woocommerce и интеграция с xml

jkaramiteff

New Member
Здравейте,

Първо да кажа че съм много бос и начинаещ в онлайн търговията, но вещ в други неща. Извинявам се за глупавите въпроси. Наскоро стартирахме проект с приятели физическите ни магазини да започнат да продават и онлайн.

В момента фирма разработва за нас онлайн магазин на wp с woocommerce(това препоръчаха те...)
Понеже една мисъл напира в мен от има няма месец, че ме "клатят" яко и ми обясняват как много неща са невъзможни или струват адски много пари, реших да си напрвя регистрация тук и да попитам/потърся помощ при по-компетентни лица.

Интересува ме според вас каква е реалната цена на интеграция в реално време (следене на цени и наличности) на xml feed с woocommerce и можете ли да предложите IT фирми, които са правили нещо такова и предлагат такава услуга. Предполагам зависи от състоянието на xml-a, но можете да ме ориентирате поне или мога да предоставя файловете за анализ. Става въпрос за български доставчици на техника.

Другото нещо, което ме интересува е двустранна интеграция с marketplace на emag. Виждам, че те вече имат разработен api connector за woocommerce. Според вас колко време би отнело и колко би струвало.

И също искам да попитам нужна ли ми е складова програма, която да свържа с woocommerce или мога нормално да работя само със сайта.

Благодаря Ви предварително:)

Ако някой реши да се свърже с мен, може да ми пише тук или на [email protected]
 
Последно редактирано:
Здравей, ще ти отговоря на въпросите, всичко е възможно само че, струва пари и евтино няма, особено да работи качествено.

1.Да стурва много пари, ако е направено качествено и много зависи от какво е този фийд, от сайт на доставчик или складова програма на доставчик, много зависи, ако е фийд и качествено се направи започва от 700 лв, всичко под 700 лв ще имаш ядове, зависи от броя фийдове примерно най-евтиното и качествено което намерих за Woo е 400 лв на фийд, 5 фийда по 400 лв, проверка за наличие и изтриване, контрол и поправки.

2.За пълна синхронизация интеграция на emag, започва от 1500+ лв и тя е на етапи, пълната която дори и ние предлагаме за Woo е 2700+ лв + ДДС и тя се прави за 25 работни дни.

3.Складов софтуер затеб, ще имаш наличности, бракове и контрол на склад? Приготви 2000+ лв само за интеграцията на складов софтуер, тук пак е 30 работни дни. Карай без склад софтуер, само счетоводителят си оправи и говори с него.

Всички цени който съм ти дал, са просто дъното, просто интеграциите със складове и API ако някой ти каже че, е евтино те лъже, който ти го кажи го накрай да го напише той да видиш какво ще свърши накрая и ще си загубиш времето. Ако имаш още въпроси питай и пак казвам, всичко става да имаш точните специалисти, другото е парите за тях.

Напиши колко пари ти взеха за онлайн магазина?

Поздрави,
Станимир И
 
Последно редактирано:
Здравей,

Благодаря за информацията!

До момента са ни взели около 4к лв и вместо xml feed получихме импорт на продукти, който не ми върши никаква работа.

Това с 5 фийда по 400лв не го разбрах.
 
Здравей,

Благодаря за информацията!

До момента са ни взели около 4к лв и вместо xml feed получихме импорт на продукти, който не ми върши никаква работа.

Това с 5 фийда по 400лв не го разбрах.

Привет, 4к не знам какъв е магазина нормална сума, много зависи от случая. Може да дам повече информация ако видя и магазина, така не е редно да пиша срещу хората, но сумата е нормална. Да 400 лв на фийд, защото се преглежда фийд от човека и прави проверки, като цяло е работа доста, но това е нормално. А това със импорт на продукти не разбрах, ти качваш таблици а не със cron job през 6 часа да проверява API или feed?

Поздрави,
Станимир И
 
Няма нужда да пишеш против никой.

Днес Ви писах имейл на страницата echelp, на който не получих отговор, освен че ще върнете информация до 2 часа, но никой не се свърза с мен цял ден.

Можете ли да направите такава интеграция с xml и колко ще ми струва? Става въпрос за 3 доставчика първоначално.

Изпратих ви на лично съобщение линк към сайта.
 
Няма нужда да пишеш против никой.

Днес Ви писах имейл на страницата echelp, на който не получих отговор, освен че ще върнете информация до 2 часа, но никой не се свърза с мен цял ден.

Можете ли да направите такава интеграция с xml и колко ще ми струва? Става въпрос за 3 доставчика първоначално.

Изпратих ви на лично съобщение линк към сайта.
Човекът за под 10К€ не си вдига телефона. Проекти с бюджет под половин милион не го интересуват изобщо. С две думи е един от форумните клоуни :D

Сега малко по темата:

1. Woo-то не му е най-силната страна обработката в админа.

2. Не ми стана много ясно дали имаш складови наличности или продаваш "на зелено" чужда стока. Ако е вторият вариант складова програма не ти трябва. Иначе пак казвам това не е най-силната страна на woo-то.

