, нямат сървър тук. Но прас голям, след като някъде бях чел, че един дейта център е на 80 км. от този на Google.

Все забравям, че пиша в български форум:) Тук всички много знаем, много можем и имаме най-големия ...... :)
Хоствал съм поне на 10 места извън България и има места където отговора на съпорта идва преди да си им писал какъв ти е проблема :)
Хоствал съм в Hetzner, Contabo (бившите giga-hosting), Leaseweb и на още поне 5-6 места. В момента има нает сървър в Iweb в Канада.
Пробвай примерно Hetzner, да видиш какво е съпорт :)

Весели празници на всички :)
 
От: Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux

......
Пробвай примерно Hetzner, да видиш какво е съпорт :)


Опазил ме Господ. Не знам как им е съпорта за тънките клиенти но за ентерпрайса са трагедия и от към техническо осигуряване (не говоря за low-cost машините) и от към техническа грамотност на съпорта, особенно на мрежовия. Hostway са едно ниво над тях, но пак могат да те доведат до нервна криза. От всички чужди доставчици, с които съм имал допир, единствения безупречен съпрот е на Soft Layer.
 
От: Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux

Опазил ме Господ. Не знам как им е съпорта за тънките клиенти но за ентерпрайса са трагедия и от към техническо осигуряване (не говоря за low-cost машините) и от към техническа грамотност на съпорта, особенно на мрежовия. Hostway са едно ниво над тях, но пак могат да те доведат до нервна криза. От всички чужди доставчици, с които съм имал допир, единствения безупречен съпрот е на Soft Layer.

Ползвал съм нает сървър при Hetzner и съм много доволен. Съпорта отговаря в рамките на минута. За мене това е най-добрата хостинг компания, която съм ползвал. Жалко че един от сайтовете ми не отговаря на техните Terms and Conditions. За нищо не бих ги заменил.
 
Re: От: Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudL

Все забравям, че пиша в български форум:) Тук всички много знаем, много можем и имаме най-големия ...... :)
Хоствал съм поне на 10 места извън България и има места където отговора на съпорта идва преди да си им писал какъв ти е проблема :)
Хоствал съм в Hetzner, Contabo (бившите giga-hosting), Leaseweb и на още поне 5-6 места. В момента има нает сървър в Iweb в Канада.
Пробвай примерно Hetzner, да видиш какво е съпорт :)

Весели празници на всички :)
Не знам дали си забравил в какъв форум пишеш или не, но явно си стигнал сам до извода, че няма много опции от към хостинги. Има точно няколко, които отговарят на критерия на даден поребител. Все пак си сменил 10 такива, и ако ти не знаеш, не знам кой. Hetzner сефте ги чувам, но ще ги имам в предвид щом така добре ги похвали. :) Но съм по-склонен да се доверя на мнението на @s1yf0x. :)
 
Ползвал съм нает сървър при Hetzner и съм много доволен. Съпорта отговаря в рамките на минута. За мене това е най-добрата хостинг компания, която съм ползвал. Жалко че един от сайтовете ми не отговаря на техните Terms and Conditions. За нищо не бих ги заменил.

Хъм явно си имал нужда от Level 1 съпорт, доста западни фирми са бързи в level 1 но потрябват ли ти админи чакаш... в доста случай много по-дълго (доста) от колкото в БГ фирмите или фирми управлявана от български сисадмини...

Спецялно за Hetzner - Ако те изддосят в петък и ти нулрутнат IPтата (нямаш достъп до сървъра си) ще чакаш админи да ги пуснат понеделник (пусни един сърч в гугъл за Hetzner DDOS Friday)

Аз съм с особено мнение че компании като хетзнер са виновни за толкова масовото разпросранение на ддоса тази година до средата беше 240% увеличение на атаките сега мисля че е над 300%. Понеже вместо да инвестират във филтитращо обурудване (ще им струва 1 евро на сървър понеже са големи - трафик канала го имат наличен) просто спират клиента (в петък и за целия уикенд...) от там атакуващите са окуражени че атаките работят което води до още ддос .

Политиката на Хетзнер за хостинг фирма или друг бизнес е малкия ужас понеже ние ще се виновни пред клиентите... иначе от тях може да си взема "сървъри" (десктоп хардуер) на половин цена от това което в момента плащам....

Същото е и при Lease Web ... един потенциален клиент ми се оплака... Проблеми със сториджа на техния клауд (мисля софтуерен и само на неговия виртуален диск - така разбрах) Бързият Level 1 му отговорил в събота че в понеделник ще има админ наличен който да погледне... (не могат да му платят овъртайма работни часове на човека за уикедна и да се избие с единичен клиент затова чакаш)


Всичко това го изредих да покажа че си остнал с грешно впечатление за съпорта на запад и нуждата му поне от админи като мен или s1yf0x...

Фирмата която ползвам за 2/3 от сървърите си има отвратителен Level 1 Съпорт ( въобще го няма по няколко дни)

Но имат централизирана ddos защита на Layer 3 /4 атаките (за Layer 7 се грижа аз самият) => Няма изцепки като при хетзнер със спирането за укиенда

И хардуерния съпорт ( да чукна на дърво - не го пожелавам на никой че е много гадно) e
Guaranteed intervention time (GIT) 1 hour
Guaranteed repair time (GTR) GIT + 1 hour

И доколкото съм виждал ревюта си го спазват
 

Горе