Wordpress блог

Wellco

Active Member
Здравейте!

Какво ви е мнението за български Wordpress блог като този ?

Според вас ще захване ли трафик със сео оптимизация без платена реклама?

Не се сещам за друго, дайте ми мнения и препоръки за такъв тип блог.

P.S. Хубаво ли е според вас да се използва домейн като blog.imenasaita.com

Благодаря предварително!
 
Много пъти съм мислил да правя обаче мразя да превключвам м/у кирилица и латиница докато пиша.

Ще хване трафик, що да не хване. От платена реклама виждам нулев смисъл, освен Адуърдс за някоя суперконкурентна фраза. В крайна сметка ще таргетираш определени търсения, а няма да продаваш тренди боклуци на разни бгмами.
 
Като гледам повечето фейсбук групи, в които се пише за WP, постоянно се пита и генерира съдържание. Но уви, забелязвам също така как нещо, което се пита и му се отговаря потъва в рамките на няколко месеца, като пак се появи някой и пита същото. :) Да, може да получи по прясна информация, но за някои неща не се ъпдейтва така бързо.

Да, ще има трафик, но той ще зависи от това колко добре са написани и компетентни статиите. В примерния сайт съм забелязал, че този, който е писал е имал сблъсък с почти всичко. Системата е доста популярна и определено ще имаш аудитория. За платена реклама не може да си говорим тук, просто поради простата причина, че гониш SE трафик, идващ от лонг тейли. Например: Най-добрите плъгини за сигурност, Как да направя скрити сесии в сайта си и подобни.
 
А защо си избрал поддомейн за това? Няма ли да си е на рут домейна? Или ще е нещо допълнително, а не основно към друга идея?
Идеята ми е следната.

На домейна blog.xsait.com да бъде самия блог , който ще генерира трафик и ще има разположени реклами към xsait.com
И в случая xsait.com ще предлага услуги като изработка на сайт,сео,дизайн....

Но всичко ще се случи бавно, поради причината, че нямам много време за писане на статии.
 
Идеята ми е следната.

На домейна blog.xsait.com да бъде самия блог , който ще генерира трафик и ще има разположени реклами към xsait.com
И в случая xsait.com ще предлага услуги като изработка на сайт,сео,дизайн....

Но всичко ще се случи бавно, поради причината, че нямам много време за писане на статии.

Става, както казаха по горе примери много ;)
А за статиите щом нямаш време ще намериш някой да ти ги напиши срещу заплащане
 
@Wellco , разбрах. Но ако ще правиш нещо такова в бг вариант, си заслужава отделен бранд домейн. А ти вече си пренасочвай както искаш трафика. За това попитах. Проектът ми се вижда доста сериозен от гледна точка на информация. Но все пак е важна каква ще е в последствие концепцията за развитие.
 
А за използването на поддомейн за самия блог от гледна точка на СЕО какво ще кажете? Ще влияе ли негативно ?
 
А за използването на поддомейн за самия блог от гледна точка на СЕО какво ще кажете? Ще влияе ли негативно ?
Не мисля, че ще има голямо значение. Въпрос на оптимизация и популярност (връзки, тайпване и т.н.).
 
Няма какво да го мислиш, ако мислиш, че може да го направиш и държиш живо, скачай смело. Отлагането, знам от опит, създава куп други неприятности.
 

Горе