Търся: Wordpress майстор

Статус
Not open for further replies.

xainov

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
33   0   1
Доверих се на едни криейтъри на сайтове (препоръчани) и пишман станах. Направили са така, че каквото се качи на една страница, се качва навсякъде. Трябва ми wordpress мастър, който ще оправи бъкиите им срещу заплащане, разбира се.
Сайтът е dhp.bg
Моля за оферти на ЛС
 
Разработчиците във футъра ли са? Как си се навил като имаш толкова много хора тук. И отделно май си потребител в няколко WP групи, ако не се лъжа. Иначе щях да предложа @Sky , @Spyrax и @NovaPS .

Сигурно ще получиш оферти на ЛС, ако дадеш някаква идея какво има за оправяне. Успехи от мен.
 
Не знам колко са ти взели, но сайта е доста зле. Падащо меню с три-редови съб-меню линкове, стрелката не е центрирана добре, натам дори не е нужно да скролвам надолу. От много време насам не съм виждал толкова лошо изпълнение. :)

Колегите вече предложиха някои потребители.
 
SEO-то на този сайт е невероятно трагично... толкова зле е направена onPage частта, че дори да излееш много пари за линкове няма да се класираш никъде. @xainov , спомням си, че и ти предлагаше разни SEO услуги преди време, как си приел изпълнението изобщо?
1674393790107.png
Честно казано за такова нещо не бих подписал приемно-предавателен протокол и не бих платил, ако аз съм клиентът. Това си е една инсталирана WP тема със сменени снимки и дотам....
 
SEO-то на този сайт е невероятно трагично... толкова зле е направена onPage частта, че дори да излееш много пари за линкове няма да се класираш никъде. @xainov , спомням си, че и ти предлагаше разни SEO услуги преди време, как си приел изпълнението изобщо?
Виж файлът 27344
Честно казано за такова нещо не бих подписал приемно-предавателен протокол и не бих платил, ако аз съм клиентът. Това си е една инсталирана WP тема със сменени снимки и дотам....
Това е сайт за под 1000 лева, какви договори и протоколи говориш...
 
Това е сайт за под 1000 лева, какви договори и протоколи говориш...
Мога да ти покажа мои проекти за под 1000лв, за които е съставен договор. Не са цели сайтове, а доработки, където според мен е още по-наложително да има договор, защото иначе много често клиентът разширява заданието в процеса на работа.
Другото което е - откъде си сигурен колко струва точно? Не пречи да са си оставили ръцете и за много пари.
 
2023 сме вече и още има хора които се впечатляват от сайтове правени с Диви :D
То не е смешно а тъжно де. Иначе добре са те класирали за Лорем ипсум
Дивито си е ок ама в случая са дали на някой стажант да се учи.

... освен ако сайта в подписа не е собственост на стажант и т.н.
 
Последно редактирано:
Нямаше такива протоколи, трябваше ми сайт бързо, съответно влязох в Грабо и си купих ваучер за сайт. Изпратих снимки и текст. Платих 250 лв и получих това изчадие. Авторите им са докладвани на Грабо и едва ли ще могат да си пробутват некадърността на друго място. Но на мен ми остана ей това нещо, което ми е за хуй. Та да, имам хора, които се занимават със СЕО, НО за да си свършат те работата, някой преди тях трябва да оправи тази мазня. Предложения?!
 
за 250лв е добре
Да, съгласен съм, че за 250лв трудно може да се постигне повече. Като се сложат и таксите за грабо, някакви минимални разходи по проекта + някакъв данък... сигурно разработчика е взел не повече от 150лв за себе си.

Има много хора, които си разбират от работата във форума и биха помогнали, но не срещу такива пари. Сериозен WP фирмен сайт с всички екстри към него и купени лицензи за темата/разширенията в момента започва от 3000лв без ДДС по мои последни данни.
 
Нищо лично, но за 250 лв, не знам какво очакваш, как въобще сериозен човек търси изработка през grabo, това е все едно да оставя на A1 да оправи пералнята. Дневно имаме над 50 обаждания само 2 до 3-ма човека са готови да платят нещо над 1000 лв и да получат качество. Всичко започват колко ще струва и когато чуят цена 2500 лв - 3700 лв, казват това е твърде много за сайт или магазин.

