Wordpress 5

Най-вероятно не си го добавил където трябва. Виж какво се зарежда в function.php и намери правилното място. Зависи темата ти как е организирана.
И при мен на едната страница не стана с директно в function.php на тематата. Иначе работи ;)(

Напълно е възможно, грешката да е в моя телевизор. В никой случай не твърдя, че не работи принципно.
 
Тъй като много глупости са изговорени тук ето и инфо от извора:
https://wptavern.com/state-of-the-word-2018-wordpress-embraces-the-block-editor
Тъй като Гутенберг в момента е на Фаза1 ще видите какви са и другите планове.

На този етап използването на стария редактор ще доведе до други проблеми в бъдеще и като цяло НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА.

Ако искате останете още малко на 4.Х клона докато всичко не стане готово за 5.Х

Накратко - ГУТЕНБЕРГ Е НЕИЗБЕЖЕН!

Благодаря за вниманието.
 
Тъй като много глупости са изговорени тук ето и инфо от извора:
Кое точно определяш като глупост.

Хубаво неизбежен, да го оправят малко. В момента е меко казано неизползваем. Иначе публикуването става в пъти по-бързо, стига да успееш да стигнеш до тази стъпка.
 
Гутенберг се бута от 3 години...

Знаеш ли защо цяла една година нямаше никакви обновлявания WP? Защото го чакаха да стане малко използваем и да го пуснат.
Даже има и вътрешна съпротива от екипа по използваемост.

И го пуснаха ден преди WCUS.

Хубаво неизбежен, да го оправят малко.
 
Цялата работа е че някой си е решил нещо си но е твърде тъп и упорит за да си признае грешката.
Нагледали сме в историята на такива случаи...
 
Ако Хенри Форд навремето е попитал хората какво искат отговора би бил "по-бързи коне". После знаеш какво следва...

TinyMCE беше хубав до около 2010 някъде. След това онлайн редакторите като Google Docs дръпнаха много напред. Знаеш ли междудругото че от няколко години си правя слайдовете във Google Slides?

Та да сравняваш някакъв примитивен текстов редактор като Notepad със Word е горе-долу същото като да сравниш TinyMCE със Gutenberg.
 
Напълно съм съгласен с mobilo.

Знаете ли според мен защо повечето хора се оплакват? Защото разбират, че идва промяна. ;) Следователно трябва да се адаптират към тази промяна. Много от псевдо WordPress разработчиците едвам са се научили да вършат някаква работа (с копиране и четене от Google). Сега голяма част от информацията няма да е актуална.

Същото се отнася за билдърите. С времето G ще има същите функции като тях. Те трябва да се адаптират или ще изчезнат. Да не говорим Г колко по-бързо работи и колко по-лесно е да се добавят нови елементи (натискаш /, пишеш какво ти трябва, клик и си готов).

Промяната е за хубаво. Време е да се прехвърлим в 2019.
 
Аз съм забелязал, че повечето хора не обичат промените. Каквото и да се промени, винаги започват да се оплакват, няма значение по-зле ли е или по-добре. След време свикват, но първата реакция винги е такава.
 
Напълно съм съгласен с mobilo.

Знаете ли според мен защо повечето хора се оплакват? Защото разбират, че идва промяна. ;) Следователно трябва да се адаптират към тази промяна. Много от псевдо WordPress разработчиците едвам са се научили да вършат някаква работа (с копиране и четене от Google). Сега голяма част от информацията няма да е актуална.

Същото се отнася за билдърите. С времето G ще има същите функции като тях. Те трябва да се адаптират или ще изчезнат. Да не говорим Г колко по-бързо работи и колко по-лесно е да се добавят нови елементи (натискаш /, пишеш какво ти трябва, клик и си готов).

Промяната е за хубаво. Време е да се прехвърлим в 2019.
Ne we men, ne si ot inteli9genciqta, ot tiq deto ne se pla6at ot novoto. Ti si poredniq det izbiva kompleksi.
Хората се оплакват, че се сменя изцяло концепцията и вече wp няма да е гъвкав инструмент а едно драг анд дроп лайно.
 
Аз съм забелязал, че повечето хора не обичат промените.
Нямам против промените. Преди 10-15 години масово от менюта се премина към ribbon интерфейса в много програми. Малко ми беше трудно, но преминах в специализирания софтуер - моите колеги и до ден днешен си връщат лентовото меню там където е възможно. Но новите продукти, който са доста по-високо ниво нямат никакъв шанс това да бъде направено това и образно казано духат супата в момента.

Нарочно съм го оставил на 2 от страниците който по-рядко поддържам за да свикна с него. Разбирам, че е идва Коледа и в момента това нещо прилична на коледно дръвче - мига, светка, излизат разни неща отвсякъде..
И Майкрософт бяха убедени в успеха на блокчета, tiles или както му викат....

Като за начало да го направят поне да заема по-голяма част свободното пространство. ..
 
Инсталирах плъгина и вече публикувах няколко статии. Редактора си е като преди, всичко е Ок.
Много ти благодаря!
То най-вече гърми при некви лейут и пейдж билдъри. Аз на 1 такъв вече го засякох.
 
Оставка на Гутенберг!
 
Започнаха с кърпилката WordPress 5.0.1 :)
Оправените проблеми се отнасят и до стари версии много преди 5, та мисълта ми е да оправят версия 5 още не са почнали реално :) (ако това имаше предвид)
 
В началото с новия редактор е тегаво - и то не защото е сложно , а просто сме си свикнали на стария. След ден , два постове - свикнах му , удобен е.
 
В началото с новия редактор е тегаво - и то не защото е сложно , а просто сме си свикнали на стария. След ден , два постове - свикнах му , удобен е.
Якото му е, че не се рефрешва цялата страница при публикуване и редакция. Може би най-големия бенефит, който мога да спомена. Поне за мен. :)
 
По принцип харесвам новите неща и смятах, че Gutenberg няма да е изключение, въпреки критиката. Какво да кажа - 3 пъти по-бавен е в сравнение с класическия поне при мен, а да не говорим за обикновени неща като смяна на текст на подзаглавие.. Тегаво ще се свикне, дано бъде подобрен в бъдеще.
 

Горе