Windows 10 мнения?

D.Ivanov

Well-Known Member
Ще си преинсталирам windows-a, който е 7ца и ми е от много години. Заслужава ли си да го сменя с 10 или да не се занимавам? Питам ви, защото нямам излишно време за губене, ако не си заслужава няма и да се занимавам ще си сложа отново 7цата.
 
От: Windows 10 мнения?

Екстра е, само гледай да е финална версия, а не някое inside preview. Много по-добре е от 7-цата, поне според мен, да не говорим за 8-цата, която беше зле.
 
От: Windows 10 мнения?

Абе има си много минуси, ама със сигурност е по-добре от 7
 
От: Windows 10 мнения?

Първо виж дали имаш нужните драйвери за 10-ка, по-вероятно е да ги нямаш.
Не че няма да работи де, ама все пак го имай на ум
 
От: Windows 10 мнения?

Първо виж дали имаш нужните драйвери за 10-ка, по-вероятно е да ги нямаш.
Не че няма да работи де, ама все пак го имай на ум

Защо да ги няма? Сложих го на един нов лаптоп и ги намери всичките самия win. Имам един доста стар компютър, на него също го сложих и пак всичко си намери. На колкото места съм го тествал, винаги намира повече драйвери, отколкото седмицата.

Като цяло, 10-ката е доста добро попадение, а 8-цата беше нейната бета версия, както навремето vista за 8-цата.
 
От: Windows 10 мнения?

Лаптопа е acer почти 2 годишен. В сайта им пише, че е съвместим, но като отида на драйвери има само няколко за тъчпада нищо повече. Може би то само ще си ги прихване, както при линукса.
 
От: Windows 10 мнения?

Лаптопа е acer почти 2 годишен. В сайта им пише, че е съвместим, но като отида на драйвери има само няколко за тъчпада нищо повече. Може би то само ще си ги прихване, както при линукса.

И моя е Acer, намери си всичко сам. Има и диск с драйвери за windows 8, които също стават.
 
От: Windows 10 мнения?

Лаптопа е acer почти 2 годишен. В сайта им пише, че е съвместим, но като отида на драйвери има само няколко за тъчпада нищо повече. Може би то само ще си ги прихване, както при линукса.

За стари машини се случва да няма драйвери.
 
От: Windows 10 мнения?

Абе добър е 10ката, доволен съм. Макар и да ползвам линукс през повечето време, все се налага и нещо през уина да отоворя дето го няма на минта. Сега със сигурност ще ми е по-приятно. Намерии си драйвери всичко нищо не съм пипал. Впечатление ми направи и браузъра новият, доста е бърз. Дано да ме изкара няколко годинки пак безпроблемно.
 
От: Windows 10 мнения?

Десятката е много по-щадяща откъм ресурси. Иначе и 8.1 не е лоша но 8 никога повече.
 
От: Windows 10 мнения?

При мен се губят видео драйверите, а тошибата ми е нова на 1 година ай-7 с радеон
 
От: Windows 10 мнения?

Здравейте,
Аз ползвам десятката от както е излязла официално и съм доволен.
Лаптопа си го купих с лицензен 8 и драйвери за него преди 2 години
След инсталация с 8 и ъпгрейд до 10 всичко си върви супер.
Нямам проблеми и смятам, че е по-лек от останалите.
 
От: Windows 10 мнения?

:-/ виж ми подписа......... :(
 
От: Windows 10 мнения?

Аз съм доволен, много по-бърза е от седмицата, лека е, много по-лесно Бил Гейдс шпионира и има права над всичко което се случва в компа ми, ако реши нещо да изтрие, какво толкова, знае кога ходя до тоалетна, от време на време камерата ми се включва сама, ама какво от това;)

Не, в интерес на истината съм доволен много, като изключим синя екран от време на време, но това или от компа ми или още има някакви бъгове за изчистване:lol:
Не бих се върнал към седмицата, доволен съм, че го ъпгрейднах, ще видим мога някой ден да пробвам и Линукс, а защо не и Мак, аз не обичам да се ограничавам с разни предразсъдъци, тествайте и тогава говорете, това, че сте чували нещо нищо не значи, 10-ката е добра даже много.
 
От: От: Windows 10 мнения?

Аз съм доволен, много по-бърза е от седмицата, лека е, много по-лесно Бил Гейдс шпионира и има права над всичко което се случва в компа ми, ако реши нещо да изтрие, какво толкова, знае кога ходя до тоалетна, от време на време камерата ми се включва сама, ама какво от това;)

Не, в интерес на истината съм доволен много, като изключим синя екран от време на време, но това или от компа ми или още има някакви бъгове за изчистване:lol:
Не бих се върнал към седмицата, доволен съм, че го ъпгрейднах, ще видим мога някой ден да пробвам и Линукс, а защо не и Мак, аз не обичам да се ограничавам с разни предразсъдъци, тествайте и тогава говорете, това, че сте чували нещо нищо не значи, 10-ката е добра даже много.

Направо ти завиждам, щом Бил Гейтс те шпионира :wink:
 
От: Windows 10 мнения?

Според мен имат още доста да работят, за да го докарат до нещо завършено както беше 7цата - мога да дам пример със context менютата - taskbar-a, modern ui приложение, edge, старт меню, desktop- навсякъде са с различен стил, няма едно елементарно копче за сканиране за wi-fi мрежи, sound миксера работи само за win32 програми, но не и за modern ui ... а за следенето и тоталния контрол, който M$ ще имат един ден на всяко едно pc с инсталиран windows 10 няма да коментирам ;)
 
От: Windows 10 мнения?

За мен ОС остава Windows 7. Пробвах 10 на виртуална машина още при ранните версии и ми хареса, обаче да имат достъп до всичките ми данни - не, благодаря.
 

Горе