Ако искаш да правиш нещо и смяташ себе си за сериозен човек, трябва да имаш ресурси и после да имаш очи да казваш на уеб студиото какви глупости са направили. Не се сърди, но ако няма да правиш нещо сериозно просто не се хващай, ще загубиш нерви както тук си загубил.

Поздрави,
Станимир И
 
Нямаше такива протоколи, трябваше ми сайт бързо, съответно влязох в Грабо и си купих ваучер за сайт. Изпратих снимки и текст. Платих 250 лв и получих това изчадие. Авторите им са докладвани на Грабо и едва ли ще могат да си пробутват некадърността на друго място. Но на мен ми остана ей това нещо, което ми е за хуй. Та да, имам хора, които се занимават със СЕО, НО за да си свършат те работата, някой преди тях трябва да оправи тази мазня. Предложения?!
Хахаха, ти брат какво точно си очаквал за тези пари? Баси бизнесмените, човек. Сайт за 250 лв. Рииилииии? :D

Да ти е за урок. Качествено направен сайт за под 1000 лв., дори и с WP скоро не съм виждал, а ти ако искаш даваш и по 100 лв. ;) Сега хвани и си плати като бял човек и си получи качествен продукт. А с тия 250 лв., ходи пий една студена вода. В случая никой не ти е виновен, не знам какво точно съчувствие търсиш тук, ако въобще го търсиш, защото ако е оплакване, е по-тъжно. ;)
 
Вижте сега - според мен не може да има разработчик, който казва ще ти направя сайт за 250 лв и разработчик, който ще ти каже, че ще ти направи сайт за 2500 лв. Един от двамата лъже. Точно колкото може да има веган кашкавал. Но, голямото Но в случая е, че 250 лв са пари и аз съм ги дал. На мен като ми се обадят и ми кажат: "бюджета ми е 200 лв", аз казвам какво мога да направя за тия пари. При мен е подвеждане, понеже за 250 лв се декларира, че ще свършат работа. Да, сега ще си платя, но пак няма да дам 7-8000 лв, каквито разработчици се навъдиха.
И няма да е лошо всички самозабравили се да се замислите - почваш бизнес - имаш големи планове, но нямаш големи пари. Искаш бизнеса ти да е онлайн. Имаш да кажем 10к лв. Ако дадеш 7 за сайт, то с к'ви пари ще заредиш стока, ще пуснеш реклама и прочие?!
Та за сайт ще дам 7к, само ако съм си приготвил 50к за бизнеса. А според моя опит - неща, които съм ги почвал с малко пари са успявали, а неща, които съм ги почвал с много финанси са се проваляли върховно.
 
250 лв са пари
Бъркаш се нещо, 250лв отдавна не са пари. Няма да ти стигнат да платиш сметката на касата в Лидъл. За 250лв, вече, никой няма да ти отговори на запитването. Само темата, ако тръгнеш да я купуваш, е над 100лв, а може да има и други платени разширения, някой се е занимавал над 2-3 часа с работа по сайта и сигурно още толкова да си комуникира с теб. И дефакто са ти направили не лош сайт, за парите си, аз лично ще ти взима поне 400лв за подобен сайт с диви тема.
 
Вижте сега - според мен не може да има разработчик, който казва ще ти направя сайт за 250 лв и разработчик, който ще ти каже, че ще ти направи сайт за 2500 лв. Един от двамата лъже. Точно колкото може да има веган кашкавал. Но, голямото Но в случая е, че 250 лв са пари и аз съм ги дал. На мен като ми се обадят и ми кажат: "бюджета ми е 200 лв", аз казвам какво мога да направя за тия пари. При мен е подвеждане, понеже за 250 лв се декларира, че ще свършат работа. Да, сега ще си платя, но пак няма да дам 7-8000 лв, каквито разработчици се навъдиха.
И няма да е лошо всички самозабравили се да се замислите - почваш бизнес - имаш големи планове, но нямаш големи пари. Искаш бизнеса ти да е онлайн. Имаш да кажем 10к лв. Ако дадеш 7 за сайт, то с к'ви пари ще заредиш стока, ще пуснеш реклама и прочие?!
Та за сайт ще дам 7к, само ако съм си приготвил 50к за бизнеса. А според моя опит - неща, които съм ги почвал с малко пари са успявали, а неща, които съм ги почвал с много финанси са се проваляли върховно.
Дрън, дрът, да пляст. И двамата ще ти направят сайт, въпросът е кой какъв ще ти направи. Много наивно мислиш, и може би за това си в тази ситуация. Но по-странното е защо си изненадан? Какви вегани, какви 5 лева. Разсъждаваш така - има телефони за 200 лева и за 2000 лева, от тук натам ти се преценяваш какво ще си вземеш. Трябва да си много голям оптимист, че ще получиш телефон за 2000 лева, плащайки 200 лева. Явно си по-луд от този дето ти го продава. :) И кой по дяволите купува сайт с ваучер, що за идиоти сте?
 
