wordpress - натоварване

ivan01

Member
тази система може ли да издържи на голям трафик и натоварване >

например повече от 1000 публикации в него и още толкова потребители ? :(

като зависи и от модове и плъгини които са инсталирани .... има някои които кешират дали ще свършат работа >
 
Последно редактирано:
От: wordpress - натоварване

Издържа :) Зависи от хостинг, но попринцип системата издържа. Аз имам 3-4 годишен блог с около 8000 поста и си работа идеално. Лично на мен голямо забвяне ми е правил само един плъгин, който използвах за вътрешен линк билдинг, но това пак мога да го свържа със слабата база данни.
 
От: wordpress - натоварване

Издържа :) Зависи от хостинг, но попринцип системата издържа. Аз имам 3-4 годишен блог с около 8000 поста и си работа идеално. Лично на мен голямо забвяне ми е правил само един плъгин, който използвах за вътрешен линк билдинг, но това пак мога да го свържа със слабата база данни.

Благодаря,
дано да е само от хостинга , защото това не може да ме сбърка

но щом казваш че системата издържа това е добре :D
 
бикс бате не е до уникални на риселър на хостгеитър десетина блога с по няколкостотин + една купчина плугини включително впстатс при някои от тях а това е плугин които товари много + още други сайтове никога не са ми писали за процесорно време
 
От: wordpress - натоварване

Сори че вдигам стара тема, ама няма смисъл да отварям нова.
Колко е примеливо изразходваното процесорно време за 10 000 импресии ?
 
От: wordpress - натоварване

Сори че вдигам стара тема, ама няма смисъл да отварям нова.
Колко е примеливо изразходваното процесорно време за 10 000 импресии ?
Сещаш се, че няма кой да ти отговори на подобен въпрос, защото нещата винаги може да са различни.
Пример - ти ползват Тема А, а аз Тема Б. В твоята няма скрипт като timthumb, за да ти прави tumbnails, в моята има. Според теб коя ще товари повече?
Да не говоря за плъгините, че там нещата стават сериозни. Разлика винаги може да има и това се дължи не толкова на php рендването, а на mysql query-тата, защото при много плъгини - те са много.
Моя съвет е да използвате W3 Total Cache. От както махнах WP Super Cache, и инсталирах предния плъгин, натоварването спадна на половина.
Също така ти препоръчвам да прочетеш и този ми постинг тук, където съм описал малко по-подробно как може да оптимизираш VPS (ако разполагаш с такъв), но и на споделен хостинг да си W3 Total Cache, също може да ти помогне, защото разполага с Disk Caching, ако нямаш инсталиран някой OpCode оптимизатор.
За информация - блог с 200 публикации, 5000 потребителя, 500 коментара и над 25 активирани плъгина, който прави 9000 уникални с 55000 импресии, почти не товари VPSа ми и има вариант да се пусне още един блог със същите резултати - пак ще ги издържи.
 
От: wordpress - натоварване

Сега забелязах че дори http://mashable.com/http://mashable.com/ ползва Уърдпрес.
Вадете си изводи.
А аз от там забелязах какъв е кеширащият плъгин и го добавих в моя сайт :)
Истината е, че wordpress е далеч от така нарочената "товареща система", въпроса е да знаеш/разбереш как да я оптимизираш и какво да ползваш и/или да не ползваш като добавка.
 
От: От: wordpress - натоварване

Имаш ли представа откъде иде проблема в W3 Total Cache - при опит да го активирам ми дава, че не може да създаде папка uploads , направих wp-content да е 777 но пак не иска..??
 
От: От: wordpress - натоварване

А аз от там забелязах какъв е кеширащият плъгин и го добавих в моя сайт :)
Истината е, че wordpress е далеч от така нарочената "товареща система", въпроса е да знаеш/разбереш как да я оптимизираш и какво да ползваш и/или да не ползваш като добавка.

Имаш ли представа откъде иде проблема в W3 Total Cache - при опит да го активирам ми дава, че не може да създаде папка uploads , направих wp-content да е 777 но пак не иска..??
 
От: От: От: wordpress - натоварване

Имаш ли представа откъде иде проблема в W3 Total Cache - при опит да го активирам ми дава, че не може да създаде папка uploads , направих wp-content да е 777 но пак не иска..??
Аз следвах тези стъпки тук и не съм имал подобен проблем. Сложи папката uploads в папка wp-content и тя да е 777. Вероятно от там идва проблема.
 
От: От: От: От: wordpress - натоварване

Аз следвах тези стъпки тук и не съм имал подобен проблем. Сложи папката uploads в папка wp-content и тя да е 777. Вероятно от там идва проблема.
Благодаря .Успях да подкарам W3 Total Cache, проблема беше че бяха останали грешни данни за upload директорията зададени в настройките не WP.
Ще го тествам няколко дни за да видя има ли голяма разлика спрямо него и Hyper Cache + DB Cache reloaded..
 

Горе