WordPress 3.6

mobilio

Well-Known Member
Преди минути ми цъфна надписа във WordPress, че е налична версия 3.6 и ми препоръча да си направя обновление!

Какво е новото - http://codex.wordpress.org/Version_3.6

Аз вече обнових и счупих блога по време на обновлението (заради една моя "защита") и успях да си оправя проблемите.
 
От: WordPress 3.6

До колкото видях при ъпдейта, има някой интересни нещица като:

- Нова палитра (Twenty Thirteen) - която поддържа и мобилни устриства.

- Заключване на статия - не се задълбочих, но до колкото разбрах, това е много полезно за сайтове със повече от един автор. Така няколко автора могат да променят едина статия едновременно, а промените се запазват по отделно за всеки автор. По този начин се избягва загуба на данни.

- Нов видео плеър и съответно ново API за самият него.

- "Лог" на промените. Вече може да се види ред по ред, кой, какво и кога е променял във статиите.

Общо взето това са най-интересните нови неща. :)
 
От: WordPress 3.6

- "Лог" на промените. Вече може да се види ред по ред, кой, какво и кога е променял във статиите.

ето това ще е много полезна на всички , сигурен съм. Просто наистина имахме нужда от такова нещо.
 
От: WordPress 3.6

При мен на един от блоговете след ъпдейт зацикли на 100% цпу. Подозирам или кеш добавката или wp deffered javascript... някой процес си цикли здраво. Някой с подобен проблем?
 
От: WordPress 3.6

При мен на един от блоговете след ъпдейт зацикли на 100% цпу. Подозирам или кеш добавката или wp deffered javascript... някой процес си цикли здраво. Някой с подобен проблем?

Спри всички добавки и ги пускай една по една. Аз използвам 3.6 още от както беше алфа и нямам никакви проблеми.

П.П. - или просто си виж access/error лога :oops:
 
От: WordPress 3.6

Някои плъгини при новата версия не работат
 
От: WordPress 3.6

Не е въпроса в прекъсването, а в ЦПУ...Блог с никакви посещения с ъпдейтнат WP - влизам и става ей това CPU usage 23% user, 1% kernel, 0% IO, 69% idle и съм само аз вътре...
 
От: WordPress 3.6

А при мен след ъпдейт нямаше никакви проблеми. Може би за това ми помогна и факта, че сам си писах темата.
 
От: WordPress 3.6

Бекъп на сайта и на базата, и ъпдейтвайте на воля :) Аз така действам и до сега не съм имал проблеми.

Съвета за изключване на плъгините, също е доста полезен!
 
От: WordPress 3.6

На мен плъгина "Auto Post Thumbnail" спря да бачка след ъпдейта. Не се случва за пръв път...след месец най-много ще е наред всичко, поне така става при мен всеки път като сгреша и си задам автоматично за някой сайт да се ъпдейтва wordpress.
 

Горе