Вижте сега - според мен не може да има разработчик, който казва ще ти направя сайт за 250 лв и разработчик, който ще ти каже, че ще ти направи сайт за 2500 лв. Един от двамата лъже. Точно колкото може да има веган кашкавал. Но, голямото Но в случая е, че 250 лв са пари и аз съм ги дал. На мен като ми се обадят и ми кажат: "бюджета ми е 200 лв", аз казвам какво мога да направя за тия пари. При мен е подвеждане, понеже за 250 лв се декларира, че ще свършат работа. Да, сега ще си платя, но пак няма да дам 7-8000 лв, каквито разработчици се навъдиха.
И няма да е лошо всички самозабравили се да се замислите - почваш бизнес - имаш големи планове, но нямаш големи пари. Искаш бизнеса ти да е онлайн. Имаш да кажем 10к лв. Ако дадеш 7 за сайт, то с к'ви пари ще заредиш стока, ще пуснеш реклама и прочие?!
Та за сайт ще дам 7к, само ако съм си приготвил 50к за бизнеса. А според моя опит - неща, които съм ги почвал с малко пари са успявали, а неща, които съм ги почвал с много финанси са се проваляли върховно.
Това, което казваш е на теория вярно, но за някакъв собственик на къща за гости, бакалия или друг микро бизнес, който не разбира грам от изработка на сайтове, отваря Грабо, вижда оферта за 250лв и си казва "защо пък да не пробвам". В този ред на мисли тази услуга изобщо не трябва да се предлага и за това съм съгласен, но ти си човек, който не е от вчера в интернет. Не знаеш ли, че един лиценз за тема струва 65$ минимум и отгоре ти слагат VAT? Отделно имаш като минимум един SEO плъгин, Rank Math е по-евтин и по-добър от останалите, но и той струва колкото темата. Значи за да имаш един нормално работещ сайт без никакви претенции най-малко трябва да се изхарчат 130$ + 20% = 156 (280лв приблизително). Е, как излиза сметката? Проста математика е това.
В този ред на мисли:
"Направили са така, че каквото се качи на една страница, се качва навсякъде"
Според мен не ти трябва "WordPress майстор", на който да платиш едни други 200лв и да оплюеш, че нищо не може, а просто да си купиш лиценз за темата и да замениш файловете, защото е много вероятно този проблем да е от някой нулиран плъгин/тема, който е стара версия и има конфликт с PHP версията.

Не знам защо уж хора, които са наясно как работят нещата в уеб искат всичко да им се върши за без пари, наистина. Такива мижави услуги ще изчезнат, когато собственици на бизнез престанат да се държат като консуматори, които искат да потребяват повече и повече за все по-малко пари.

Един от двамата лъже.
Не, нито един от двамата не лъже. Онзи с евтиния сайт вероятно няма никаква идея какво са потребителски пътеки, семантично ядро, лендинг страници, A/B тествания, mobile-first indexing и все такива чудати термини от дигиталния маркетинг, чието познаване е много необходимо за успеха на даден сайт. Добрите фирми започват с маркетинговата стратегия и фунията и завършват с изграждането на сайта. Плюс това всеки себеуважаващ се специалист се записва на някакви семинари, конференции, обучения, купува някакви книги по темата.. това струва много пари, дава доста актуални знания и трябва да се "избие" отнякъде. При фирмите от типа "сайт за 250лв" са се научили да инсталират тема и да сменят съдържание, с това започва и завършва работата.


