Western Union или чек по пощата?

cMe7eH

Member
Сигурно подобна тема, ако не същата, е била дискутирана, но с търсачката не успях да намеря нищо по въпроса. Тъй като скоро живот и здраве мога да взема нещо от адсенс, въпросът ми е какви са плюсовете и минусите на двата метода на плащане. Уестърн юнион като че ли е по-надеждно, но пък от друга страна сигурно некви такси има?
Ако поясните ще ви бъда благодарен.
 
От: Western Union или чек по пощата?

за да не се повтаря пак, то в тази тема са обяснени повечето нещица. В резюме, Western Union е по-добре, защото парите се обналичват по-бързо и без такси.
 
От: Western Union или чек по пощата?

От чекове има смисъл само за големи суми, а Western Union е безплатен и бърз. Чека ще го чакаш да дойде по пощата две седмици, после един месец ще си чакаш парите от банката и накрая ще ти удържат 10-15 лв. такса за кеширането на чека. Де Илия на кирия?
 
От: Western Union или чек по пощата?

обналичват
тая дума някаква ултра модерна - гледам не я знаят много хора :)

Резултати 1 - 4 от около 2 български страници за обналичват

ша се опитам утре да я използвам няколко пъти за да бесна в квартала като капацитет :)
 
От: Western Union или чек по пощата?

Терминът (идва от "получаване на налични пари") ми е останал от специализацията в Плеханов, не включих на момента, че на български не се ползва :)
 
От: Western Union или чек по пощата?

Ако не внимаваш могат да те издоят допълнително при получаване на парите чрез Western Union вж. тук за подобни кошмари (накратко: казват ти, че трябва да се превалутират от долари в евро по неизгодния курс на Western Union и после, ако ги искаш в левове - да се превалутират от евро в левове по курса на банката - при първата операция се губят част от парите ти).
 
От: Western Union или чек по пощата?

Ако не внимаваш могат да те издоят допълнително при получаване на парите чрез Western Union вж. тук за подобни кошмари (накратко: казват ти, че трябва да се превалутират от долари в евро по неизгодния курс на Western Union и после, ако ги искаш в левове - да се превалутират от евро в левове по курса на банката - при първата операция се губят част от парите ти).
Това са проблеми от зората на УЮ в БГ. Сега няма проблеми, дори в Добрич ми кешираха парите без проблем.
 
От: Western Union или чек по пощата?

С Уестърн Юниън нямам никаъв проблем. Отиваш на датата - взимаш си парите, ако искаш в долари, ако искаш в левове. Каквото искаш си правиш, няма такси.
 
От: Western Union или чек по пощата?

Благодаря ви много за отговорите. :D
И само още един въпрос при въвеждане на името на бенефициента на кирилица или на латиница или няма значение? Освен това виждам, че се изисква или фамилия или презиме, така ли? Или и двете да впиша?
 
Последно редактирано:
От: Western Union или чек по пощата?

Като се работи с чуждестранни афилиейт програми винаги се пише всичко на български език с латиница съгласно стандартната транслитерация (изключение: ако името в документа за самоличност не е стандартно транслитерирано се пише името точно както е в документа за самоличност).

Когато ти пращат нещо по пощата (PIN, чек или друго) пощальоните ще трябва да разбират какво пише - особено за улеснение на българските пощальони се пише адреса както е на български език, но с латински букви (за да може да се напечата дори и при проблем с шрифтовете).
 
От: Western Union или чек по пощата?

Пиши и трите имена, аз бях само с име и фамилия и от ЦКБ ме караха да си го променя, защото от WU били искали да ги има и трите имена.
 
От: Western Union или чек по пощата?

Пиши и трите имена, аз бях само с име и фамилия и от ЦКБ ме караха да си го променя, защото от WU били искали да ги има и трите имена.
В ЦКБ, явно не са наясно. Може и с две имена, но трябва да са собствено и фамилия, не може с бащино.
 

Горе