Webmaster tools въпрос

Kogo

Member
Здравейте,
отдавна имам регистрация във въпросния ресурс, доста от нещата не са ми напълно ясни и сега възникна един въпрос. На страницата Sitemaps, двете колони до сега вървяха почти заедно. Колкото бяха Submitted, толкова бяха и Indexed. От извесно време колоната Indexed спря на отметката 1081 и не мърда. От колко време е така незнам, но май е доста. Последните статии на сайта гледам са уж индексирани. Някой може ли да ме посъветва какво да погледна за да разбера защо броя на Indexed е спрял и не мърда?google.jpg
 
От: Webmaster tools въпрос

Не му обръщай внимание на тоя инструмент, реагира много бавно и никога не знаеш колко е актуален. site:www.domeina.com е най-сигурния вариант, ако искаш да си следиш индексираните страници ползвай него.
 
От: Webmaster tools въпрос

Здравейте,
Проблемът със сайта ми е, че има indexed 125 links, а submitet 2705! Дали не трябва да им обръщам внимание, изглежда притеснително!
Google индексира и blocked resources 2747 от февруари! За целта опитах с рефреш на собствеността на сайта по препоръки, но няма подобрение.
Сайта е от почти 6 години. Сериозният проблем е, че няма мобилна версия, но не мисля ,че тези резултати са заради това!?
Посещаемостта е изключително ниска! :(

Моля за съвети!
 
От: Webmaster tools въпрос

Генерирайте си нова сайт мап и я изпратете за индексиране. Проблемът с блокирането идва най-вече от robots.txt . Повече информация за него ще намерите в Google.
 
От: Webmaster tools въпрос

във въпросния тул има и раздел за robots.txt - там може да се тества кои страници са блокирани от robots.txt
виж за грешки в сайтмапа или за предупреждения
Но както казват по горе понякога и доста бавно реагира или по свое осмотрение изобщо не реагира , ако сметне, че страниците са подобни или неинтересни за него :)

Така или иначе интернет не е започнал от Гугъл, и няма да свърши с него :)
 
От: От: Webmaster tools въпрос

във въпросния тул има и раздел за robots.txt - там може да се тества кои страници са блокирани от robots.txt
виж за грешки в сайтмапа или за предупреждения
Но както казват по горе понякога и доста бавно реагира или по свое осмотрение изобщо не реагира , ако сметне, че страниците са подобни или неинтересни за него :)

Така или иначе интернет не е започнал от Гугъл, и няма да свърши с него :)

Да, но в момента има 2 големи IT компании - google и facebook или се съобразяваш с тях или заебаваш сайтовете и отиваш да копаш градинката :)
 
От: Webmaster tools въпрос

Първата колона показва колко страници си подал през сайт мапа
Втората колко паяка е ощъкал...

Няма как да го контролираш тоя процес бота влиза и индексира когато и колкото иска.
Почакай малко и ще индексира и другите.

Само че не занем кога може и утре може и след 2 седмици да стане
 

Горе