VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Пробвай да замениш w3 total с това

Няма нужда да настройваш нищо, просто го пускаш и забравяш за всички проблеми, които си борил до сега.

Употребата/настройките на w3 е мазохизъм и не си заслужава времето, освен ако целта ти не е да изчуш от горе до долу всякакви тънкости на операционната система :)
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

От хостинга бяха така добри да се съгласят те да ми инсталират приложение, утре ще е на линия и то. Благодаря на всички за помощта до тук.
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Що не си сложиш един varnish пред apacheto и да забравиш за всички мъки?
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Как е сайта на vps-то сподели, защото и аз имам проблеми с натоварването с wp сайтовете и мисля да си взема и аз vps от vpsbg.eu
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Да не отварям нова тема, ще питам тук. Инсталираха ми Munin, ама много графики много нещо. Кои са най-важните, които трябва да гледам? Ето скрийн: http://prikachi.com/images/284/6648284T.jpg
 
cpu idle оранжевото в проценти при теб е 367 -390% (по 100% на ядро) (в случая логическо) 2 цпу 4 тхреадс (HT) Хипер тхреадинг процесор

и рама да си следиш ползваш около 100 мб за апликейшъни другото до 400 е автоматичния ос кеш който се смалява ако ти трябва тази рам

аз обяснявах обяснавах как урдпресите ядът съвсем малко памет като се пунсе кеша w3 total в мемкешъд или в паметта на опкод оптимайзъра (APC / Xcache) и че cputo става смешно като си на fcgi hosting с опкод оптимаизър

ама не плащайте много пари за шеърд хостинги който си седят в 2009 със suphp ... и не ме слушайте... и разправяйте колко са супер... и си спирайте гугъл бота да ви обхоьдал сайта бавно освен другите ботове :shock:


Като почнеш да харчиш повече от половината реусрси може да минеш на nginxa - възмоное е при някакви ъдещи смяни на плъгини и тнт да се качи без други промени но заега е доста добре и това е OpenVz впс CPU-то е относително но ако компанията цъка добре няма да има проблем от тяхна страна

сега харчиш межу 2,5% - 8,5% (грубо ) от налично ти цпу (само че сега е топло и са навън чакаме статса от пиков час ама няма да е много по различен) :)



имаш достъчно ресуср изглези си урдпреса инсталираи от аппса linux malware detect (не съм го ползвал с уебузо) аз го ползвам от конзолата и съм си го конфигурирал в мониторинг мод в реално време
 
Последно редактирано от модератор:
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Да попитам и аз за да не пускам нова тема. Ще ми стигне ли OpenVZ VPS с 1 ГБ рам и 2 CPU Ядра @ 3.3GHz за 2-3 сайта?
Може би 2 ще са на wordpress с около 15 000 посещения и по 25 000 импресии дневно ще имам ли проблем ?
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Как е сайта на vps-то сподели, защото и аз имам проблеми с натоварването с wp сайтовете и мисля да си взема и аз vps от vpsbg.eu
Още е твърде рано за някакви по-конкретни впечатления, но на първо време е супер. Тепърва тези дни ще го понатоваря с малко повече посещения и ще видя как ще се държи. Ако е някой, който разбира повече от това и може да си ги настрои по-добре нещата, резултатът ще е още по-добър.

Да попитам и аз за да не пускам нова тема. Ще ми стигне ли OpenVZ VPS с 1 ГБ рам и 2 CPU Ядра @ 3.3GHz за 2-3 сайта?
Може би 2 ще са на wordpress с около 15 000 посещения и по 25 000 импресии дневно ще имам ли проблем ?
Аз съм на същия план, но посещенията ми са макс по няколко хиляди. Предполагам за нещо от рода на 15к на ден ще трябва доста по-стабилна оптимизация.
 
Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Да попитам и аз за да не пускам нова тема. Ще ми стигне ли OpenVZ VPS с 1 ГБ рам и 2 CPU Ядра @ 3.3GHz за 2-3 сайта?
Може би 2 ще са на wordpress с около 15 000 посещения и по 25 000 импресии дневно ще имам ли проблем ?

Ами при урдпреса ако си настройш кеширанията както и уебсъръра и зависи и от плъгините и как се дъжат визитърите (колко пъти удрят кеша) и за над 10 000 на ден е добре да си поиграеш да си настроиш nginx или варниш кеш пред апача както спомена Torbalan Trolski (че апача е лаком за реусрси) мемкешъд който да държи страниците статични а по добре nginx кеш... при хиляда с апача е под 10% ама при 5000 с пик (важно и какво правят при пиково натоварване например межу 8 и 9 вечерта може да ги изяде като стой та гледай ресурсите )

Отговора е незнам ако ще ползваш апач (клони към не притесняваме какво ще стане в пиков час) ако ще ползваш nginx или някоя друга екзотика като openlite speed или lighthttpd единия си мисля да - почни с единия конфигурирай или намери някой да ти конфигурира :) и виж как са ти ресурсите и тогава ше предценим за втори

в слуачая на Firefly беше лесен аз затова му казах да си остане с апача :)
 
Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Още е твърде рано за някакви по-конкретни впечатления, но на първо време е супер. Тепърва тези дни ще го понатоваря с малко повече посещения и ще видя как ще се държи. Ако е някой, който разбира повече от това и може да си ги настрои по-добре нещата, резултатът ще е още по-добър.

настройките съобразяват със ситуацията :) в слуачя вярно че още ден (при това топъл) ама няма смисъл от още толкова конфигурация като вчера като харчиш 2,5 -8,5%, за да харчиш 1-3% (не си минал вечерния пик както и пика в неделя вечер като хората си седят вкъщи) тогава ще видим каке пусни тази вечер към 23 една статистика пак както и утре вечер :)

сега е хубаво да се спазва инженерното правило да не пипаш щом работи и само да ъпдейтваш... допълнителна оптимизация може да се прави след като почнеш да минаваш да кажем 60% процента за по дълги периоди при пиково натоварване с посетители и тогава ще пробваш с nginx-a да ги смъкнеш евентуално до 20тина или даже по надолу...
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Ето го за изминалия ден: http://prikachi.com/images/38/6650038d.jpg
Но това все още със сравнително слаби уникални посещения (около 800), като онлайн често има по 8-10 човека, тези дни ще имам време да пусна някой нов материал и да наблюдявам по-висока посещаемост, тогава ще пусна пак за сравнение.
 
ами мисля е добре по принцип :) чакаме ботовете който те тормозеха предния път и ти правеха минутите от 100 на 1000 да се появят и да видим какво ще покаже :)

като плъгини бих препоръчал още http://wordpress.org/plugins/bulletproof-security/ с включен login security и http://wordpress.org/plugins/avh-first-defense-against-spam/

с вклчени всички блок листове на 3rd party като най важно е Project Honey Pot. An API key is needed to check the IP at this party. The key is free.



с това сайта е готов да видим какво ще стане :)

и затова ето се оцветявал кометара в червено ;) като го маркирам за спам става такъв днес чистих малко и обърнах внимание рядко чистя защото рядко имам
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

ЕДИТ: Оказа се, че от хостинга правили някакви автоматични бекъпи на сървърите през нощта и явно е било от това. Аз се стреснах да не съм го оплескал нещо аз...

Нещо се омаза здраво за момент. http://prikachi.com/images/189/6650189d.jpg
Рестартирах го през конзолата, след това обаче няколко минути нито приемаше, нито предаваше. Нямах достъп нито до сайтовете, нито до контролния панел на сървъра. Случи се докато разчиствах няколко плъгина. Въпреки всичко админ панела върви доста бавно и не мога да открия причината. При всяка функция мисли доста стабилно.

