w3schools ревю - най-големият сайт за уеб девелопинг

Blinky

Owner
w3schools е уеб сайт, съдържащ изчерпателна информация за HTML, Browser Scripting, Server Scripting, ASP.NET (на каквото е писан и самия сайт), XML, Web приложения, Web изграждане. Идеален самоучител за всеки стартиращ или вече опитен разработчик, програмист.

На сайта, вие ще се научите как да правите сайт (до някъде де). Предлагат се безплатни наръчници във всички уеб технологии. Единственото, което трябва да направите е да си изберете определена тема, в която да се специализирате. Възможностите са неограничени, като лично аз съм черпил бейсик познания от там в началото. Продължавам да го ползвам и винаги намирам полезна информация там.

Имат създадена общност на адрес: http://w3schools.invisionzone.com/

Форумът се поддържа и винаги има подновяваща се информация, касаеща всички аспекти на уеб програмирането и разработките, кодинга и интеграцията.

w3schools.com предлага също така онлайн програма за сертификати, където можете да се сертифицирате в най-популярните уеб приложения.
 
И аз го ползвам този сайт, въпреки че не сам влизал там сигурно от 100 годни :). Определено съдържа полезна информация и може да се извлекат много неща от него. ;)
 
Re: От: w3schools ревю - най-големият сайт за уеб девелопинг

Добър е и е винаги актуален. Можеш да намериш това което ти е необходимо бързо и лесно.

Здравей и добре дошла тук при нас. Мерси за инфото, и за това го пуснах, аз от там се допитвам често и реших, че му е време да дойде и при нас като ресурс. :)
 
От: w3schools ревю - най-големият сайт за уеб девелопинг

Аз също съм започнала от http://www.w3schools.com/.
Потвърждавам, че е идеален самоучител, тъй като съм прочела (почти) всичко от HTML до PHP към момента. Информацията е неизчерпаема, както и кратко, точно и конкретно нещата са обяснени във възможно най-достъпен формат. Примерите са още едно от големите предимства, тъй като позволяват винаги да експериментираш и прилагаш наученото.

И разбира се за дребни и бързи справки, това е най-често използвания сайт, на който се доверявам. :)

Всеки начинаещ няма да сбърка да инвестира от времето си в този сайт. :)
 
От: w3schools ревю - най-големият сайт за уеб девелопинг

И аз съм на мнение, че сайтът е идеален ресурс за начинаещи (...а и не толкова) във Web Development сферата.

Аз лично също ползвам услугите му. Много ми харесва и това че нагледно можеш да видиш как работи дадена функция, параметър и т.н.

Препоръчвам го на всички! :)
 

Горе