whois

nortrant

Well-Known Member
Нали чрез whois информацията се вижда първия мейл на който е регнат домейна ?

Въпроса ми е - може ли да се промени ? ако да, как ? ;Д

Поздрави. :arrow:
 
От: whois

Зависи на кой хостинг си. В потребителския би панел трябва някъде да има такава възможност.
 
От: whois

Зависи на кой хостинг си. В потребителския би панел трябва някъде да има такава възможност.
по принцип има ... но като го променя след колко време се променя във whois информацията ?
 
От: whois

Защо пък да зависи на кой хостинг е?

Зависи на кой хостинг си. В потребителския би панел трябва някъде да има такава възможност.
 
От: whois

В whois информацията се променя до 2-3 минути.
А вече whois gateway-a след колко време ще я отчете няма кой да ти каже.
Но по принцип има history за почти всеки домейн, така че ако искаш да прикриеш нещо, което е под въпрос колко е законно – недей, купи си нов домейн с privacy.
 
От: whois

Защо пък да зависи на кой хостинг е?
Понеже щях да започна да обяснявам къде точно да влезе, а за да го направя трябва да знам, къде му е домейна. Тоест може би това имаш предвид, трябваше да кажа че зависи от къде е купен домейна. Прав си, моя грешка.
 
От: whois

Някои компании предлагат услугата "история на домейна":

http://domain-history.domaintools.com/

Това значи, че пазят информация за всички данни от регистрация на домейна до момента.

Затова когато регистрираш домейн трябва предварително да въведеш данните във whois, които искаш да се виждат (ако са различни с данните за собственост на акаунта, които са данните на лицето, което плаща). Това би трябвало да става с всички регистратори. Изпробвал съм го с GoDaddy и работи. Въвеждането на тези данни става преди плащането (домейнът се регистрира веднага след като се прехвърлят парите).

Препоръчително е да се плати с електронни пари и/или чрез посредник, ако примерно ще правиш сайт, в който ще публикуваш разкрития за престъпленията, извършвани от политици. По същия начин трябва да става и плащането на хостинга.

Например ако си откраднал (и искаш да публикуваш) видео как американски военни се забавляват като убиват невинни и невъоръжени хора (вкл. и журналист) по-добре да не си купуваш домейн. Вместо това може да ползваш чужд сайт (с домейн, който е регистриран от някой друг), на който да публикуваш това (вж. wikileaks.org и потърси с ключови думи "Wikileaks leaked video of Civilians killed in Baghdad").

http://en.wikipedia.org/wiki/Wikileaks
http://en.wikipedia.org/wiki/Cryptome
http://wikispooks.com/
 
Последно редактирано:
От: whois

питам защото ако например си купя домейн от някой
как да го направя на мое имеи най-вече мейл?
 
От: whois

Онова по-горе го написах, защото си мислех, че искаш домейна да не е на твое име.

Когато някой ти продава домейн прехвърлянето може да стане като го прехвърлиш в своя акаунт (например при GoDaddy това става лесно в случай, че и двамата имате акаунти там).

Ако ползвате различни регистратори трябва да ти даде кода за прехвърляне на домейна, който ще въведеш при твоя регистратор и ще платиш такса за още една година.

Данните за собственост могат да се променят по всяко време, но ако се променят преди прехвърлянето е възможно да се наложи няколко месечно чакане преди прехвърляне на домейна.
 
От: whois

аз мислех да не се трансферира ....
не е от GoDaddy а от суперхостинг

тази тема я пуснах защото сега имам един домейн при хост.бг
смених от контролния панел мейл адреса още преди няколко месеца - сега в whois информацията си седи същия - този с който преди близо година го регнах ...
 
От: whois

От контролния панел си сменил e-mail адреса на акаунта си, а не на домейна.
 
От: whois

Този въпрос трябва да го зададеш на фирмата, на която си платил за регистрация на домейна. Трябва да има документация в сайта им кое как се прави.
 
От: whois

Този въпрос трябва да го зададеш на фирмата, на която си платил за регистрация на домейна. Трябва да има документация в сайта им кое как се прави.

Мерси !
Оправих нещата вече ....
 
От: whois

Панелът им на пръв поглед е прост, но всъщност е малко объркан.
Чудиш се дали един домейн е при тях или не е (в моя случай поне), тъй като не можеш да разчиташ на текста в sidebar-a кога изтича, тъй като показва само първоначалните данни (примерно имам домейн, който пише, че изтича 2005, но го плащам всяка година и не е изтекъл – или пък имам домейни, които отдавна не са в хост.бг, но все още съществуват в панела и дори мога да ги платя).

Панелът им не е обновяван от някой от ранните периоди през ледниковата епоха.
Други оплаквания като цяло нямам, но аз съм от "онези" клиенти, които подобни дребни неща ги дразнят.
 
От: whois

За тях нищо лошо не мога да кажа. Бързи и отзивчиви са, макар че формата за съпорт ме дразни доста. Предпочитам съпорт по е-mail, но това е субективно.
 

Горе