Wordpress 3.1 излезе

ReminD

Well-Known Member
Гледам тупнали са едно меню на front -endа , тоест нещо като бара на блогър.

167834008361887437912986812762cZrU5IpcmL1adKHaW7v.JPG



Поне на мен ще ми е в плюс
 
От: Wordpress 3.1 излезе

Като го направят УП и толкова френдли като Блогъра ще му стана голям фен
 
От: Wordpress 3.1 излезе

Гледам тупнали са едно меню на front -endа , тоест нещо като бара на блогър.
Тва не го изтраях и го майнах. От Users.

И са правили някакви недокументирани промени - таковаха ми таковатата на едната тема. Няколко часа в копане изгубих. После мярнах в блога им че май някакъв негър е барал тия работи. No comment.

Ако в админ страницата с visual post/page едитора не виждате разни джамчета с анджакламички надолу (а ви трябват), може да ги пуснете от Screen Options.
 
Ъпхгрейднах един от блоговете. Не виждам кой знае каква положителна промяна, нито в бързодействието, нито в каквато и да е било друга посока. Освен още 4 джава скрипта, които допълнително товарят заради тоя така "красив" админ бар, друго май няма.
 
От: Wordpress 3.1 излезе

На няколко сайта който съм местил, като им дам автоматичен ъпдейт
и ми вади това да го ева?
ама като попълня данните и ми вика уйчиц- не става... а ги попълвам вярно...
ко да правя :)
 

Прикачени файлове

  • ui6ta.jpg
    ui6ta.jpg
    27.2 KB · Преглеждания: 40
попълваш данните на клиента нали? щото със root- данните нестава :)
също и chmod 777 на upgrades в wp content..
 
От: Wordpress 3.1 излезе

на кой клиент данните?
 
Ако си на Kloxo, Clients e. Наредени са ти там акаунтите..
Ако си на WHM, List Accounts e. Като си създал акаунт за cpanel-a, тия данни ти трябват.
например: server: vps.domain.com
client/cpanel/control panel username
client/cpanel/control panel pass
SSL
:)
 
Ако искате да правите ъпгрейд на преса ви съветвам да си го направите ръчно. Т.е. да смъкнете архива, да го разархивирате и след това да го прехвърлите чрез filezilla, winscp или какъвто и да е било там клиент, а в последствие да ползвате http://domain.com/wp-admin/upgrade.php. В пъти по-сигурно и удобно е.
 
От: Wordpress 3.1 излезе

ktomov, от както има автоматичен ъпдейт, винаги съм ползвал само него. Разбира се, преди това си правя бакъп на всички файлове и бази. Досега - работи безпроблемно.
 
Прехвърли си блога на нов хостинг, без да си променил правата за четене/писане за да видиш за какъв цирк иде реч :)
От 4 години работя само с wp, за това си и давам съвета, който иска да го чете/слуша. Автоматичния ъпдейт е крайно несигурен, още повече ако не си можел да промениш част от стойностите на php.ini, като max_execution_time, защото рискуваш да се озовеш с напълно неработеща инсталация.
 
От: Wordpress 3.1 излезе

Какво ви е мнението за статистиките в 3.1. Слойил съм си на блога и Clustr Maps табло за потрбителите и отбелязаните там посещения са приблизително 2 пъти по-малко от колкото от WP. На кое да вярвам?
 
От: Wordpress 3.1 излезе

Нещо за моя проблем ?
 
Re: От: Wordpress 3.1 излезе

Нещо за моя проблем ?
Вариантите са ти два. Единия е да попълниш коректни FTP данни.
1. Адрес на сървъра - IP адреса на който ти се намира сайта.
2. Потребителско име - Ако ползваш cpanel то би трябвало да бъде [email protected]
3. Паролата
4. За тип на връзката избери FTP
Би трябвало всичко да мине както трябва и системата ти да се ъпгрейдне към последната версия.
Аз лично предпочитам по-старомодния вариант:
1. Теглиш файловете от wordpress.org/download/
2. Разархивираш ги
3. Прехвърляш ги чрез фтп клиента ти filezilla/winscp или каквото там ползваш.
4. Отваряш този адрес http://domeinati.com/wp-admin/upgrade.php
 
От: Wordpress 3.1 излезе

Аз си ъпдейтнах единия сайт, но няколко плъгина съответно дадоха проблеми и се въздържах засега от обновяване и на останалите сайтве. Ще изчакам да понаправят малко плъгините и тогава. Иначе за админ бара, на мен не ми хареса и си го изключих от опцията в Users.
 
От: Wordpress 3.1 излезе

Нещо за моя проблем ?
Аз имах подобен проблем. То всъщност проблема е че WP не може да пише по диска щото няма права. А няма права щото owner-а е apache, а на файловете owner-a е някой друг.
Оправих проблема с chown -R apache:apache <folder name>
Това ако си на vps, ако си на shared хостинг, с WinSCP даваш права на public_html 755 и сменяш Group: apache / Owner: apache, после цъкаш на "Set group, owner and permissions recursively" и газ на OK

ПП: Ако не знаеш какво точно правиш, най добре се свържи с админите да ти оправят правата на папките и файловете.
 
Последно редактирано:
От: Wordpress 3.1 излезе

Аз пък там просто си въвеждам ФТП логин детайлите и се кефя колко тайтнато секюрити има сървъра ми :)
 
От: Wordpress 3.1 излезе

То и така става, ама мене не ме изкефи идеята wp да си пази някъде данните за достъп през фтп.
 
От: Re: От: Wordpress 3.1 излезе

Аз лично предпочитам по-старомодния вариант:
1. Теглиш файловете от wordpress.org/download/
2. Разархивираш ги
3. Прехвърляш ги чрез фтп клиента ти filezilla/winscp или каквото там ползваш.
4. Отваряш този адрес http://domeinati.com/wp-admin/upgrade.php

като направя така и ми вика - ти си с най-новата весия...
а всъщност е 2,5 сигурно версията
 
От: Wordpress 3.1 излезе

и аз нямам проблеми с автоматичният ъпдейт, много по-бърз и лесен от стария метод!
вярно е, че както пише по-горе човека , при грешни права на остинга и т.н. ще има проблеми, но ако всичко ти е ок там защо да се мъчиш ръчно?
 

Горе