Wikileaks - Мръсотията при Батмана

delta_force

Active Member
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/05/26/wikileaks-mrysotiiata-pri-borisov.119585,24

За влиянието на Лукойл си го знаехме де (то и дете ще го види) но тва за амфетките е нещо ново. Повече подробности: http://www.bivol.bg/wlborisov.html

Само че каквито сме си овчици ще си го търпим г-н генерал-лейтенант премиера д-р. Борисов, пък неко да се върти сделките с амфетките и да изпира парите през банката на цветелинчето...
 
От: Wikileaks - Мръсотията при Батмана

Пука ми за амфетките, той да държи руските колонизатори далеч че допусне ли реализирането на Гоцевия голем ЧЛЕН (Шлем) България ще му се види тясна !!!
 
От: Wikileaks - Мръсотията при Батмана

Сега също ще е интересно кои медии ще отразят тази новина и кои - няма. Да видим колко са независими нашите псевдо журналя (най-вече тези от бунака).
 
От: Wikileaks - Мръсотията при Батмана

Трайков: Още сме далеч от АЕЦ ”Белене”

За "Белене" съм реалист, бих могъл да бъда и оптимист при определена цена, а при друга - песимист, добави той.

Според руските колеги централата е изгодна, защото финансирането е осигурено от тях и ако работата й е неизгодна, те ще придобият българската част в собствеността. Така България според тях може най-много да изгуби своята част от централата.

Нашата гледна точка е да се питаме какъв е смисълът да имаме нещо, което ще губи и ще изгубим, и да имаме губеща чуждестранна централа на наша територия, коментира министърът.

.................

Такава гавра в бяла държава не може да се случи, само в Задунаевска губерния

Ще ни вземат и парите и централа така както го правят вече 130 години......
 
От: Wikileaks - Мръсотията при Батмана

Според мен от АЕЦ-а няма смисъл - толкова неясноти има около крайната цена, цената на произвеждания ток, складирането на отпадъците на наша територия... абе да го ликвидират тоя проект, не ни трябва руска технология в земетръсна зона, видя се колко струват и великите американски технологии в Япония, за руските не искам и да си помислям какъв трети Чернобил (след Фукушимата) би станал и тук при евентуално земетресение...
 
От: Wikileaks - Мръсотията при Батмана

Незнанието е голяма работа. Наистина сделката е мъглива, условията не оптимално най-изгодните за нас, но истерията която се насажда ми идва в повече. Защото щом някой твърди, че там било "земетръсна зона" може да се опита да го докаже. Между впрочем това е най-слабо земетръсната зона в България.

Строежът на атомни електроцентрали няма да спре. Ако не сме ние, ще е Турция. Ако ние закрием нашите ще купуваме от тях. Възобновяемите източници са модерни, но не са ефективни, а еко-енергията излиза прекалено скъпа.
 

Горе