Wordpress питане за връзки и пренасочване в сайта

cvetin

Member
Здравей, мога ли да попитам знаещите, за съвет относно пътят към определени директории във Wordpress.
Имам създаден сайт в основна директория на сървъра/в корена/ с инсталиран Wordpress.
Създадох допълнителна папка/условно "elegans'/ и там инсталирах друг Wordpres за друг сайт /исках да ползвам един хостинг, а с втори домейн да го пренасоча и да отваря втория сайт.
Направих го, пренасочих втория домейн към папка "elegans" и сега на адрес http://cafe-elegans.de/ се отваря точно това което искам, но след като кликна в менюто на друга страница например" галерия" и в браузъра ми показва http://bgmarketrodina.de/elegans/?page_id=8
което не е добре.
Някаква идея какво мога да направя по въпроса?
Ще бъда благодарен.
 
От: Wordpress питане за връзки и пренасочване в сайта

Еми доколкото виждам, правилно ти показва браузера. А ти искаше да спечелиш линкове?
 
От: Wordpress питане за връзки и пренасочване в сайта

Грешен пост
 
Последно редактирано:
От: Wordpress питане за връзки и пренасочване в сайта

С Fantastico ли инсталираш WP-a?
 
От: Wordpress питане за връзки и пренасочване в сайта

Здравей, мога ли да попитам знаещите, за съвет относно пътят към определени директории във Wordpress.
Имам създаден сайт в основна директория на сървъра/в корена/ с инсталиран Wordpress.
Създадох допълнителна папка/условно "elegans'/ и там инсталирах друг Wordpres за друг сайт /исках да ползвам един хостинг, а с втори домейн да го пренасоча и да отваря втория сайт.
Направих го, пренасочих втория домейн към папка "elegans" и сега на адрес http://cafe-elegans.de/ се отваря точно това което искам, но след като кликна в менюто на друга страница например" галерия" и в браузъра ми показва http://bgmarketrodina.de/elegans/?page_id=8
което не е добре.
Някаква идея какво мога да направя по въпроса?
Ще бъда благодарен.
Няма как да стане, точно това което искаш в този ти сетъп. Понеже имам много работа в момента няма да се впускам в обяснения.
1. хостинга ли те ограничава за това? Ако е така сменяй го. Ако не, си направи 2 нормални инсталации да не се мешат .htaccess-и и пермалинкове
исках да ползвам един хостинг, а с втори домейн да го пренасоча и да отваря втория сайт.
2. Ако държиш точно на такъв сетъп си инсталирай мултисайт и домейн мапинг
 
От: Wordpress питане за връзки и пренасочване в сайта

@cvetin, ако хостинга където ти се намира 'bgmarketrodina.de' като главен домейн позволява добавяне на още домейни (да хостваш повече от 1 домейн на акаунт), добави 'cafe-elegans.de' като такъв домейн и посочи да използва за главна директория папката 'elegans', в която си инсталирал вече 2-рия WordPress. След това ще трябва да влезеш в базата данни на този 2-ри WordPress и от таблицата 'wp_options' да промениш на 1-вата сраница опцията 'siteurl' на домейна, който искаш да изполваш, както и на 2-рата страница опцията 'home' отново на същия този домейн. Така ще посочин на WordPress да използва нози домейн като основен и 2-те инсталации ще и работят независимо една от друга с отделни домейни.
 
От: От: Wordpress питане за връзки и пренасочване в сайта

@cvetin, ако хостинга където ти се намира 'bgmarketrodina.de' като главен домейн позволява добавяне на още домейни (да хостваш повече от 1 домейн на акаунт), добави 'cafe-elegans.de' като такъв домейн и посочи да използва за главна директория папката 'elegans', в която си инсталирал вече 2-рия WordPress.
Това съм го направил и работи, само, че както обясних по горе след като започна да влизам във вътрешни страници на самия сайт в браузъра ми изписва url на основния сайт, а новия го добавя все едно е субдомейн.
След това ще трябва да влезеш в базата данни на този 2-ри WordPress и от таблицата 'wp_options' да промениш на 1-вата сраница опцията 'siteurl' на домейна, който искаш да изполваш, както и на 2-рата страница опцията 'home' отново на същия този домейн. Така ще посочин на WordPress да използва нози домейн като основен и 2-те инсталации ще и работят независимо една от друга с отделни домейни.
Влязох в базата на wp_options', но там не намирам на 1-ва страница опцията 'siteurl' нещо немога да се оправя, но ще се блъскам.

Благодаря за изчерпателния отговор, ако се наложи ще питам пак.
 
От: Wordpress питане за връзки и пренасочване в сайта

Пак да питам - как инсталираш WP-a?
Ако не можеш да се оправиш направи си инсталацията с Фантастико. Като те пита за домейна избираш си домейна на кафето, като те пита за директория оставяш празно полето, попълваш си име и парола за админ акаунта и ти приключват терзанията (по този проблем).
 
От: Wordpress питане за връзки и пренасочване в сайта

Ще отговоря;
Инсталирам през FTP: Filezilla
Сървъра е немски и на него няма Фантастико, а и аз не разбирам немски и едвам се оправих да направя база и ftp достъп, що останола за друго.
Според мен ме подведоха, че сървъра подигурява множество сайтове на един хостинг. Да може би, но като субдомейни, а не като основни.
Както и да е, реших проблема за сега.
Създадох във вордпреса външни връзки с абсолютни стойности и път към вътрешните страници и се получи.
Стана кърпена работа, ама с трици маймуни не се ловят както се казва.
На моя човек не му се даваха допълнително пари за втори хостинг, купи само домейн и за това тия главоблъсканици.
Все пак благодаря на всички взели отношение по темата.
Много полезен и ме заинтригува поста на SoulReaver, но неуспявам да се преборя там. Ако стане ще е решение и за в бъдеще.
 

Горе