3. Емаг - същото като т.2. Не ясно какво точно искаш
 
  • Haha
Реакции: Esen
1. Имаме наша складова наличност от около 200 артикула, като за това ползваме складова програма писана от наш служител, която за жалост няма възможност да се интегрира с онлайн платформи.

2. Ще продаваме и "на зелено" както го наричате:) За това имам нужда от xml интеграция. Това което разбирам е че за момента няма нужда от складова програма.

3. В емаг в момента продаваме сравнително добре, но качваме ръчно артикулите си, следим си наличностите ежедневно, трудоемко и първобитно като цяло. Искам това нещо да се автоматизира до колкото е възможно, съответно да се увеличат артикулите и да се вдигнат продажбите, както и да се следят наличностите, като избегнем физическия фактор.
 
Последно редактирано:
1. Имаме наша складова наличност от около 200 артикула, като за това ползваме складова програма писана от наш служител, която за жалост няма възможност да се интегрира с онлайн платформи.

2. Ще продаваме и "на зелено" както го наричате:) За това имам нужда от xml интеграция. Това което разбирам е че за момента няма нужда от складова програма.

3. В емаг в момента продаваме сравнително добре, но качваме ръчно артикулите си, следим си наличностите ежедневно, трудоемко и първобитно като цяло. Искам това нещо да се автоматизира до колкото е възможно, съответно да се увеличат артикулите и да се вдигнат продажбите, както и да се следят наличностите, като избегнем физическия фактор.
Привет, ще погледна магазина, ще се радвам да помогна, все пак за имейла не работя сам, ще погледна.

Поздрави,
Станимир И
 
Благодаря искрено на този форум и на Станимир И за изчерпателната информация, която ми предостави на лично съобщение и за докладът със съвети за подобрение на сайта, който ми направи. Не го очаквах.
 
Ако беше по-малка надуФка, можеше и ние да му помогнеме с дизайна на ЛИЦЕТО на услугите си.. нали лице - пи.е продава, ама найсе :p
 
Благодаря искрено на този форум и на Станимир И за изчерпателната информация, която ми предостави на лично съобщение и за докладът със съвети за подобрение на сайта, който ми направи. Не го очаквах.
Може ли да видим сайта?
 
Благодаря искрено на този форум и на Станимир И за изчерпателната информация, която ми предостави на лично съобщение и за докладът със съвети за подобрение на сайта, който ми направи. Не го очаквах.
Супер. Много се радвам, че си получил помощ от хората тук. Че и повече. :)

Мое лично мнение е по някакъв начин да помислиш в бъдеще да не работиш много много с фирми, които ти обясняват как нещата няма как да станат. Дори и да има трудности, винаги се мислят алтернативи и се предлагат други опции. Идеята е да се достигне крайния резултат, а вече ти си това, което искаш като крайна цел, а те са съответно с идеите и предложенията. Повечето нормални фирми са така.

Успехи с магазина. И дано поне излезеш с желания продукт в края на всичко.
 
Може ли да видим сайта?
Достъпен е от този линк ehype.bg/nachalo , като все още е в процес на изграждане.

Ще се радвам да получа още feedback за подобрения или изграждане на неща, които липсват.

П.С. Цените и артикулите не са актуални.
 
Последно редактирано:
Дотук е доста професионално направен сайт.
4к лв е нормална цена за това ниво на работа.
Естествено, не и в тоя форум.

XML feed може да означава поне няколко неща с доста вариращо ниво на трудност за изпълнение.
 
Достъпен е от този линк ehype.bg/nachalo , като все още е в процес на изграждане.

Ще се радвам да получа още feedback за подобрения или изграждане на неща, които липсват.

П.С. Цените и артикулите не са актуални.
Вие ли избрахте домейна?
 
Кога
Супер. Много се радвам, че си получил помощ от хората тук. Че и повече. :)

Мое лично мнение е по някакъв начин да помислиш в бъдеще да не работиш много много с фирми, които ти обясняват как нещата няма как да станат. Дори и да има трудности, винаги се мислят алтернативи и се предлагат други опции. Идеята е да се достигне крайния резултат, а вече ти си това, което искаш като крайна цел, а те са съответно с идеите и предложенията. Повечето нормални фирми са така.

Успехи с магазина. И дано поне излезеш с желания продукт в края на всичко.

Кога PREDPRIEMACH.COM ще има MARKETPLACE?
 
Няма да си крива душата - харесва ми. Пипнато стилизация на цветовете, сруктурата е идеална, и като визия и като клинтска навигация. Няма тия сантименталности (които почти всички пропускат) - кривини, неравнини, изкълчвания.. Браво, добър е. Ако групата на Станимир са го правили тоя сайт, дължа му извинение :)
Като пари (особено за фирма) е екстра ;)
 

Горе