Western Union

rebel

New Member
Здравейте искам да попитам в коя банка мога да си взема парите през Western Union.Днес ходих във клон на ОББ и ми дадоха да попалвам някаккъв формуляр и като стигнах до подател ми казаха че трябва да баде частно лице не фирма и ме отрязаха!
 
това е защото служителите са били некадърни, аз от ОББ съм вземал два пъти успешно, кажи им че са тъпи и да ти дадат парите. Иначе става във всеки клон на WU даже има и в някои change бюра
 
От: Western Union

Какво значи това, че не може да бъде фирма?! Само у нас ли не може?
 
От: Western Union

Ако си фирма не можеш да вземаш парите през Western Union. Пише си го в условията на Google.
 
От: Western Union

Имам предвид че ако изпращача е фирма немога да ги взема така ми казаха от ОББ.Кажете в коя банка или колон каде се намира !
 
От: Western Union

Вероятно, не си ги разбрал добре. Иначе колегата вече написа, че:

Ако си фирма не можеш да вземаш парите през Western Union. Пише си го в условията на Google.

Но ако смяташ, че е сгрешила банката, то най-добре отиди в централата на Western Union. Ако си от София, то беше горе-долу на ъгъла на Венелин и Левски, не си спомням точно номера. Ако си от друг град, то виж сайта на Western Union, там им има адресите на клоновете.
 
От: Western Union

Разбрали са те, че искаш да пратиш пари на Google Inc. :)
Отивай в някой клон на WU и т`ва е.
 
Последно редактирано:
От: Western Union

Не съм имал (сериозен) проблем с получаване на пари чрез WU в ОББ - явно нещо са се объркали. Малко са бавни, но това е обяснимо - имаше нов служител и трябваше да му обясняват кое как става (предполагам и в други банки (и не само банки) е така - хората напускат, на тяхно място назначават други, които трябва да се обучават "в движение"...).

1. Попълва се формуляр за получаване на пари (различен е от формуляра за изпращане!).
2. Подателят може да бъде както физическо лице, така и фирма (попълваш името на фирмата, там където е предвидено място за име на физическо лице).
3. Получателят може да бъде само частно лице (според сайта на Google AdSense).
 
Последно редактирано:
От: От: Western Union

Разбрали са те, че искаш да пратиш пари на Google Inc. :)
Отивай в някой клон на WU и т`ва е.

Внимавайте с курса USD/BGN - курсовете на Western Union са много неизгодни!!! Внимайте да не Ви подведат да обменяте пари по тях.
 
От: От: Western Union

Разбрали са те, че искаш да пратиш пари на Google Inc. :)
...

хахахаххахахахахахаахахахахаххахаха хахааххха :lol:
Един Фонд трябва да се направи и да ги спонсорираме

може да си сложим по сайтовете и

Ads for Google каренце и парите от кликовете да ги пращаме на Гугъл
 
От: От: От: Western Union

Ads for Google каренце и парите от кликовете да ги пращаме на Гугъл
:lol: :)

то... вече всичко може да се очаква от тях
ако св.фин.криза да ги засегне като нищо може да се възползват от идеята


@ rebel успя ли да си вземеш паричките от WU?!
 
Последно редактирано:
От: Western Union

Здравейте искам да попитам в коя банка мога да си взема парите през western union.

Следващият път пробвай в Централна Кооперативна Банка.
Онзи ден взех от там и нямах никакви проблеми. Нищо не попълваш, те правят всичко ;)
 
От: Western Union

Да, и аз не попълвах нищо (само подписвах) когато ползвах услугите на ЦКБ (имаше проблеми с това, че задължително трябваше да се превалутират доларите в евро по неизгоден курс, но за това не съм сигурен дали бяха виновни от ЦКБ, Western Union или подателя). За съжаление е далеч и се налага да ползвам ОББ - там се налага да попълваш една бланка и да чакаш на две опашки - един път за да ти обработят информацията от бланката, а втори път - за да си вземеш парите.
 
От: Western Union

Обърна ли внимание какъв беше курса, по който ти дадоха стотинките? В конкретния случай няма значение, защото сумата е малка, но за тези, които искат да получат левове е важно да знаят дали курсовете там са определени от wu или от самото бюро (както е в банките - там банката определя курса в случай, че подателя на парите не е разпоредил те да се получат в евро или левове; ако подателят е дал долари, но е разпоредил получаването на евро, получателят няма право да откаже обмяната долар/евро и в случай, че иска да получи долари, получава по-малко долари от изпратените, заради двойното превалутиране - долар/евро и евро/долар).
 
Последно редактирано:

Горе