Windows 7 или 10?

traiki

Well-Known Member
Сега взех един лаптоп втора ръка, ама без операционна система. Свикнал съм със седмицата, ама се чудя дали пък да не сложа 10-тка? Вие какво бихте направили в случая? Машината е i5 процесор и 4GB RAM..Не мисля, че много ще го тормози 10-тката.
 
Лично аз не харесах 10-та и доунгрейднах на 7.
 
Няма да го тормози 10, но може би 8.1 е по-добрият избор. 10 все още има някакви бъгове и недоизпипани неща.
 
Новите лаптопи дъното им поддържа само 8 или 10. Моя го мъчих 2 дни накрая му инсталирах изкуствено WIN7, но се вижда, че не е добре. Пори тази причина минах на 10 и нямам никакъв проблем.
 
Бях много скиптичен за 10-ката но от както я сложих е много добре :)
 
Новите лаптопи дъното им поддържа само 8 или 10. Моя го мъчих 2 дни накрая му инсталирах изкуствено WIN7, но се вижда, че не е добре. Пори тази причина минах на 10 и нямам никакъв проблем.
А как се инсталира "естествено" Win7?
 
7-мицата си е класика и ако си свикнал с нея продължавай си с нея. 10-ката е с по-добра визия и някои по-добри функции, също и защита по-добра откъм вируси, но понякога може да ти скъса нервите с тези ъпдейти. На мен не ми издържаха нервите. Ако не включвам лаптопа 1 седмица след това 30 минути и отгоре чакам докато се ъпдейтне и докато захапе. При 7-мака този проблем съм го нямал.
А и аз съм винаги за бекъп вариантите, тоест да мога да разчитам на повече неща, за да не ми спира работата. Примерно, ако се скапе 10-ката да имам 7-мица или друга ОС, за да мога да продължа. И така лаптопа ми е с 3 ОС - Win 7, Win 10 и Mint 18, като в последно време изцяло съм превключил на Линукса, дръпнал съм си всички алтернативни програми на тези от Windows и нещата си вървят доста по-добре. Тя Америка е открита :).
 

Горе