Търся: WordPress програмист за изработка на сайт

Nambawan

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте,

Търсим WordPress програмист за изработка на нов онлайн магазин.

В момента имаме онлайн магазин за продажба на машини (на наша платформа). Искаме да пуснем сайта в няколко държави в Източна Европа. Закупили сме и съответните домейни.

Този път, сме решили, да ги направим с готова платформа (WordPress).

Структурата на сайта е горе-долу такава:

Header
  • Търсачка
  • Телефони (clickable}
  • Профил
  • Количка
  • Лого
Homepage
  • Слайдер
  • Банери
  • Категории/подкатегории (мега меню)
  • Намалени продукти
  • Промо каталог
  • Нови продукти
Footer
  • Статични страници (за нас, контакти, връщане, доставка, гаранция…)
  • Правни въпроси и съвместимост с GDPR
  • Активни бутони към социалните мрежи
  • Абониране за бюлетин
Category Page
  • Филтри (различни – цена, произход, гаранция, марка, намаление, промо)
  • Сортиране
  • Избор на брой продукти на страница
  • Избор на view
  • Тагове на продуктите (промо, нов, разпродажба)
  • Купи, добави в любими, сравни
  • Описание на категорията/подкатегорията
Product Page
  • Описание
  • Техническа характеристика
  • Снимки (галерия)
  • Видео
  • Ревюта/Коментари
  • Подобни продукти
  • Преглед на всички от категорията
  • Преглед на всички от марката
  • Активни бутони – изпрати запитване, абониране за по-ниска цена, сравни, добави в любими, бърза поръчка
Cart Page
  • Страница с количка за пазаруване
Checkout Page
  • Страница за поръчка с настройка на цени за доставка и плащане
Contact Page
  • Контактна страница с показване на карта, данни за контакт и формуляр за изпращане на запитване
Други:
  • Респонсив дизайн
  • Интеграция със социални мрежи
  • Базова OnSite SEO оптимизация
  • Инсталация на Google Analytics и Facebook Pixel
  • Опция за превод на сайта на различни езици
  • Опция за Messenger или друг подобен чат модул
 
Последно редактирано:
Здравей,

Пусни повече информация тук. Някакви базови искания и задания. Нещо, което ти допада от видяното в мрежата. И може би ако сте се спрели и решили бюджет, ще може да привлечеш вниманието на някои хора тук. Има доста специалисти, които ще се отзоват. Успехи от мен.

П.П: Вече имаш ли подбрани хостинг и домейн? И тук девелопъра ще ти препоръча. ;)
 
На подобен пост даже и cross няма да пише.
Ще ми се постовете да са идея малко по-пълни. Защото има разлика между нацъкване на един админ панел и интеграции с някакви API-та и къстамизиране на филтри и плъгини, дори и визия. И сега като си някъде - не знаеш това за теб ли е като предложение или за някой по-нуби, или за по-адванс.....достатъчно е според мен 3 опорни точки, които се искат и са важни за собственика на бъдещия магазин, натам е ясно, че ще се доизкоментират другите неща. :)
 
Мързи ги а реялно ще трябва да се обяснява на всеки писал му.
То реално на автора ще спести време да не се обяснява на много хора и то по-скоро да се повтаря. Аз лично нямам някакви упреци, но по-пълните предложения водят до спестяване на време и добро отсяване на кандидатите. Доказано е.
 
То реално на автора ще спести време да не се обяснява на много хора и то по-скоро да се повтаря. Аз лично нямам някакви упреци, но по-пълните предложения водят до спестяване на време и добро отсяване на кандидатите. Доказано е.
Добре е да се изготви нещо като темплейт и който пуска обява да попълва отговорите. Така ще е по лесно за всички (търсещия и предлагащия услугата).
 
Здравейте,

Благодаря за коментарите. Абсолютно основателни :)

Пускам тук, това, което отговорих, на хората, които ми писаха на лично. Надявам се да даде насоки. Оставам на разположение.

В момента имаме онлайн магазин за продажба на машини (на наша платформа). Искаме да пуснем сайта в няколко държави в Източна Европа. Закупили сме и съответните домейни.

Този път, сме решили, да ги направим с готова платформа (WordPress).

Структурата на сайта е горе-долу такава:

Header
  • Търсачка
  • Телефони (clickable}
  • Профил
  • Количка
  • Лого
Homepage
  • Слайдер
  • Банери
  • Категории/подкатегории (мега меню)
  • Намалени продукти
  • Промо каталог
  • Нови продукти
Footer
  • Статични страници (за нас, контакти, връщане, доставка, гаранция…)
  • Правни въпроси и съвместимост с GDPR
  • Активни бутони към социалните мрежи
  • Абониране за бюлетин
Category Page
  • Филтри (различни – цена, произход, гаранция, марка, намаление, промо)
  • Сортиране
  • Избор на брой продукти на страница
  • Избор на view
  • Тагове на продуктите (промо, нов, разпродажба)
  • Купи, добави в любими, сравни
  • Описание на категорията/подкатегорията
Product Page
  • Описание
  • Техническа характеристика
  • Снимки (галерия)
  • Видео
  • Ревюта/Коментари
  • Подобни продукти
  • Преглед на всички от категорията
  • Преглед на всички от марката
  • Активни бутони – изпрати запитване, абониране за по-ниска цена, сравни, добави в любими, бърза поръчка
Cart Page
  • Страница с количка за пазаруване
Checkout Page
  • Страница за поръчка с настройка на цени за доставка и плащане
Contact Page
  • Контактна страница с показване на карта, данни за контакт и формуляр за изпращане на запитване
Други:
  • Респонсив дизайн
  • Интеграция със социални мрежи
  • Базова OnSite SEO оптимизация
  • Инсталация на Google Analytics и Facebook Pixel
  • Опция за превод на сайта на различни езици
  • Опция за Messenger или друг подобен чат модул
 
