Wordpress роли

MenTime

New Member
Здравейте на всички, смятам, че пускам темата в точния раздел, ако греша нека админа я премести.
Ще го карам максимално събрано и синтезирано, ситуацията е следната:
В момента съм в процес на създаване на уеб сайт на базата на wordpress, като с това ми изникват доста спънки, ще се радвам да ги обсъдим, ето ги и тях:
1. Точка с особенна важност, а именно РОЛИТЕ в сайта, моля Ви, обяснете ми стъпка по стъпка как се случват нещата, защото имам роли по подразбиране (администратор, автор, редактор и т.н), но не работят, както трябва, а уж отметките на функциите на определената роля са отбелязани адекватно, опитах да тегля и различни плъгини за настройка на роля, играх си доста време, гледах клипове, така и не успях, имам нужда от максимално подробни стъпки... единствената роля, която работи адекватно това е "Администратор" всичко друго не става.. ще се радвам, ако някой от Вас ми отдели време и ми обясни по - подробно ..., ако не е нахално дори със скрийншот на отбелязаните функции и каквото сметне за необходимо.
2. Как мога да създам виртуален портфейл в сайта си ? Идеята е примерно да се праща смс или пари по IBAN, като веднага след това във виртуалния портфейл да се зареждат стойности (токени). Моля за по - подробна иформация, как би могло да стане ?
3. Как мога да създам платен абонамент, плъгин ?
4. Къде в редактора и в часност в кода на темата (Аshe) се намира това :

%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B0.jpg
,

тъй, като бих искал да го премахна, прикачвам и снимки с възможните раздели, където може да е написан самия ред:
kofa.png
,
за жалост не успях да го намеря.
Бих желал да премахна и ето това:

ashe.png

5. Има ли начин да редактирам мобилната версия на сайта, тъй като не ми е подредена, както трябва и бих желал да махна някои неща ?
6. Имам инсталиран форум на phpbb работещ, мога ли да го прехвърля на друг домейн, който няма хостинг план?

П.С ИЗВИНЯВАМ СЕ ИСКРЕНО ЗА МОЖЕ БИ МАЛОУМНИТЕ ВЪПРОСИ, НО СЪМ НАЧИНАЕЩ ВСЕ ОТ НЯКЪДЕ ТРЯБВА ДА ПОЧНА, ЖЕЛАНИЕ ИМАМ, МОЛЯ ЗА АДЕКВАТНА ПОМОЩ :)

Това е за сега,
Благодаря на всички предварително, бъдете здрави и ще чакам да дебатираме.
Поздрави
С уважение.
 
Последно редактирано от модератор:
Дай пак, ама с по малко текст.
Това цялото няма кой да седне да го чете.

ПС и ако ще идваш и мен да биеш като контрата да знаеш че не съм от СОфия :D
 
Дай пак, ама с по малко текст.
Това цялото няма кой да седне да го чете.

ПС и ако ще идваш и мен да биеш като контрата да знаеш че не съм от СОфия :D
Здравсти Скай.
Интересува ме:
1. Как да направа точните настройки на ролите, мога ли да ги вида някъде как са точно, тъй като по стандарт не работят адекватно.
2. С плъгин ли се създава виртуален портфейл ? Или трябва да се пише, въпроса важи с пълна сила и за създаване на платен абонамент за потребители ?
3. Интересува ме също по кода на темата, къде мога да намеря кода на началната страница за да го редактирам ?

ПС: Смотан*ка е друга бира... по цела вечер стоим, бездействаме и се чудим, коя темичка да оспамим с неадекватно мнение, ма по пейки ли не ме чака, ма то не беше устроумни коментарчета, ма то не бяхме под лампи застанали с лаптопи да чакаме, какво ли не беше. И накрая, когато си там и искаш да му запалиш 40 годишното вратленце (защото нуждата е голяма, очевидно), това момиченце се крие зад щоричките, докато донаписва поредния (140 коментар за деня, без значеие темата, компетентни сме във всяка сфера) коментар.
Това "същество" сами виждаме, че живее за да бъде активно във форума и дори и да нема какво да ни каже, решава да товари системата с извратени коментарчета, които са единствено с цел подигравка или "лаф да става", това че лицето няма личен живот и се опитва да създаде такъв онлайн, не е проблем, самоче форума е със съвсем друга цел. Нека се разлага по автоморгите да налива с бири големия корем и да коментира, когато има какво да каже, абсолютен пубер на 40, безмълвен съм.
Събрало ми 505050505050505050505 мнения, гони ми тука некви рангове и същевременно супер на*кан. Нема смисъл да го коментирам, голям прав здрав мъж, обаче със специални потребности. Поне има мисловна дейност някаква, успя да разбере, че не трябва да излиза.
И скай приятелче, форума не е за ММА бойци, форума е да си помагаме и споделяме, идеята остава на заден план... не е до боя, а до простотията на тъпири без личен живот.
(Не е проблем, че не си от София на турне винаги е интересно хаха)
 
(Не е проблем, че не си от София на турне винаги е интересно хаха)
Заповядай ако ти стиска в Раднево :D
По темата иначе ще пиша довечера. Имаш бая материал да наваксваш.
 
