VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

От: Re: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cP

Напълно съм съгласен за Lease Web - отвратителни са. Чакал съм с дни да ми отговорят. Ако искаш веднага съпорт трябва да платиш 50 евро :)

С Hetzner съм нямал проблеми, но явно съм изкарал късмет
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

Един въпрос към хората , които разбират от хостинги. Тъй като ми изтича в края на месеца най-ниския план , който предлага суперхостинг мисля да минавам към най-ниския план от хибридния на coolice. Но сега са пуснали някаква оферта от суперхостинг 75 % отстъпка от най-скъпия им план СуперХостинг и мога да го купя за 105 лева за година. Та въпроса ми е - ако трябва да се сравнява най-евтиния хибриден на coolice (5 евро/месец) и план СуперХостинг (105 лева година) кой е по-добър ? И някой запознат ли е с тая екстра - До 80% по-бързи сайтове с Memcached (тъй като на най ниския план го няма) - и по-добро ли е от плъгин за кеширане (ползвам Total Cache) ?
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

Мести се, няма да сбъркаш... Memcached си е изпяло песента, вече има по-бързи технологии...
 
ако правиш повече от 20 паралелни връзки / ентри процеси (преведени процеси) ще поискат да те ъпгрейднат на впс дори да си на най големия акаунт това пишеш в общите им услови. това да ти е мерилото


Мемкешъд = кеширане в РАМ

Твоята апликация трябва да поддържа мемкешъд в случая w3 total cache може да кешира на диска ползвайки стандартния кеш или да кешира в рама с Мемкешъд или някой от другите кешове

Взе да става объркано нали ?

Ето това ти е менюто от където избираш къде
6g9ee1.jpg



При мен на хибридните планове може да ползва кеш в рама APCu (или само APC за PHP версии по стари от 5.5) Xcache рам кеш - активират се от php слекетора те са по бързи от мемкешъд тъи като той ползва tcp порт а АПЦ и Xcache ползват сокет


Оделно при мен около 32 гигабайта от рама на хибридния сървър са дисков кеш в момента така че ако някой текущ клиент си смени от дисковия кеш АПЦ или Xcache може да не забележи разлика


Като добавка има Varnish Cache отпред - варниша дава в пъти по добри резултати .... от всички тези истории с мемкешъд, дисков кеш, апц или екскеш ако нямаш варниш си играеш да изтискаш нещо от тях
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

Мести се. Даже си мисля, че ще се чудиш как може да не си бил на coolicehost до сега. :)
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

Вече ги ползвам от 10-на дена и искам да кажа първи впечатления.

Първо- за съпорта: Изключително бързи, земни и отзоваващи се, обясняват нещата съвсем разбираемо и ми помогнаха много с преместването на сайта.

За хоста: Засега не съм имал никакви проблеми, поръчал съм най-ниския клас (512 рам), и с него сървъра спокойно си държи около 4 000 потребители дневно и едвам ги натоварвам дори и на 50%, при положение, че сайтът не е кой знае колко добре оптимизиран.
 
Последно редактирано:
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

И аз вече минах на coolicehost. Coolice ми помогна с мигрирането от суперхостинг , след това имаше някакъв проблем с постването , но и за него ми помогна бързо. Доволен съм от съпорта , а сега съпоставих скоростта на зареждане на сайта с тула на гоогле и има леко подобрение от преди това ( сега ми дава оценки 69 за мобилната версия и 84 за десктоп)
Надявам се скоро да имам трафик , който да ме принуди да мина на по-горен план. Определено препоръчвам хостинга на всички , които все още се колебаят дали да минат на него. ;)
 
Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cP

И аз вече минах на coolicehost. Coolice ми помогна с мигрирането от суперхостинг , след това имаше някакъв проблем с постването , но и за него ми помогна бързо. Доволен съм от съпорта , а сега съпоставих скоростта на зареждане на сайта с тула на гоогле и има леко подобрение от преди това ( сега ми дава оценки 69 за мобилната версия и 84 за десктоп)
Надявам се скоро да имам трафик , който да ме принуди да мина на по-горен план. Определено препоръчвам хостинга на всички , които все още се колебаят дали да минат на него. ;)

coolice си знае работата. Няма да остави нещата ей така. Аз само да отбележа. И между другото колко % е вдигнало лодинг тайма?
 
От: Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux

coolice си знае работата. Няма да остави нещата ей така. Аз само да отбележа. И между другото колко % е вдигнало лодинг тайма?
Около 5-6 процента и на 2 те версии. Ползвам най-ниския план на хибрида. Предполагам на по-горните би било още по-добре.
ПС:Между другото сега пуснах пак тула - още по-добре проценти изкара... как се променя без да съм пипал нищо.... странна работа. Сега даде 73 на мобилна версия и 86 на десктоп.
 
Re: От: Re: От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudL

Около 5-6 процента и на 2 те версии. Ползвам най-ниския план на хибрида. Предполагам на по-горните би било още по-добре.
ПС:Между другото сега пуснах пак тула - още по-добре проценти изкара... как се променя без да съм пипал нищо.... странна работа. Сега даде 73 на мобилна версия и 86 на десктоп.

Мерси за отговора. Наистина добре звучи. Успехи....
 
Хибридните планове версия две също са конвертирани да поддъжат зареждане на сайтвете през http/2

PHP 7 e ъпгрейднато до alpha2

Айде честито....продължавайте да радвате момчета. ;) Пускайте повече инфо около вас, като намирате време. Ама гледам намирате. ;)
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

Вдигам малко тази тема.
Преди малко направих някаква страшна простотия и си изтрих един от основните ми сайтове. Съпорта ми отговори за по-малко от минута, както винаги, и го възстанови напълно още преди да пусна съобщението тук! :D Както се казва времето е пари, а тези момчета са ми спестили доста бели косми по главата.
 
Да, съпорта им е убийствен. Но честно казано рядко съм стигал до него. Просто всичко си върви супер. Момчетата гледам се стараят. ;)
 
Взех план LSV VPSh 512. На френски сървър съм. Трябва ли да правя някакви по-специални настойки на Wordpress сайт за подобряване на скоростта? Кеширане и компресия чрез .htaccess file например.
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

На лайтспийд-а мога ли да си преместя сайта директно от апача, без да оправям редиректи и т.н.?

Интересувам се от ССД плановете, може да поръчам за тест.
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

Ок, нека да мине една седмица, че тъкмо пуснах афф програмата, няма да е хубаво да съм офлайн в началото!

Гледам, че вече има официална поддръжка за http/2 и за апачи от последната му версия + модул, мислиш ли да го слагаш и на ССД плановете?
 
От: VPS хибридни хостниг планове (v2) LiteSpeed Webserver + Cache, CloudLinux, cPanel

Ок, нека да мине една седмица, че тъкмо пуснах афф програмата, няма да е хубаво да съм офлайн в началото!

Гледам, че вече има официална поддръжка за http/2 и за апачи от последната му версия + модул, мислиш ли да го слагаш и на ССД плановете?

Ами има ли смисъл? Представи си дават ти Lamborghini със още по-добър от стоковия двигател дори и ти питаш "ами ще може ли да му монтирам VW TDI 2.0 щото те оправиха проблемите със замърсяванията?"...

Ако във момента пердашиш на nginx, litespeed, lighthttpd просто няма никакъв смисъл да минаваш на apache обратно...
 

Горе