Силно препоръчвам платформа различна от WordPress, лично аз бих препоръчал Magento 1 или 2:
- управление на много магазини всеки с независими цени, начини за доставка, платежни с-ми и т.н.
- истинска мултиезичност нейтив от платформата
- може да поеме натоварване без ограничение (освен ако не сте мултинационална компания)
- най-важното можеби - всичко изброено идва от разработчика на с-мата на практика без външни плъгини. Това гарантира и безпроблемна работа

WordPress не е оптимален за целта, това не е и с-ма предназначена за eCommerce.
 
Woocommerce защо да не стане. Какво значи оптимизиран, както си го направиш е положението с тази система. Те и Wix не я ползваха уж за eCommerce, а то какво стана. Вече си я има доста често. Маджентото не е за бизнес, който проходжа и опипва пазара. А и там цените няма да му харесат. Да се мята на Woocommerce и въобще да не го мисли. Ако ще прави някакъв big commerce, да, може би ще му трябва бещо по-мощно. ;)
 
истинска мултиезичност нейтив от платформата
Малко допълнителна информация бихте ли дали, че не разбрах?
може да поеме натоварване без ограничение (освен ако не сте мултинационална компания)
Нищо не може да поеме натоварване без ограничение!
WordPress не е оптимален за целта, това не е и с-ма предназначена за eCommerce.
Инак тук съм съгласен.
 
Нищо не може да поеме натоварване без ограничение!
Имах предвид според практически изисквания - освен ако не сте мултинационална компания
obuvki.bg - са например на Magento 1, но не комюнити версията разбира се.
 
Маджентото не е за бизнес, който проходжа и опипва пазара. А и там цените няма да му харесат.
Както на WordPress, така и на Magento може да се пусне сайт буквално за ден. Всичко е според заданието.
Дори в някои случай тъй като има много повече налични възможности може да се окаже и по-лесно за постигане на крайната цел.
Честно казано незнам защо толкова се 'харесва' WordPress за онлайн магазини. Това е напълно нелогично от гледна точка на човек, който познава вътрешната структура и организация на база данни, API и т.н. Общо-взето е тюрлю-гувеч :)
WordPress е за фирмен сайт визитка или блог и подобни.
 
Честно казано незнам защо толкова се 'харесва' WordPress за онлайн магазини. Това е напълно нелогично от гледна точка на човек, който познава вътрешната структура и организация на база данни, API и т.н. Общо-взето е тюрлю-гувеч :)
Верно ли не се сещаш. Ми плащаш 0 и имаш нещо в нета. После обаче започва да ти трябва 1/2 къстъм неща. Кърпиш с налични плъгини един върху друг. Когато нещата дето са къстъм станат 9/10 обаче обикновенно отива при кожодерите програмисти и започва с изисквания, ама то вече се крепи на бели конци и програмиста се очаква да е господ...
Та така де, малко се разпених ама в момента пиша кретенски плъгини, щото некой умник е започнал проекта на УП като всичко е плакало за ларавел или симфони.
 
Бате, то този мазаляк може и с Magento да стане. :) За къстам....трябва му сериозен бюджет и добър екип.

За 1500-2000 вървим към това, което се споделя тук в темата. Но май и за Magento трудно ще се закачи с този бюджет. Но вече според нуждите ще си каже какво му е нужно и какво може да си позволи.
 
Бате, то този мазаляк може и с Magento да стане. :) За къстам....трябва му сериозен бюджет и добър екип.

За 1500-2000 вървим към това, което се споделя тук в темата. Но май и за Magento трудно ще се закачи с този бюджет. Но вече според нуждите ще си каже какво му е нужно и какво може да си позволи.
Естествено, бюджета е определящ. Аз се ядосвам защото пиша плъгини при много добър бюджет... Ама как се вика който плаща той поръчва музиката.
 
Естествено, бюджета е определящ. Аз се ядосвам защото пиша плъгини при много добър бюджет... Ама как се вика който плаща той поръчва музиката.
Знам, че си добър. Имал съм честа да го видя. Но наистина, сериозните неща са за сериозни бюджети. Но пък и нискобюджетните също вършат работа. Преди няколко дни мои познати от Shopify вече мигрираха на WooCommerce, и това с 2 продукта напълно са си ричнали макса. Вързаха се към склада си, мисля, че беше EUShipments и вече са те, от тук нататък - маркетинг. ;)
 
Но пък и нискобюджетните също вършат работа
Съгласен съм напълно. Аз говоря от гледна точка на програмист. Реално нямам познания нито в шопифай, ното кой плъгин да инсталирам в УП.
 

Горе