Не си представям кво ше рече "ролите не работят", ама ако си ги настройвал с плъгин от типа на Members, може да се наложи да ги ресетнеш понеже промените си остават и след деинсталация на плъгина. Демек да преинсталнеш ВП-то ако нищо друго не помогне :D
ПС и ако ще идваш и мен да биеш като контрата да знаеш че не съм от СОфия :D
Той така и не дойде. За сметка на това изглежда разви романтични чувства, понеже ме е наспамил с тон любовни бележки на лични, които нема да показвам тука...

ПП: или да ги покажа?
 
Абе баш си беше дошъл, сварих да прочета всичко преди блинки да изтрие всичко 😀
 
Абе баш си беше дошъл, сварих да прочета всичко преди блинки да изтрие всичко 😀
Е кво ми говориш ти брат, то'а контричката, мега дразнителя, ок въпросите ми сигурно верно са, като на аутист нали, ма аз съм длъжен да попитам в крайна сметка... супер невъзпитана история. Верно признавам, аз също съм незаконно голяма празна глава, че въобще се ангажирам.
Относно Раднево, мани там не влизам, много сте луди !
Не си представям кво ше рече "ролите не работят", ама ако си ги настройвал с плъгин от типа на Members, може да се наложи да ги ресетнеш понеже промените си остават и след деинсталация на плъгина. Демек да преинсталнеш ВП-то ако нищо друго не помогне :D

Той така и не дойде. За сметка на това изглежда разви романтични чувства, понеже ме е наспамил с тон любовни бележки на лични, които нема да показвам тука...

ПП: или да ги покажа?
Покажи ги бе ман, кво ме жалиш давай смело.
Много си ми компетентен, ти си за политик принцесо, говориш много, ма така и нищо не казваш.
 
Как се развиват тука нещата? :)

Много сложен проект - виртуални валути, абонаменти, ... :eek:

... ама дайте, 1 по 1 ше го наредим :)
 
Вече започвам да те харесвам бастун, нема как да не се обадиш ти.. къде не те сеят там никнеш по традиция..
Не става дума за crypto wallet умнико, идеята е просто да се зареждат някакви единици в този wallet, това е.

Поздрави
 
Едва ли знаеш, ама аз съм godfather-ът на Уордпреса у тоя форум :)

Още от времето га тукашното население се кълнеше в Джумлата.
 
Лешник, ами как да знам, като все си в настроение "устроумен" вземи да ми покажеш, че си гудфадъра на Уордпреса, не даваш грам от познанията си, а сигурно си прав и верно си ти човека.
Не ми даде едно решение, верно е вероятно въпросите изглеждат супер малоумни за човек, който е наясно с платформата, но все пак нали трябва някой да ми обясни, как да стане... самоук съм и да ти кажа честно ми се получава, знаеш човек, когато има желание стават нещата и все пак повелителю на Уордпресса, разбра ли ми идеята, просто искам walleta да отчита някакви единици при зареждане, без значение как го зареждаш, дали с смс си, IBAN- и и т.н

Поздрави
 
Ааа, забравих да спомена че се пенсионирах от ВП преди доста години и Скай пое тая роля, тъй че него ше питаш.
Само advisory функции изпълнявам.

Особено тва с портфейлите и кредитите - мани мани, много сложно ми иде :rolleyes:

ПП: за платен абонамент едно време ползвах Restrict Content Pro.
 
Ааа, забравих да спомена че се пенсионирах от ВП преди доста години и Скай пое тая роля, тъй че него ше питаш.
Само advisory функции изпълнявам.

Особено тва с портфейлите и кредитите - мани мани, много сложно ми иде :rolleyes:

ПП: за платен абонамент едно време ползвах Restrict Content Pro.
Малко салса не поиграваш ли?
 
Докато чакаме Ская, може да споделиш каква е идеята на тоя сайт...

Залози или кекс?
 
Докато чакаме Ская, може да споделиш каква е идеята на тоя сайт...

Залози или кекс?
Не, нема общо с нито едно от двете. Идеята е да има абонамент за определено съдържание в сайта, дали група, дали раздел, публикации и т.н
 
Че какво ще е това съдържание дето БГ-та ще плащат за него, ако не са някакви прогнози или запознанства?

Според мене трябва да преосмислиш нещата...
 
Все да развалиш нещата деба, мислим го от години и все повече се обърквам, ма желание не липсва.
Идеята е личностно развитие. Окей, приема се.
 
Нещо стил "red pill" ли?
 
Много очакваш от мен, направих си труда да провера, какво аджаба е туй "red pill", ще те помолим Контричка, говори на човешки Професоре..
 
Личностно развитие + на БГ + в писмен вид = няма да се харчи.

Ако таргетира жени (те четат малко повече), ще има по-голям успех, но като цяло не.

В Youtube би работило (евентуално).
 

Горе