WordPress 3.5 Media Gallery - въпрос

NovaPS

Well-Known Member
Колеги,

някой има ли идея как да направя така, че когато кача няколко снимки и ги "приложа" в новина, която има "featured image" при цъкане на thumnail да не се отваря в нова страница от типа http://site.com/hello-world/attachment/2/ ами да се зарежда на мястото на "featured image"-то.

Благодаря :)
 
От: WordPress 3.5 Media Gallery - въпрос

И аз не разбрах?!? На всяка снимка можеш ръчно да й зададеш url. Или имаш предвид някакъв Lightbox ефект?
 
От: WordPress 3.5 Media Gallery - въпрос

Дано да стане по-ясно... :)


50e89beea2ebd.jpg
 
От: WordPress 3.5 Media Gallery - въпрос

Да не си дал target blank на снимките
 
От: WordPress 3.5 Media Gallery - въпрос

я да си ползвам пак темата... :)

Търся добавка или код, с който да скрия "Attachments Settings" в Media Library от потребителите, само админа да може да вижда тези опции. Wordpress 3.5.1
 
От: WordPress 3.5 Media Gallery - въпрос

Хмммм... идеи? Стигнах до вариант с div-ове с style display:none... но това не е вариант понеже и администратора не вижда опциите :) ...

Колкото повече се ровя в тоя WordPress толкова повече се зачудвам как може да има толкова много почитатели...
 
Последно редактирано:
От: WordPress 3.5 Media Gallery - въпрос

Аз пък не спирам да се учудвам как може WordPress да привлича толкова заспали и неинициативни хора, дето си мислят че трябва има копче за всяка смахната идея, която им мине през главата и да компенсира невежеството и мързела им.

На въпроса: много просто - по дефолт само юзърите с роли Администратор и Едитор могат да виждат/пипат въпросните опции. Близко до акъла ако си преведеш какво означават думите, нали? Следователно просто тури роля Author или Contributor на въпросните юзъри ако въобще трябва да виждат атачмънтите, или Събскрайбър - ако няма нужда. Ако пък си се заигравал с ролите и правата (което не ти е било работа предвид че очевидно нямаш елементарна уеб, пък да не говорим за CMS, грамотност), има тулове/плъгини за прецизен юзър мендижмънт и оправяне на засраното.
 
От: WordPress 3.5 Media Gallery - въпрос

Благодаря, че отдели от времето си... Всяка информация относно Wordpress ми е изключително ценна, така че си взимам бележка. Понеже се посъбудих и проявих малко самоинициатива направих нов юзър и му турих роля - Author, но се оказа, че и той вижда/пипа въпросните опции. Осъзнавайки моята елементарна уеб и CMS грамотност ще рискувам да твърдя, че варианта с "турването на роля Author" също не ми върши работа. Така че ако имаш други варианти за осъществяването на смахнатата ми идея - ще съм ти благодарен да ги споделиш. И понеже не се смятам за мързелив, ще прикача screenshot за да стане малко по-ясно какво точно искам да скрия от всички потребители (автори, редактори и др....) без администратора.

options.jpg
 
От: От: WordPress 3.5 Media Gallery - въпрос

Така че ако имаш други варианти за осъществяването на смахнатата ми идея - ще съм ти благодарен да ги споделиш.

Вече ти го казаха решението. Трябва да се научиш да четеш!

Аз пък не спирам да се учудвам как може WordPress да привлича толкова заспали и неинициативни хора, дето си мислят че трябва има копче за всяка смахната идея, която им мине през главата и да компенсира невежеството и мързела им.

...има тулове/плъгини за прецизен юзър мендижмънт и оправяне на засраното.

Потърси подобен плъгин, който дава различни права на потребителите. Има го много.
 
От: От: WordPress 3.5 Media Gallery - въпрос

Благодаря, че отдели от времето си... Всяка информация относно Wordpress ми е изключително ценна, така че си взимам бележка. Понеже се посъбудих и проявих малко самоинициатива направих нов юзър и му турих роля - Author, но се оказа, че и той вижда/пипа въпросните опции. Осъзнавайки моята елементарна уеб и CMS грамотност ще рискувам да твърдя, че варианта с "турването на роля Author" също не ми върши работа. Така че ако имаш други варианти за осъществяването на смахнатата ми идея - ще съм ти благодарен да ги споделиш. И понеже не се смятам за мързелив, ще прикача screenshot за да стане малко по-ясно какво точно искам да скрия от всички потребители (автори, редактори и др....) без администратора.

Виж файлът 6022
Друго разбрах под Медиа Лайбръри... Другия път направо да почваш със скрийншота. Ей, много ма ядосвате неска :rolleyes:

Това другото може да се направи но е малко по-сложно. Да се добави малко кодче да проверява ролята на юзъра и да я добавя като клас към боди-то на пост едитор скрийна. После просто използваш тоя клас да скриеш въпросните опции с CSS - там с display:none.

Не мога го напиша сега щото ме мързи, а и влиза в категорията от подписа ми. Всъщност и подписът не е коректен щото и за пари не ми се работи. Ако дадеш признаци за някакви програмистки умения ще упътя по-подробно. Ама иначе предпочитам да си лежа и да си спамя.
 

Горе