Wordpress - Да не прави Thumbnail на по-големи снимки - КАК ?

laika358

New Member
Здравейте, Колеги
От два дни се мъча със следния проблем. Искам като качвам снимка в моя блог да се правят thumbnails само за 2 резолюции.

Тоест аз качвам снимка 300x300 след това да ми прави малки 100x100 и 50x50. До тук всичко е ОК.

Ползвам функцията на ядрото за thumbnails която я има от версия 2.9 насам.

add_theme_support('post-thumbnails');

if (function_exists('add_theme_support')) {
add_theme_support('post-thumbnails');
set_post_thumbnail_size(300, 300, true); // Normal post thumbnails
add_image_size('sredna', 100, 100, true);
add_image_size('malka', 50, 50, true);
}

В администрацията от Настройки - Файлове съм задал същите размери за файловете.

Това което искам да нарпавя е, ако кача голяма снимка примерно 600x600 тя да не се надробява при качването на 300x300 после на 100x100 и 50x50.

Дали има начин да се каже, ако снимката е по-голяма примерно от 600 px примерно да не прави абсолютно никакви thumbnails не нея.

Сега е много неприятно като кача една снимка която ще се използва само голяма и да и прави по 3-4 по малки резолюции.

Благодаря Ви!
 
Wordpress вече си я има тази функция, само трябва да зададеш да се ползва оригиналната снимка. След като имаш горните настройки и ти се правят както трябва миниатюрите, то в папка wp-content/uploads/година/месец/ ще имаш 4 картинки.
1. оригинална-снимка.jpg
2. оригинална-снимкка-300x300.jpg
3. оригинална-снимкка-100x100.jpg
4. оригинална-снимкка-50x50.jpg
2, 3 и 4 са ти намачканите снимки, а едно ти е оригиналната снимка без да са направени никакви манипулации по нея.
 
От: Wordpress - Да не прави Thumbnail на по-големи снимки - КАК ?

Да, това го знам. Аз питам за нещо друго. Може би не съм се изразил правилно.

Значи имам в статията снимка която ми трябва да главна и да е 300x300 не нея ми трябват 100x100 и 50x50 за да се показва на главната страница с thumbnails.

Но ако във въпросната статия надолу искам да сложа голяма картинка примерно 600x600 px, на нея не ми трябва да имам 300x300 после 100x100 и 50x50 защото тя ще се изпозлва само вътре в статията с оригиналния размер 600x600 и по-малките не са необходими.

Та въпроса ми беше дали може точно това да се избегне. Тези под 300px да им прави thumbnails, но на големите изображения над 600px да не го прави.

Благодаря!
 
Има възможност естествено. Прочети това - http://php.net/manual/en/function.getimagesize.php
Само, че не мога да разбера, за какво ти е да пишеш още една функция да ти се проверява това, само за да спестиш 70-80кб под формата на място заето от миниатюрите.
Така или иначе, друга разлика няма да има, защото потребителите няма да виждат миниатюрите дори и да ги има на сървъра.
Каква е логиката на това упражнение?
 
От: Re: Wordpress - Да не прави Thumbnail на по-големи снимки - КАК ?

Ако не се лъжа пишеше и нещо в базата за всиските thumbnail в wp_postmeta.

Понеже не съм програмист труно ще успея да го направя, ако не намеря готова функция за WP.

Еми реших да спестя малко место, тъй като на ден се постват повече от 20 статии и всичките са с големи изображения. Понякога прави освен зададените размери и по една допълнителна и стават 4 файла, ненужно.

@ktomov, да те питам и още нещо понеже знам, че си запознат с WP. Преди време използвах timthumb.php и с него го нямах този проблем с многото размери на снимките, той динамично всеки път си правеше. Но почна да товари много хостинга и реших да ползвам вгредената фукнция на WP. Но сега като се замисля, може би този скрипт (timthumb.php) не е работел правилно понеже имаше кеш и не би трябвало да товари чак толкова много.

Какво ти е мнението за голям сайт на WP дали си струва да се използва. Гледах доста от големите сайтове не видях да го използват на всякъде е със статични оразмерени преди това изображения, ама знам ли ...

Ако не те затруднява може да помогнеш да направим такава функция за по-големите изображения да не им прави миниатюри. Мисля, че и на други хора ще им е от полза.

Благодаря! Ще се радвам, ако помогнеш :)
 

Горе