Wordpress на български в няколко стъпки, винаги последната версия.

r.stefanov

Well-Known Member
Здравейте,

Постоянно ме питат хора как да "побългарят" Wordpress и за това написах кратка статия. Работи с последните версии на платформата. За статията използвах TwentyTwelve като пример.

От тук можете да изтеглите .po/.mo файловете за още няколко теми или например само за администраторската част: http://translate.wordpress.org/projects/wp/3.5.x

Които желае може да се включи и да превежда добавки или други themes.

Една от основните причини за хакнати Wordpress сайтове е, че се използват стари версии. Да се надявам, че сега поне няма да ми се налага да споря с хора, че локализацията отнема 4-5 минути да се конфигурира. (при наличието на .mo на български език за темата разбира се, повечето платени теми/добавки имат).

Повече инфо тук и тук.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Brad
От: Wordpress на български в няколко стъпки, винаги последната версия.

Поздравления за статията, колега.

Ще се включа в темата да препоръчам един plugin, с който лесно може да се превежда, както самият WordPress и темите към него, така и различните plugin-и: Codestyling Localization

Ако Ви е дразнило някъде някое бутонче или надписче (примерно Search, вместо Търси), то с този plugin ще можете да го редактирате (преведете) с няколко клика без да е нужно да се ровите в хостинга да търсите html или mo файла.
 
От: Wordpress на български в няколко стъпки, винаги последната версия.

Игра си да преведеш версия 3.5 ли?
Между другото, спокойно може да се инсталира 3.2.1 от българския сайт, и да се ъпдейтне до последната версия, нищо че е на английски.

Иначе на темите, които ползвам (и си правя) си го създавам сам. Естествено ако автора си е поиграл да направи стринговете така:
PHP:
<?php _e(...) ?>

Иначе евала, ще го тествам. :)
 
От: От: Wordpress на български в няколко стъпки, винаги последната версия.

Игра си да преведеш версия 3.5 ли?
Между другото, спокойно може да се инсталира 3.2.1 от българския сайт, и да се ъпдейтне до последната версия, нищо че е на английски.

Иначе на темите, които ползвам (и си правя) си го създавам сам. Естествено ако автора си е поиграл да направи стринговете така:
PHP:
<?php _e(...) ?>

Иначе евала, ще го тествам. :)

Мислех да превеждам изцяло, но се отказах :lol:
 
От: Wordpress на български в няколко стъпки, винаги последната версия.

Добавих и как се превежда тема, която никъде превод на български език.
 
Последно редактирано:
От: Wordpress на български в няколко стъпки, винаги последната версия.

А някакъв елегантен начин да оставим админ панела на английски, а останалото на български? Има разни плъгини, но гледам, че са старички...
 
От: Wordpress на български в няколко стъпки, винаги последната версия.

А някакъв елегантен начин да оставим админ панела на английски, а останалото на български? Има разни плъгини, но гледам, че са старички...

Аз използвам този, като не ми е правил проблеми дори с тестовата версия на WP. Ако ти се занимава можеш да пипнеш и самите файлове, които отговарят за превода на панела, вместо да използваш добавка.

You are using a development version (3.6-alpha-23883).
 
Последно редактирано:
От: Wordpress на български в няколко стъпки, винаги последната версия.

А някакъв елегантен начин да оставим админ панела на английски, а останалото на български? Има разни плъгини, но гледам, че са старички...
Аз лично си превеждам wordpress-а само от файловете на темата. То няма какво толкоз да му преведеш. Влизаш в едитора и си едитваш. Много по-ефикасно и безпроблемно решение за мен. Така след някой друг update на WP ще ти остане преведено. 8)
 

Горе