Така че - услугата не трябва хич да се предлага в този й вид, но и ти трябваше малко да си напишеш домашното. Работа на клиента е да разпитва какво се включва в услугата за 7к и какво в тази за 250лв, да сравни, да пита и да вземе информирано решение.
 
Последно редактирано:
Аз виждам много свършена работа по сайта, като сметнем че са инсталирали и нагласили плъгин за риъл естейт да пасне даже визуално на останалото.

За 250 лв това си е направо "theft".
 
Така, ето какво включва или трябваше да включва офертата в Грабо:
Офертата включва
• Индивидуален responsive дизайн за всички мобилни устройства (базиран на платформата WordPress);
• Начална SEO оптимизация;
• Дизайн и изработка на лого (в растерни и векторни формати);
• Административен панел за управление на съдържанието;
• Интеграция с GDPR;
• Техническа поддръжка за 12 месеца и доживотен лиценз от един от най-известните WordPress билдъри на стойност 249$;
• Обучение за работа с платформата и администрация на съдържанието във видео разговор.
GDPR интеграция
• Създаване на страница "Общи условия";
• Създаване на страница "Политика за поверителност";
• Политика за събиране на информация чрез "бисквитки";
• Cookie Bar за съгласие с политиката за "бисквитките".
SEO оптимизация
• Оптимизация на текстовете и изображенията, ако е необходимо;
• Въвеждане на мета описания, заглавия и ключови думи;
• Създаване на xml карта на сайта;
• Създаване на robot.txt файл;
• Интеграция с Google Search Console, Yandex Metrica и Bing;
• Интеграция със социални мрежи;
• Оптимизация за скорост и бързо зареждане на сайта;
• Създаване и конфигуриране на Google Analytics.
Техническа поддръжка
• Регулярни бекъпи;
• 24/7 мониторинг на сайта;
• Актуализации и ъпдейти;
• Защита от хакерски атаки;
• Поддръжка и конфигурация на имейл акаунти;
• Безплатни консултации.

Лично аз не бих правил бизнес с хора, за които 250 лв не са пари, понеже 250 лв за една лъжа са много пари. Мога да отбележа едно по едно кое от горните неща, които са казали, че съдържа офертата е изпълнено. И то не е много да ви кажа.
'Щото ако някой ви прецака с 250 лв тук, ще вдигнете врява до небесата, ама иначе 250 лв не били пари.
 
Така, ето какво включва или трябваше да включва офертата в Грабо:
Офертата включва
• Индивидуален responsive дизайн за всички мобилни устройства (базиран на платформата WordPress);
• Начална SEO оптимизация;
• Дизайн и изработка на лого (в растерни и векторни формати);
• Административен панел за управление на съдържанието;
• Интеграция с GDPR;
• Техническа поддръжка за 12 месеца и доживотен лиценз от един от най-известните WordPress билдъри на стойност 249$;
• Обучение за работа с платформата и администрация на съдържанието във видео разговор.
GDPR интеграция
• Създаване на страница "Общи условия";
• Създаване на страница "Политика за поверителност";
• Политика за събиране на информация чрез "бисквитки";
• Cookie Bar за съгласие с политиката за "бисквитките".
SEO оптимизация
• Оптимизация на текстовете и изображенията, ако е необходимо;
• Въвеждане на мета описания, заглавия и ключови думи;
• Създаване на xml карта на сайта;
• Създаване на robot.txt файл;
• Интеграция с Google Search Console, Yandex Metrica и Bing;
• Интеграция със социални мрежи;
• Оптимизация за скорост и бързо зареждане на сайта;
• Създаване и конфигуриране на Google Analytics.
Техническа поддръжка
• Регулярни бекъпи;
• 24/7 мониторинг на сайта;
• Актуализации и ъпдейти;
• Защита от хакерски атаки;
• Поддръжка и конфигурация на имейл акаунти;
• Безплатни консултации.

Лично аз не бих правил бизнес с хора, за които 250 лв не са пари, понеже 250 лв за една лъжа са много пари. Мога да отбележа едно по едно кое от горните неща, които са казали, че съдържа офертата е изпълнено. И то не е много да ви кажа.
'Щото ако някой ви прецака с 250 лв тук, ще вдигнете врява до небесата, ама иначе 250 лв не били пари.
Е ако не са ти изпълнили нещата защо си им платил?
 
Статус
Not open for further replies.

Горе