Wordpress въпроси

5ROVBABY

Active Member
Привет,

От няколко часа се занимавам с WP и имам един въпрос засега, но тъй като очаквам да имам още много, името на темата е в мн.ч.
И така към въпроса - Как мога да направя така, че да имам повече от една Post Page, като съответно при написване на всеки нов пост избирам в коя Post Page да се намира ? В настройките е възможно да се сложи само една Frontpage и една Post Page. Търсих някакъв plugin, но уви не успях да намеря. Благодаря предварително.
 
От: Wordpress въпроси

Просто добаваш гр. категории и си постваш Post Page(сататиите) като след това избираш категория
 
Wordpress хакове

Може ли да дадете мнения от къде най-често се хаква Wordpress - идей, мнения, коментари
 
От: Wordpress въпроси

Привет,

От няколко часа се занимавам с WP и имам един въпрос засега, но тъй като очаквам да имам още много, името на темата е в мн.ч.
И така към въпроса - Как мога да направя така, че да имам повече от една Post Page, като съответно при написване на всеки нов пост избирам в коя Post Page да се намира ? В настройките е възможно да се сложи само една Frontpage и една Post Page. Търсих някакъв plugin, но уви не успях да намеря. Благодаря предварително.
Ако опиташ да обясниш точно какво искаш да постигнеш, ще е по-лесно да ти се отговори.
Щото така много ти е абстрактен въпроса и вероятно има по-смислено решение от това дето искаш да направиш.

Може ли да дадете мнения от къде най-често се хаква Wordpress - идей, мнения, коментари
Не съм гледал официална статистика, ама въпросът е твърде хардкор за тоя форум. Пък и зависи дали искаш да се защитаваш, или да хакваш.
Хакването го изключвам, понеже щом задаваш тоя въпрос на това място, значи не можеш хакна нищо.
Това дето можеш да направиш, за да се защитиш - криеш инсталационната папка, задаваш читави права на подпапките, подбираш темата и плъгините. Първите две са лесни.

Уордпрес си има стандарти, правила, нейтив функции за осигуряване на секюрити. Подбирай теми и плъгини от девелъпъри/сайтове дето имат вид да знаят тия работи. Примерно масата ThemeForest автори едва ли влизат в тая бройка. Не блъскай плъгини за щяло и нещяло. Избягвай/подбирай внимателно теми и плъгини с какъвто и да е user input - контактни форми, събмит форми от всякакъв сорт и прочие.
 
Последно редактирано:
От: Wordpress въпроси

@ Noke
Надявам се сега да се изразя по-ясно, но е възможно отново да fail-на понеже съм доста нов с WP. Например пиша нов пост(Add New Post) от менюто Add New, което е ситуирано в горната част на сайта когато съм логнат като admin и поста автоматично се поства в Post Page-a. Аз искам да имам 2 или повече Post Page-a. Дано да съм се изразил правилно този път. Ако отново не ме разберете ще мъча друго обяснение, докато се получи.
 
От: Wordpress въпроси

Аз тоя момент го разбрах. Само не разбрах защо ползваш тая опция за Постс пейдж. Това обикновено се ползва за малко по-къстъм случаи.
Всички теми си имат дефолтен начин за показване на постовете един след друг. Няма нужда да сетваш нищо там - махни каквото си селектирал и виж дали всичко изглежда добре.
 

Горе