Web archive статии от спрян сайт

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте,

Въпросът ми съдържание от несъществуващ сайт, което вече е изпаднало от серпа, ако се добавят в друг сайт (мой), чичо Гошо като чисто ново съдържание ли ще го вземе или?

Статиите ще се взимат чрез web archive.

Blinky

Owner
Според мен алгоритъма им работи само за активен контент в серпа. И не взима архиви от други места. Поне такава трябва да е логиката, за да бъде уникално само за Серпа. За интернет, едва ли ще е уникално, но то и кой го пази освен този сайт и още няколко, броящи се на пръсти алтернативи. Статиите има шанс да са малко аут-оф-фейт, това е по-притеснителното в случая. А и дори и да имаш малки съмнения за уникалността им, може да си сърчнеш, и определено да ги пипнеш леко. Преди време исках да налазя един умрял афф. форум, но не намерих много смисъл, защото инфото на 80% от контента беше вече много остаряло. А се знаеше, че е уникално, защото форум - хорски мнения и коментари, не е статия, която някой някъде да си открадне.

TheEntrepreneur

Active Member
Това което Blinky каза, мога само да допълня да се провери съдържанието през няколко инструмента за униканост, защото дори да е изпаднал сайта от серпа, то ако е бил популярен на времето, статиите най-вероятно са били препубликувани и на други места.

madgooglebot

Well-Known Member
Според мен Гошо си има и кашета ;)

Иначе за самото съдържание като уникалност мисля, че твърде много се вглъбявате. В тоя нет уникално съдържание вече няма, то и математически е невъзможно.. Не говоря за цели текстове, а за части, абзаци и тн. Разместете два реда, един изтрийте и сте готови :) Така или иначе ако не сте партньор или стар силен сайт, квото и да качите, няма да ви се обърне особено внимание, не и за постоянно, не и с заслужаващото внимание ;)

Blinky

Owner
Това което Blinky каза, мога само да допълня да се провери съдържанието през няколко инструмента за униканост, защото дори да е изпаднал сайта от серпа, то ако е бил популярен на времето, статиите най-вероятно са били препубликувани и на други места.
Аз пък се сетих за някакви крейпъри или агрегатори, който да са си влачили съдържание от там. Има много скрити такива, които излизат после в движение. Ако сайтът е имал доста добре отворен RSS фид, направо си е потенциален.

Много ми чудно колко са статиите и наистина ли са просто пълнеж или съдържание, което наистина ще заинтересува хората.

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Доста успешно са класират сайтовете с копи пейст съдържание за мен това с уникалното съдържание са Глупости.. За класиране е добре онпейдж и оффпейдж като най голямо значение имат линковете но трябва да са качествени наистина

Горе