Wikia - най-голямият конкурен на Google или ?

BigBoss

New Member
Вчера пуснаха новината, че създателя на Wikipedia, пуска дългоочакваната търсачка на в началото на 2008г. (Мисля че беше на 6 или 7 януари). Името и ще е Wikia

Според вас ще стане ли тя най-голямия конкурент на Google?
 
Аз го четох това скоро, но не мисля че ще е силен конкурента на Google. По-скоро ще стане доста голяма търсачка, която ще е от алтернативите в мрежата и ще се знае за нея че е за инфо по даден въпрос, а не за комерсиална цел. :wink:
 
само фугъл да не си пуснат едно вики и да направят едно бързо деиндексиране на част от википедиа :wink:
 
Не че знам кое е първо но 100% едното е отговор на другото. Става въпрос за това че Г. Пускат голяма енциклопедия. Разлиакта с Уики е такава, че в ГугълПедиа ще пишат учени, не точно учени, но хора които разбират от определени науки, като бройката им ще е много голяма и информацията ще е по-достоверна ;)
Само времето ще покаже какво ще излезе от тези две клюки ;)
 
Търсачката Wikia ще конкурира Google

24/12/2007 | TechNews.bg
Зад проекта стои основателят на Wikipedia

Частна бета версия на нова търсеща машина беше обявена вчера, 23 декември, съобщи сайтът Mashable.com. Зад Wikia стои създателят на онлайн енцикопледията Wikipedia – Джими Уелс.

Публичната версия на търсачката се очаква да дебютира на 7 януари следващата година. В момента разработчиците на Wikia набират потребители, които да тестват системата.

Wikia ще използва технологията за търсене Grub, придобита от компанията LookSmart и първоначално разработвана като проект с отворен код.

Wikia ще разчита на нетрадиционен подход за търсене, който да я отличи от конкурентите. В процеса на подбор на съдържанието ще бъдат привличани потребителите, така както те сега попълват Wikipedia.

Джими Уелс смята, че подобен подход на търсене ще промени структурата на интернет.

Наскоро Google, от своя страна, стартира проект за създаване на енциклопедия, която, по всичко изглежда, ще конкурира Wikipedia. И както Wikia прилага различен подход в търсенето, услугата Google Knol разчита на повече експертност, като съдържанието ще се попълва само от специалисти по дадена тема.
 
Като гледам дори собствениците си навици си мисля, че щее трудно някой да измести Google за кратък период от време. Напъво възможно е обаче това да стане за 2-3 години.

Иначе хората от Wikipedia са нъполно способни да направят това. Те всъщност направиха нещо полезно колкото Google и със сигурност по-обичано от потребителите.
 
fcolor.bg каза:
Като гледам дори собствениците си навици си мисля, че щее трудно някой да измести Google за кратък период от време. Напъво възможно е обаче това да стане за 2-3 години.

Иначе хората от Wikipedia са нъполно способни да направят това. Те всъщност направиха нещо полезно колкото Google и със сигурност по-обичано от потребителите.

по обичано, но пример ти давам с майка ми, която не разбира от интернет, а само да си провери платената поща, да си провери сметкатите в банката и да работи на пс като на уорд и на някакви одиторски програми като иска да намери даден ресторант за коктейл или някой хотел влиза направо в гугъла и пише.

Всеки който не разбира е така..
 

Горе