И командите през ssh вървят със забавяне от някоя друга секунда...
 
Последно редактирано:
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Да попитам и аз за да не пускам нова тема. Ще ми стигне ли OpenVZ VPS с 1 ГБ рам и 2 CPU Ядра @ 3.3GHz за 2-3 сайта?
Може би 2 ще са на wordpress с около 15 000 посещения и по 25 000 импресии дневно ще имам ли проблем ?

За уеб сървъра е повече от достатъчно (поне с nginx и php-fpm). Можеш много точно да сметнеш като прецениш какви ще са настройките, колко заявки ще се правят в секунда и колко памет заема всеки пхп процес. Но за базата е относително, зависи колко е голяма. Ако се побира в паметта, остава за пхп и кода е без грешки няма да имаш никакви проблеми даже без досадни добавки за кеш.
 
Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

ЕДИТ: Оказа се, че от хостинга правили някакви автоматични бекъпи на сървърите през нощта и явно е било от това. Аз се стреснах да не съм го оплескал нещо аз...

Нещо се омаза здраво за момент. http://prikachi.com/images/189/6650189d.jpg
Рестартирах го през конзолата, след това обаче няколко минути нито приемаше, нито предаваше. Нямах достъп нито до сайтовете, нито до контролния панел на сървъра. Случи се докато разчиствах няколко плъгина. Въпреки всичко админ панела върви доста бавно и не мога да открия причината. При всяка функция мисли доста стабилно.

И командите през ssh вървят със забавяне от някоя друга секунда...

повече не пипай нищо по впса че сега е точно тази фаза където си научил и искаш да пробваш :) и тогава стават фалове или преди да пипаш webpanel - откъдето командваш впса позволява снапшот си мисля :)

още нещо пусни ботовете който забрани, байдуто на мен може да ми докарва 90 посетителя на месец а бинга по 700 ама защо да ги отказваш като имаш реусрс

само в роботса може да сложиш aко те притесняват спаидърите

Код:
Crawl-delay: 10
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Не бях виновен аз този път. Но понеже се срина докато си бъзиках из сайта, първо помислих, че съм го счупил аз. Нещо архивиращия скрипт бил увиснал и за това така натовари, но момчетата го фикснаха веднага.

.htaccess файла ми е малко каша, за ботовете до колкото виждам съм добавял:
# BLOCK BAD BOTS
<IfModule mod_setenvif.c>
SetEnvIfNoCase User-Agent ^$ keep_out
SetEnvIfNoCase User-Agent (casper|cmsworldmap|diavol|dotbot) keep_out
SetEnvIfNoCase User-Agent (flicky|ia_archiver|jakarta|kmccrew) keep_out
SetEnvIfNoCase User-Agent (libwww|planetwork|pycurl|skygrid) keep_out
SetEnvIfNoCase User-Agent (purebot|comodo|feedfinder) keep_out
<Limit GET POST PUT>
Order Allow,Deny
Allow from all
Deny from env=keep_out
</Limit>
</IfModule>

Както и това:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)msnbot [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)MJ12bot [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)SolomonoBot [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)Yandex [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)bingbot [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)Baiduspider [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)Yeti [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)Mail.Ru [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)Ezooms [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)AhrefsBot [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)BLEXBot [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)exabot [NC]
RewriteRule .* - [F]
 
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)msnbot [NC,OR]

RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)Yandex [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)bingbot [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)Baiduspider [NC,OR]

със сигурност ги махни другите нека си седят засега...
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Направи си статистика какво правят тези 80 човека. Защото ако просто браузват те реално гледат кеша и е нормално да няма никакво натоварване. Виж ако 100 човека започнат да публикуват по едно и също време ситуацията няма да е същата. Особено ако базата не се побира в паметта, но в този случай едва ли е така.
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Точно така, за браузване си говорим - значи кеша си върши работата.
 

Горе